Strona 19 z 84 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #181
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Zgadzam się ale również staram się do tematu podchodzić konstruktywnie. Nie ważne kto ile ma doświadczenie ale jak pisze o niezbyt dobranej palecie kolorów to mi ręce opadają...
    Myślę, że z mojego posta również wynikało że konstruktywne podejście AR do swoich własnych celów to:
    - natychmiastowe poszerzenie palety modeli a nie "kiedyś tam" bo konkurencja właśnie już zalewa rynek suvami. Dla Alfy może zabraknąć miejsca bo umówmy się - suv jest kompromisem daleko idącym i nie kupuje się go dla tego, że jest sportowej marki Alfa Romeo.
    - czy poprawienie niedoróbek albo rzeczy które wyraźnie odstają czasem nawet od modeli klasy średniej to coś złego? Czy Alfa jest wtedy Alfą kiedy ma coś kompletnie do bani? Ja już dawno wyleczyłem się z usprawiedliwiania niedoróbek stwierdzenie "bo to alfa". Takie postawienie sprawy robi tej marce więcej szkody niż pomaga. Saab, Alfa mogą mieć coś zrobione _inaczej_ ale nie powinno to oznaczać gorzej. I jeszcze raz - standardowe fotele i ich materiał w Giulii to dla mnie nieporozumienie, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i materiały. Znam co najmniej kilka marek cenowo poniżej Giulii które mają lepsze standardowe fotele - z zasady z moimi plecami, nogami i rękami nie dyskutuję.
    - jedni mówią że o kolorach i gustach się nie dyskutuje, inni że coś im się podoba a coś nie. Tobie jednak ręce opadają jak słyszysz, że ktoś brązową tapicerkę uznaje za efekt granatu wrzuconego w tojtoja a jedyne kolory jakie są do przyjęcia i oddają urok Giulii to granatowy oraz czerwień w kolorze dostępnym zdaje się tylko dla Quadrifoglio. Ja się pytam dlaczego?

    Alfa to świetna marka, historia, piękno, technika, ambicja. Ale nie raz i nie dwa Alfa była fatalnie zarządzana w swojej historii. Dlatego m.in jest dziś w miejscu w jakim jest i ma taką a nie inną opinię. Najlepiej chyba opisał to GG w tym tekście:
    http://alfetta.pl/2003/spadanie-z-wy...ys-alfa-romeo/
    Człowiek na błędach powinien się uczyć a nie je powielać.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 07-07-2018 o 08:51
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Może i jest parę rzeczy, które w Giulii są do poprawy ale to co wypunktowałeś do nich nie należą. Pamiętajmy, że ten model projektowany był od podstaw i w pośpiechu.
    Alfa nie wypuszcza nowych modeli bo FCA chce wyjść z zadłużenia więc drastycznie tnie wydatki.
    W Giulietcie wprowadzą nowe silniki nie z kaprysu tylko z konieczności - wchodzą nowe normy.
    Czy będą to też wersje 3 cylindrowe - nie wiadomo ale jeśli miały by cenowo wypełnić lukę po droższych wersjach Mito to byłby dobry ruch.
    Wiadomo już, że nie będzie nowej Giulietty. Jeśli chcą jeszcze kilka lat sprzedawać ten model to powinni zrobić gruntowny facelift - przeprojektowany przód i tył wozu oraz nowe wnętrze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #183
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    - natychmiastowe poszerzenie palety modeli a nie "kiedyś tam" bo konkurencja właśnie już zalewa rynek suvami. Dla Alfy może zabraknąć miejsca bo umówmy się - suv jest kompromisem daleko idącym i nie kupuje się go dla tego, że jest sportowej marki Alfa Romeo.
    Dokładnie Dlatego nie rozumiem Stelvio. Chwalą się, że jest najszybszy ale w SUV to trzeciorzędna cecha.


    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    - czy poprawienie niedoróbek albo rzeczy które wyraźnie odstają czasem nawet od modeli klasy średniej to coś złego? Czy Alfa jest wtedy Alfą kiedy ma coś kompletnie do bani? Ja już dawno wyleczyłem się z usprawiedliwiania niedoróbek stwierdzenie "bo to alfa". Takie postawienie sprawy robi tej marce więcej szkody niż pomaga. Saab, Alfa mogą mieć coś zrobione _inaczej_ ale nie powinno to oznaczać gorzej. I jeszcze raz - standardowe fotele i ich materiał w Giulii to dla mnie nieporozumienie, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i materiały. Znam co najmniej kilka marek cenowo poniżej Giulii które mają lepsze standardowe fotele - z zasady z moimi plecami, nogami i rękami nie dyskutuję.
    Też się z tym zgadzam. Też dawno już przestałem bronić Alfę Mowię jak jest. Jak ktoś mi mówi że Alfy się psują to mowię tak psuły się statystycznie więcej do modelu 159. Potem jest jak u konkurencji. Wszystkie niedoróbki które, m.in. opisywałem w innych wątkach powinno być natychmiast poprawione w lifcie. Fotele w Super to najgorsze fotele jakimi miałem okazję jeździć. Inni producenci mają masaże i konsultacje z ortopedami przy tworzeniu a Alfa myślałem, że przynajmniej zrobi ładnie a tak też nie jest.

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    - jedni mówią że o kolorach i gustach się nie dyskutuje, inni że coś im się podoba a coś nie. Tobie jednak ręce opadają jak słyszysz, że ktoś brązową tapicerkę uznaje za efekt granatu wrzuconego w tojtoja a jedyne kolory jakie są do przyjęcia i oddają urok Giulii to granatowy oraz czerwień w kolorze dostępnym zdaje się tylko dla Quadrifoglio. Ja się pytam dlaczego?
    Znowu w punkt.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Może i jest parę rzeczy, które w Giulii są do poprawy ale to co wypunktowałeś do nich nie należą. Pamiętajmy, że ten model projektowany był od podstaw i w pośpiechu.
    Co mnie to obchodzi. To było jeszcze rok dopracować. Jak chcą być premium to nie ma miejsca na takie rzeczy. To nie przedszkole, że klienci pogłaszczą i powiedzą, że nic się nie stało i będzie fajnie kupimy cię żeby nie było przykro. Nie.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wiadomo już, że nie będzie nowej Giulietty. Jeśli chcą jeszcze kilka lat sprzedawać ten model to powinni zrobić gruntowny facelift - przeprojektowany przód i tył wozu oraz nowe wnętrze.
    Ten samochód ma już 8 lat. Lifty już były. Sam w sobie jest niezły bo jeżdżę ale konkurencja nie śpi i kusi np nowy Focus.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #184
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    cos się ruszyło - codziennie widze w Krakowie jedna-dwie nowe alfy, także Giulietty po lifcie, a na tygodniowym wyjężdzie do Chorwacji naliczyłem ponad 20 Giulii i Stelvio, w tym jedną grafitowe Stelvio z Polski - wyprzedziło mnie w okolicy Puli - pozdrowienia dla ładnej blondynki za kierownicą

  5. #185
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Panowie cz temat umarł? Co ze sprzedażą nowych Alf ? Może już sprzedaż tak spadła że nie ma co publikować?

  6. #186
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Panowie cz temat umarł? Co ze sprzedażą nowych Alf ? Może już sprzedaż tak spadła że nie ma co publikować?
    no a co mamy pisac skoro dane z europy za czerwiec i ze stanow za lipiec dopiero beda dostępne za jakies 10-12 dni?

  7. #187
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Może koledze chodzi o sprzedaż dzienną lub godzinową?

  8. #188
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Ciekawe co się zmieni z polityka Alfy po wyjściu Sergio, jakby nie było dźwignął Fiata znad przepaści....


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #189
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Nell'era Marchionne gli azionisti hanno guadagnato il 420% - Za rządów Sergio Marchionne cena FCA akcji wzrosła o 420%.

  10. #190
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no a co mamy pisac skoro dane z europy za czerwiec i ze stanow za lipiec dopiero beda dostępne za jakies 10-12 dni?
    Pytam czy wiecie jak u nas się sprzedają nowe modele

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory