Strona 26 z 84 PierwszyPierwszy ... 16171819202122232425262728293031323334353676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #251
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Fenomen. Przejechałem teraz ponad 6 tysięcy kilometrów przez cztery kraje Europy i widziałem, trzy, słownie TRZY giulie po drodze. Widuje się giulietty, owszem. Miga czasem mito, ale stelvio też ledwie pare sztuk. Gdyby nie te giulietty to można by powiedzieć, że marka w zasadzie na rynkach europejskich nie istnieje.
    Masz pecha.

  2. #252
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    codziennie to może nie ale dwie-trzy na tydzien zobaczę...ostatnio dwie białe perłowe stelvio QV! Jedna z bielska druga z krk...piękne!!!

  3. #253
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Czyli obserwacje na poziomie Ferrari, Lambo itp. Wiem przynajmniej, że mam nietuzinkowe auto i nie muszę żadnych pasków naklejać czy też głośnych wydechów zakładać, żeby się wyróżniać z tłumu.
    Kocham takie tłumaczenia

    W wawie widzę akurat sporo. Raz w tygodniu przynajmniej jedną.

    Niestety przespane 10lat zbiera żniwo. Ludzie którzy mieli 159 zmienili na inne marki i być może im się bardziej spodobały. Znam pewnego lekarza który jeździł kilkoma alfami ale w końcu zamienił na Volkswagena CC bo nie było nic nowego. Bardzo go musiałem teraz namawiać na Giulię. W końcu kupił Super ale gdybym nie cisnął to by został w VW bo nawet nie wiedział , że Alfa ma nowy model. Po prostu zapomniał o marce.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #254
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Fenomen. Przejechałem teraz ponad 6 tysięcy kilometrów przez cztery kraje Europy i widziałem, trzy, słownie TRZY giulie po drodze. Widuje się giulietty, owszem. Miga czasem mito, ale stelvio też ledwie pare sztuk. Gdyby nie te giulietty to można by powiedzieć, że marka w zasadzie na rynkach europejskich nie istnieje.
    Giulietta była/jest motorem sprzedaży Alfy. Szczególnie w latach 2011-2016. W zasadzie jej Alfa zawdzięcza jakąkolwiek obecność w Europie czy też Polsce. Więc dobrze, że chociaż Giulietta jest widoczna. Giulia przecież ma niższą sprzedaż niż Giulietta.

    Cytat Napisał azar Zobacz post

    W wawie widzę akurat sporo. Raz w tygodniu przynajmniej jedną.


    Ja też.

  5. #255
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Owszem - Alfa jest niszowa - dlatego długo będzie robiła wrażenie na parkingach - i to mi nie przeszkadza.

    Tylko trzeba wziąć pod uwagę właśnie ten przespany okres - gdzie byłą czarna dziura (przed Giulią i Stelvio). Jak się zastanowić - to w podobnym czasie co np. Stelvio (minimalnie później) wyszły np. nowe Audi Q5 czy BMW X3 - też można powiedzieć, że tych samochodów (nowych modeli) jest jak na lekarstwo - praktycznie ich nie widzę. To, że beemek czy audi i innych marek jest pełno na drodze - to jest wynikiem, że widujemy głównie starsze modele, cały przekrój modelowy...

  6. #256
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Giulietta była/jest motorem sprzedaży Alfy. Szczególnie w latach 2011-2016. W zasadzie jej Alfa zawdzięcza jakąkolwiek obecność w Europie czy też Polsce. Więc dobrze, że chociaż Giulietta jest widoczna. Giulia przecież ma niższą sprzedaż niż Giulietta.





    Ja też.
    Giulietta to bardzo fajne auto ale teraz motorem sprzedaży zdaje się być Stelvio, które sprzedaje się lepiej, razem Giorgio daje większą sprzedaż plus Giulietta jest niedostępna na rynku US i wielu innych.

  7. #257
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Owszem - Alfa jest niszowa - dlatego długo będzie robiła wrażenie na parkingach - i to mi nie przeszkadza.

    Tylko trzeba wziąć pod uwagę właśnie ten przespany okres - gdzie byłą czarna dziura (przed Giulią i Stelvio). Jak się zastanowić - to w podobnym czasie co np. Stelvio (minimalnie później) wyszły np. nowe Audi Q5 czy BMW X3 - też można powiedzieć, że tych samochodów (nowych modeli) jest jak na lekarstwo - praktycznie ich nie widzę. To, że beemek czy audi i innych marek jest pełno na drodze - to jest wynikiem, że widujemy głównie starsze modele, cały przekrój modelowy...
    Ale jaki to okres nazywasz czarną dziurą?
    Bo np. w 2013 Alfa w PL sprzedała 1017 samochodów, a w 2017 - 1185.
    W pierwszym kwartale 2018 - 318 sztuk.

    Dla mnie "czarna dziura" czy "przespany okres" to byłby skok o rząd wielkości, powiedzmy 5 krotny, albo 10 krotny. Jakby tylko sprzedawali 5 sztuk niszowej 4C rocznie, a nagle wjeżdża Giulia i sprzedaż idzie w setki. Bo zmiana przez 5 lat z 1017 do 1185 to raczej stagnacja.

    Ja tu nie widzę wielkiej różnicy w sprzedaży teraz (z Giulią i Stelvio), a w czasach "przed Giulią i Stelvio". Powiedziałbym, że jest ...owo, ale stabilnie.

    I rację ma [MENTION=73786]Garraty[/MENTION], że aktualnie to Stelvio jest największym hitem sprzedażowym Alfy. Natomiast jest niepokojące, że prawie 10-letni model ma nie gorszą sprzedaż w Polsce (i Europie) niż 2-letnia Giulia. Bądźmy też szczerzy, Stelvio ma ledwo "nieco lepszą" sprzedaż, to nawet nie jest 2-krotny skok.

  8. #258
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Trudno porównywać sprzedaż Julki do giuli i stelvio to zupełnie inna polka cenowa.
    Mysle ze jakby w salonach był nowy hatchback w cenie z okolic Julki to jednak to on miałby największy wolumen sprzedaży.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #259
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Stelvio jest dużo droższe od Giulietty, zupełnie inni klienci docelowi, a to nowość w mocno konkurencyjnym rynku SUVów. Nie każdy też chce mieć SUVa - nawet na forum były narzekania czemu nie ma Giulii w kombi.

    Czarna dziura była w okresie 2011 - 2016, kiedy 159 wyleciało ze sprzedaży, a nie było następcy. Powrót łatwy nie jest.

    Wydaje mi się że tragedii nie ma ze sprzedażą, a z czasem coraz więcej Alf będziemy oglądali na ulicach - jeśli tylko będą trzymać poziom i nie będzie dużych wpadek z awaryjnością.

  10. #260
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ale to z czym dokładnie możemy porównywać sprzedaż Żulii i Stelvio? Ze Stingerem? To też wypada słabo. Z Mazdą 6? No niezbyt. Bo Szwabskich propozycji w tym "segmencie" nawet nie wymieniam.

    I wcale nie jest prawdziwa zależność, że im droższy samochód danej marki to musi się gorzej sprzedawać. Tu nie ma takiego skoku cenowego, bo całkiem sporo Giuliett wychodziło z salonu za ok. 100, tak jak teraz sporo Giulii wychodzi za ok. 150. Stelvio kosztuje w okolicy 200, ale też i czasy się zmieniły, inflacja, wyższe zarobki, przez ostatnie 5 czy 8 lat.
    Oczywiście, jest to różnica, ale nie powiedziałbym, że miażdżąca. A już z pewnością nie zgodzę się, że inny klient docelowy. Inny klient to jest na Bentleya, Ferrari albo Lambo. Klient na Stelvio to zasadniczo ten sam co na Giuliettę za 100, albo Passata za 120. Tak samo jak klient na Golfa i na Passata, czy na Octavię i Superba też jest ten sam, zasadniczo. Nie można tworzyć kategorii cenowych co 50 kzł, bo to często też różnica między "bieda wersją" i "full opcją".

    PS: To z kim dokładnie z tego segmentu konkurujemy? Jak blisko cenowo musi być samochód, aby uznać go za konkurencję. Bo skoro Giulia i Żulietta są "inna półka" to wśród poniższej listy też jest spory rozrzut. A jednak porównuje się je.

    Cytat Napisał integrale Zobacz post
    Sprzedaż aut segmentu D w Polsce w styczniu. Dane ze strony Samar.
    Giulia na 23 miejscu 16 sprzedanych sztuk, gorzej niż Kia Stinger mizeria.
    1. Skoda Superb: 782 egzemplarze
    2. Volkswagen Passat: 718
    3. Ford Mondeo: 445
    4. Opel Insignia: 398
    5. Toyota Avensis: 365
    6. Mazda6: 187
    7. Mercedes Klasy C: 156
    8. Audi A4: 147
    9. BMW Serii 3: 107
    10. Volkswagen Arteon: 105
    11. Kia Optima: 103
    12. Renault Talisman: 69
    13. Audi A4 Allroad: 66
    14. Hyundai i40: 63
    15. Audi A5: 60
    16. Peugeot 508: 40
    17. Volvo S60: 33
    18. Lexus IS: 31
    19. Subaru Outback: 26
    20. Infiniti Q50: 20
    20. Kia Stinger: 20
    22. BMW Serii 4: 19
    23. Alfa Romeo Giulia: 16
    24. Volvo V60: 14
    25. Jaguar XE: 11
    25. Subaru Levorg: 11
    25. Volvo V60 Cross Country: 11
    28. Volvo S60 Cross Country: 6
    29. DS 5: 5
    30. Citroen C5: 4
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 10-09-2018 o 21:47

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory