Strona 36 z 84 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #351
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    taki kompakt za 80 tys nie ma skrzynii automatycznej, silnika 200-280hp, napedu na tyl, carbonowego walu, napedu na 4 kola, duzych kol, zawieszenia wielowahaczowego czy innych smaczkow. taka polityka cenowa sprawdza sie w bmw i innych markach, a cena ar jest ciut nizsza niz niemieckiej konkurencji. jak takiego kompakta doposazysz w te sprawy (o ile sie da) to cena jest blizej 120-150tys.
    ale fakt jest tez cennikowe zdzierstwo, w kia (tesciowa chce kupic stonic) caly infotainment z navi, dab i android auto to doplata 2tys, w giulii/stelvio ponad 13tys

    M.in. dlatego zadba Giulia z drugiej ręki będzie świetnym zakupem. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #352
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Własnie wróciłem z tygodniowego pobytu w Neapolu i okolicach - widziałem 3 - 4 Stelvia i może ze 2 Giulie. I tyle. Cienko Jakoś. Róznej masci Hyundai i Peugeotów 3008 moc.

  3. #353
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ale co Ty chcesz od sprzedaży Stelvio - jest na dobrym poziomie. Ciut gorzej z Giulią, no ale jeszcze wiele lat minie zanim będą w stanie odkręcić taką sobie reputację i też dopracować wszystko (obecne modele to jednak auta 100% nowoskonstuowane, więc i też nie 100% wolne od drobnych niedopracowań)
    zgadzam się, stelvio faktycznie widać na ulicach, znacznie częściej niż giulię.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 21-11-2018 o 12:56 Powód: P.5 regulaminu

  4. #354
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Jaki kompakt ??? Wpadł mi dziś w ręce test nowego focuca. Na koniec ceny. Z dieslami ok 120km , ośka , manual, - ceny wyjsciowe ponad 100 tys. Dołożyć trochę wyposażenia (a nie mają za tę cenę kokosow) i masz 120 jak nic.

  5. #355
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Panowie nie ma się co szarpać o ceny aut. To jest temat sprzedaży nowych Alf i tego się trzymajmy. W 2019 roku ma być lift Julki i cekaiw mnie jak będzie wyglądać i się sprzedawać. Piszecie że widać więcej Stelvio niż Julii , u mnie jest odwrotnie.

  6. #356
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Julka jak 147.... tamta 10 lat w sprzedaży, ta już ponad 8.... Obie miały jakis tam lifcik, ale to byly de facto te same auta. 147 inne światła i pas przedni zmodyfikowany, schowano jej te krowie wymiona, czyli tylny tłumik, wiszący spod zderzaka żałośnie...
    Lift Julki jest konieczny dla utrzymania sprzedaży ale podobno ma być tylnonapedowa. Ciekawe, jak to tego ciasnego jednak wnętrza wsadzą jeszcze tunel???
    Klienci jednak oczekują coraz większych (wewnątrz) aut.
    Ma być też lift Julii.Tyle, że to nic nie zmieni. Jak jest porażką rynkową, tak i pozostanie.

    Reasumując: nie widzę szans na wzrost sprzedaży w kolejnym roku, względem bieżącego.

  7. #357
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    No i nie będzie wzrostu w przyszłym roku. Ani za 2 lata. Najwcześniej w 2021 gdy w sprzedaży będą 2 nowe modele.

  8. #358
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    To już wiadomo, że w przyszłym roku nie wyjdzie żaden nowy model? W 2021 Giulia będzie miała już 5 lat.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #359
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Lift Julki jest konieczny dla utrzymania sprzedaży ale podobno ma być tylnonapedowa. Ciekawe, jak to tego ciasnego jednak wnętrza wsadzą jeszcze tunel???
    Są inne modele oparte na tej samej platformie, które mają napęd 4x4, więc nie powinno być z tym problemu w nowej Julce. Bardziej bym się martwił o cenę, czy to autko nadal będzie tak przystępne. Kto by chciał płacić 100k za kompakt?

  10. #360
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ciekawe spojrzenie na rynek.

    https://www.youtube.com/watch?v=uD4RaJgQxAM

    Ogólnie to co mówi to wiadomo od dawna ale na jedną rzecz zwrócił mi uwagę. Coraz mniej osób "posiada" samochód. Faktycznie dla osoby która nie czerpie przyjemności z jazdy tylko traktuje to jako narzędzie do przemieszczania się z pkt A do pkt B jest tyle możliwości na rynku, że nie opłaca się mieć samochodu. W miastach jest metro i nawet ja (jeżdżący po bułki do żabki samochodem ) jak mam coś załatwić w centrum to przechodzi mi przez myśl komunikacja miejska. Jeżdżenie przez godzinę i szukanie miejsca a potem jeszcze płacenie za nie spalając przy tym litry paliwa to nie jest przyjemność. Jest jeszcze mytaxi, uber, samochody na minuty, rowery, hulajnogi. Wszystko za małą kasę pozwala w miarę komfortowo dotrzeć do celu i nie mieć problemu związanego z posiadaniem. Że ktoś ukradnie, zarysuje, coś się popsuje.

    Oczywiście prędzej pozbędę się mieszkania jak samochodu ale rozumiem też drugą stronę i ok połowa moich znajomych nie ma samochodu bo nie potrzebuje. Ci co mają i tak często używają co kilka dni w szczególnych przypadkach.

    Piszę z obserwacji w dużych miastach. W mniejszych i na wsiach samochód to raczej podstawa życia.

    Podsumowując taki styl życia i runek usług może wpływać na sprzedaż nowych samochodów.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory