Strona 23 z 84 PierwszyPierwszy ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #221
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesB Zobacz post
    Wprawdzie dla klienta może to być irytujące, ale to nie jest czas oczekiwania większy niż w innych markach przy zamówieniu z produkcji. Ja na swój samochód (innej marki) czekałem pół roku. Jeśli kupowałbyś VAG, to i 9 miesięcy może się trafić.

    Jeśli chodzi o klienta indywidualnego, to obecnie wielu sprzedawców samochodów ma go w ... I to jest bardzo słabe. Mam nadzieję, że kiedyś rynek im za to opłaci.
    Innym wychodzi. Marka bez tradycji i legendy (nie kojarząca się z premium) cena podobna do Giulii i ludzie kupują.


    Pierwszy w historii marki Kia sportowy model klasy Gran Turismo kupiło w Polsce już pół tysiąca osób. To znaczy, że od chwili rozpoczęcia sprzedaży pod koniec ubiegłego roku do teraz, średnio dwie osoby dziennie decydują się na zakup Kii Stinger.



    Topową wersję Stingera GT z silnikiem 3.3 V6 T-GDI mocy 370 KM wybrało 45% nabywców. Odmiana Stingera z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 255 KM, stanowi 51% sprzedaży natomiast 4% klientów zdecydowało się na zakup samochodu napędzanego silnikiem wysokoprężnym 2.0 CRDi o mocy 200 KM. Zaletą tej odmiany silnikowej Stingera jest możliwość wyboru układu przeniesienia napędu na tylne lub na cztery koła. Najmocniejsza wersja Stingera seryjnie ma napęd na cztery koła, natomiast odmiana z dwulitrowym, benzynowym, turbodoładowanym silnikiem na tylne.

    Wszystkie wersje silnikowe Stingera współpracują z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. 370-konny Stinger GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 270 km/h. Stinger o mocy 255 KM na rozpędzenie od 0 do 100 km/h potrzebuje 6 sekund, a 200-konny Stinger z silnikiem Diesla pod maską 7,6 s. Prędkość maksymalna aut z tymi silnikami wynosi odpowiednio 240 km/h i 230 km/h.

    Do najczęściej wybieranych kolorów nadwozia należą czerwony (170 sztuk), biały perłowy (114 egzemplarzy), ciemny szary (64 sztuki) i niebieski (56 aut).

    W budowie nadwozia Stingera wykorzystano 55% stali o wysokiej wytrzymałości, co zaowocowało bardzo sztywną konstrukcją auta. Wysoka sztywność nadwozia sprzyja także ograniczeniu powstawania nieprzyjemnych wibracji i szumów oraz pozwala dobrze wyciszyć kabinę. Przednie zawieszenie z kolumnami McPhersona i wielowahaczowe z tyłu dostarczają kierowcy bardzo dobrych informacji zwrotnych o tym, co w danej chwili dzieje się na styku kół z nawierzchnią.

    Wspomaganie układu kierowniczego z silnikiem zamontowanym na listwie zębatkowej (R-MDPS) oferuje szybkie reakcje kół na ruchy kierownicą i zmniejsza drgania przenoszone przez kolumnę do kierownicy. Siła wspomagania układu kierowniczego może być regulowana i jest dostosowana do 1 z 5 trybów pracy (Eco, Sport, Sport+, Comfort i Smart).

    - - - Updated - - -

    Sprzedaż Giulii w czerwcu 2018 w Europie: 1765 szt.
    Dla porównania w czerwcu 2017 było 2923 szt.
    To oznacza spadek około -40%.

  2. #222
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Fakt że u nas Stinger sprzedaje się lepiej niż Julka jest oczywisty . W Lublinie jest już parę sztuk Stingerów, a Julki 4 sztuki widziałem do tej pory. Winę za taki stan częściowo ponoszą sprzedawcy , bo mają jak widać ludzi głęboko gdzieś. Jednak w Lublinie nie jest z tą obsługą zle. Obsługa jest miła i przyjazna dla ludzi nie tylko dla klienta docelowego. Według mnie Julka ma za słaby marketing, do tego prasa Niemiecka nie jest za bardzo obiektywna i Alfę traktuje w testach jako zło konieczne. Ja patrzę jednak z optymizmem w przyszłość. Alfa ma 2 nowe świetne modele , ale jeszcze sporo czasu minie zanim odzyska klienta którego straciła na rzecz innych firm.

  3. #223
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Jesli chodzi o Europe to Stinger sie sprzedaje wrecz tragicznie w porownaniu go Giulii ( W Krakowie o wiele wiecej jezdzi jednak Stelvio i Giuli )

    Ostatnio w Prasie nawet niemieckiej Giulia i Stlevio zbiera same laury, chyba ze cos zle czytam.


    Stinger:
    January 255
    February 225
    March 376
    April 400
    May 400
    June 407

    Giulia:
    January 1.673
    February 1.463
    March 2.158
    April 1.619
    May 1.630
    June 1.765

    To gdzie im wychodzi?

  4. #224
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 Multiair 105 KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Te porównania z Kia są bez sensu. Stinger powstał żeby pokazać "potrafimy" i tyle. Giulia - aby marka mogła przetrwać...
    No i sądzę, że akcjonariusze FCA nie mieliby nic przeciwko wolumenowi sprzedaży jaki ma Kia - ponad 400 tys. w samej Europie...

  5. #225
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Stinger to rzeczywiście groźny rywal dla Giulii.
    Niedawno byłem w salonie GAM, gdzie AR i Kia sąsiadują ze sobą.
    Prowadziłem niebieskie Veloce (wystawione nawet na otomoto) i czarnego Stingera GT-Line.
    Stinger przekonuje dojrzałością, przemyślanym wnętrzem (spro miejsca i nadwozie liftback), czarną podsufitką (zrobiła na mnie duże wrażenie) i wyposażeniem, ale pod względem dynamiki jest o krok za Giulią i to czuć.
    Układ kierowniczy i jezdny daje może 70-80% tego, co Alfa, chociaż to i tak lepiej niż aktualna seria 3, czy klasa C.
    Nawet byłbym skłonny rozważyć Stingera GT-Line, ale nawet na auta ze stocku rabat to max 5%, czyli bardzo słabo.
    Nie widzę dla siebie nic na otomoto, więc odsuwam zakup na początek 2019, bo wtedy wejdzą na rynek poleasingowe Giulie oraz nowa seria 3. Od debiutu serii 5, jeden z brokerów oferował na nią 30% rabatu i liczę na podobne upusty przy G20.

  6. #226
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    PP
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4/Lancia Kappa Coupe 2.0 T
    Postów
    184

    Domyślnie

    Czytając wątek, jakże ciekawy przydało by się mieć coś jak 156/147 - pod kątem sprzedaży oczywiście.
    Tego jako wierny fan życzę, żeby Stelvio i Giulia takie wartości uzyskało.

  7. #227
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do wyżej wspominanego wstrzymywania sprzedaży, może coś ma to wspólnego (poza wiadomym poziomem serwisów AR) z taką ciekawostką:

    http://www.auto-swiat.pl/porady/wltp...europie/8hmeh7

    W skrócie - każda konfiguracja danego modelu ma być badana i to w innych, bardziej realnych niż obecne, testach symulowanych i dla niej konkretnie ma producent podawać spalanie i emisję CO2. No trochę to potrwa i kosztować będzie . Ale i dobrze, mniejsza rola start-stopu w tych nowych normach ma być, większa Vmax (oj SUVom wzrośnie) itd.
    W sumie słusznie, stąd rozbieżności później spalania realnego i z danych technicznych w obecnych wozach ( o dziwo nie było ich w czasach V-ek Alfy - paliły dużo, ale bez owijania w bawełnę przed zakupem klient miał na piśmie podane) , zwłaszcza dla (jak w Giulii) małych uturbionych wysilonych silników - tu fajne wytłumaczenie dlaczego, i czy nie ma przypadkiem innych dróg, bez robienia klienta w bambuko :
    https://www.youtube.com/watch?v=9aO2vC_iMTI

  8. #228
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Garraty ja podałem jako przykład Lublin który widać przoduje w kupnie Stingera powiem ci że po premierze Julki miałem mieszane uczucia co do wyglądu , ale wczoraj obok na światłąch stanęła obok srebrna Julka i dnia na dzień podoba mi się coraz bardziej jej wygląd

  9. #229
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Garraty ja podałem jako przykład Lublin który widać przoduje w kupnie Stingera powiem ci że po premierze Julki miałem mieszane uczucia co do wyglądu , ale wczoraj obok na światłąch stanęła obok srebrna Julka i dnia na dzień podoba mi się coraz bardziej jej wygląd
    Mialem bardzo podobnie, na zdjeciach tak srednio, spodziewalem sie wiekszego wow ale jak zobaczylem na zywo, przejechalem sie, zobaczylem jeszcze raz to zupelnie mnie urzekla

  10. #230
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar romeczek
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    36

    Domyślnie

    Wróciłem właśnie z wakacji nad Gardą. Po trzech dniach przestałem liczyć Giulie i Stelvio - tyle ich widziałem
    W drodze do Włoch w Polsce 3 i w Niemczech 2 Stelvio. Już we Włoszech stosunek Giulia do Stelvio to tak mniej więcej 1:3.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory