Strona 39 z 84 PierwszyPierwszy ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #381
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wyniki Stelvio za ostatnie 2 miesiące też tyłka nie urywają (poziom zeszłego roku), choc jest znacznie lepiej niż w przypadku Giulii.
    A na FB Alfaholikach, jak dochodzi o dyskusji o Stelvio, to młodzież (choćby mentalna) zawsze te swoje "nie rozumiem, jak ktoś może kupić Stelvio zamiast Giuli"
    Nie przetłumaczysz takim, że każdy ma inne potrzeby, nie mówiac o tym, że jak brak kombi, to w Alfie nie ma właściwie wyboru, bo jak wiemy, Alfa ma teraz tylko 17 modeli do wyboru

  2. #382
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Niestety Alfa Romeo nie osiągnęła 100000 sprzedaży w 2018 roku ani w Europie, ani w sumie na całym świecie.
    W USA sprzedaż około 2x większa, prawie 24000 szt.
    Na głównych rynkach Europy (Włochy, Niemcy, Wielka Brytania i Francja) spadek sprzedaży.

  3. #383
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    3-6.01 we Włoszech
    9 Stelvio
    8 Giulia

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #384
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Porażka na całej lini... w Europie nie zrobili nawet 80 tys. ? Lancia z jednym starym modelem i na wymarciu , w samych Włoszech zrobiła prawie 50 tys.... Ciekawy jestem czy nowy Prezes FCA będzie dalej tak ochoczo dokładał do Alfy jak wcześniej Sergio.
    Ogólnie to wszystko nie wróży dobrze marce.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #385
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Niestety Alfa Romeo nie osiągnęła 100000 sprzedaży w 2018 roku ani w Europie, ani w sumie na całym świecie.
    W USA sprzedaż około 2x większa, prawie 24000 szt.
    Na głównych rynkach Europy (Włochy, Niemcy, Wielka Brytania i Francja) spadek sprzedaży.
    Proszę wklej oficjalne dane sprzedaży Jakoś nie mogę ich nigdzie znalezc... Szybko jednak policzylem i sama Europa plus USA to 106 803 auta sprzedane - brakuje APAC, Kanady, Chin, Ameryki Pld. Powinno być ponad 110k czyli rekord od 2011.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Porażka na całej lini... w Europie nie zrobili nawet 80 tys. ? Lancia z jednym starym modelem i na wymarciu , w samych Włoszech zrobiła prawie 50 tys.... Ciekawy jestem czy nowy Prezes FCA będzie dalej tak ochoczo dokładał do Alfy jak wcześniej Sergio.
    Ogólnie to wszystko nie wróży dobrze marce.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zrobili.

  6. #386
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Niestety sprzedaz jest niewielka, ale to normalne przy tak długiej nieobecności w segmencie, okrojonej ofercie i złej opinii o marce. AR powinna teraz dołożyć na wiosnę nową Giuliettę na bazie Giulii, a następnie dodać dwa SUVy, mniejszy i większy od Stelvio.

    Mam nadzieję, że nowy prezes FCA nie zrobi czegoś głupiego i nie odda AR koncernowi VAG. Moim zdaniem ciekawy był temat kupna FCA przez Hyundai/Kia. Gdyby zamiast pakować pieniądze w Genesisa, ten koreański koncern porządnie napompował finansowo AR i Maserati mogliby z nich powstać naprawdę mocni gracze na rynku.

  7. #387
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Marka nie zniknie ale może być problem z nowymi modelami ale jak już tyle się zainwestowało to trzeba dalej iść do przodu ..,
    Będzie dobrze!
    PS
    Nie ma co porównywać do BMW to inna liga z ogromna liczba modeli.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #388
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    A na FB Alfaholikach, jak dochodzi o dyskusji o Stelvio, to młodzież (choćby mentalna) zawsze te swoje "nie rozumiem, jak ktoś może kupić Stelvio zamiast Giuli"
    Nie przetłumaczysz takim, że każdy ma inne potrzeby, nie mówiac o tym, że jak brak kombi, to w Alfie nie ma właściwie wyboru, bo jak wiemy, Alfa ma teraz tylko 17 modeli do wyboru
    O to może o mnie...

    Mam potrzeby, dwójkę dzieci. Czekałem Na Giulie SW ale trzeba było wybrać Stelvio/Giulia.
    Długo mnie to męczyło, miałem możliwość sprawdzenia Stelvio i Giulii w prawie wszystkich wersjach nie tylko podczas 30-minutowej jazdy dilerskiej.

    Stelvio to bardzo dobre auto.

    Ale za każdym razem jak się przesiadałem do Giulii to dochodziłem do wniosku, że Giulia jest zajebista. Po prostu.



    Więc ma wakacje zakładam box na dach

  9. #389
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    prnewswire.com/news-releases/fca-us-reports-2018-december-and-full-year-sales-300772429.html
    Amerykańska sprzedaż FCA za 2018, alfa poniżej 24 tys sztuk, fiat 15 tys za cały rok. Przy sprzedaży grupy powyżej 2.2 miliona pojazdów w USA alfa i fiat to naprawdę marginalna pozycja
    w linku trzeba dodać www kropka

  10. #390
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    O to może o mnie...

    Mam potrzeby, dwójkę dzieci. Czekałem Na Giulie SW ale trzeba było wybrać Stelvio/Giulia.
    Długo mnie to męczyło, miałem możliwość sprawdzenia Stelvio i Giulii w prawie wszystkich wersjach nie tylko podczas 30-minutowej jazdy dilerskiej.

    Stelvio to bardzo dobre auto.

    Ale za każdym razem jak się przesiadałem do Giulii to dochodziłem do wniosku, że Giulia jest zajebista. Po prostu.



    Więc ma wakacje zakładam box na dach
    PRaktycznie moja historia - przez przeszło rok nie mogłem się zdecydować, jednak Giulia w ten sam sposób wygrała, a na wakacje auto ma boxa i 2 bagażniki rowerowe. raz w roku przeżyję
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory