Strona 38 z 84 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #371
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    tak jakby polski rynek się liczył szczególnie... pewnie różnice robi cena i to co się za to dostaje.

    W Europie sprzedaje się miesięcznie ok 200-400szt Stingera (http://carsalesbase.com/european-car...a/kia-stinger/:

    2018
    January 255
    February 225
    March 376
    April 400
    May 400
    June 407
    July 359
    August 320
    September 295
    October 293
    November
    December

    zaiste świetny wynik skoro Giulii sprzedaje się od 2-5x więcej...

    Ciekawa sprawa w USA, tam Stingery sprzedaja się w ilościach ok 50% wyższych niż Giulia, ale pewnie chodzi o ugruntowaną pozycję marki na rynku i większą sieć dealerów.

    Co jednak martwi w przypadku Giulii, to że sprzedaż w Europie w ostatnich 2 miesiącach spadła 2-3 krotnie wg zeszłego roku.

    Wyniki Stelvio za ostatnie 2 miesiące też tyłka nie urywają (poziom zeszłego roku), choc jest znacznie lepiej niż w przypadku Giulii.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-12-2018 o 00:49
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #372
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    statystyka sprzedaży tego auta jakoś nie pasuje do twojej najnowszej teorii, że świetny samochód = duża sprzedaż.
    bo z testów dziennikarskich i innych różnych to nie jest świetny samochód i ma swoje bolączki. No i logo KIA które jest zakorzenione w psychice że to ... KIA. Z tym samy boryka się Alfa, że to ....Alfa i wszystko co się z tym wiąże.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co jednak martwi w przypadku Giulii, to że sprzedaż w Europie w ostatnich 2 miesiącach spadła 2-3 krotnie wg zeszłego roku.
    To normalne bo w europie rocznik to jest jakaś magiczna liczba i wszyscy czekają na nowy rocznik. W PL samochód z grudnia 2018 to staroć i za połowę ceny mogę brać a ze stycznia 2019 to świeżynka nówka. Nie czaję tego.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #373
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To normalne bo w europie rocznik to jest jakaś magiczna liczba i wszyscy czekają na nowy rocznik. W PL samochód z grudnia 2018 to staroć i za połowę ceny mogę brać a ze stycznia 2019 to świeżynka nówka. Nie czaję tego.
    pisałem o danych rok-rok - są 2-3 krotnie niższe, po 500-700szt z poziomu 1500 rok temu...
    w Polsce rocznik ma znaczenie, w większości Europy liczy się przebieg, stan i wyposażenie, nikt nie patrzy na rocznik. Dodatkowo w Europie duża część aut idzie na wynajem długoterminowy, więc tym bardziej klienci nie przejmują się dzisiaj rocznikiem. Popatrz na dane ze sprzedaży GIulietty za poprzednie lata - zero spadku ilości w drugiej połowie roku (http://carsalesbase.com/european-car...meo-giulietta/

    chyba zakumałem o co chodzi jak spojżałem na sprzedaż Giulietty - pierwszy raz od lat też 2-3 krotnie niższa sprzedaż w tych 2 miesiącach - i teraz oświeciło. Precież stanęła produkcja chyba w czerwcu i całym lipcu (a pewnie i sierpniu bo Włosi raczej na urlopach) ze względu na zmiany typu przestawienie linii produkcyjnej na wersję z GPF i samo certyfikowanie pod WLTP. Alfa np w przypadku GIulietty totalnie nie gotowa - ze 3 tygodnie temu nie dało się zamówić innego auta niż wersja 1.4 120HP (oficjalny cennik tylko miał te, nie wiem jak teraz). Te auta których nie produkowano czerwiec/lipiec/sierpien, normalnie byłyby rejestrowane wrzesień-listopad (przynajmniej duża część), a tak to tylko sprzedawały sie stockowe auta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #374
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Giulietta chyba permanentnie zostaje z silnikiem 1.4 120HP, bo pozostałe nie spełniają nowych norm - od ~czerwca. Czekamy na lift albo nową generację.

    Mito w ogóle wycofali bodajże z tego samego powodu - za "dużo" zachodu z dostosowaniem silników do nowych norm.

  5. #375
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Potwierdzam. W marcu otrzymalem juz informacje od dealer'a, ze silniki MultiAir i TCT znikaja z oferty przez nowe normy. Nastepnego liftingu Giulietty juz raczej nie bedzie. Zastapi ja jakis cross-over.

    Mysle, ze sprzedaz w ostatnich miesiacach tego roku spadla wszystkim. Rowniez dealerzy nie mieli motywacji do sprzedazy, co opisane zostalo ostatnio w innych watkach.

  6. #376
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał olekorlo Zobacz post
    tu akurat nie trafiłeś - Kia Stinger sprzedaje się w Polsce swietnie, https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...posazenie.html
    Ale ta Kia ma swietne warunki w niskiej cenie (stad tez najwięcej sprzedaje się topowej wersji GT). Problemem Giuli jest to ze jest jednak dość droga jak na swój segment.

    Próbuję uświadomić Tobie, że Twoja teoria nie zgadza się z faktami.

    Sprzedaż Kia Stinger w Europie to > 3 tys sztuk w tym roku, sprzedaż Giulii (jakkolwiek niska) to ok 14 tys sztuk. A jednak wg Ciebie Kia Stinger jest świetna a alfa Giulia kiepskim samochodem jest. Napisałeś również, że Giulia jest kiepska bo ludzie jej nie kupują (a jak wiadomo sprzedaż świadczy o jakości auta) , to w takim razie jaka jest Kia Stinger ze sprzedażą 5 razy mniejszą?

    Napisałeś dokładnie tak: " co do świetnych aut: swietne auta sprzedają się swietnie. To chyba oczywiste?"
    Czasami warto pomyśleć czy teoria którą się głosi zgadza się z faktami, bo przyznasz że ciężko to teraz nagiąć tak, by nie wyjść na ignoranta. Kia Stinger jest dość powszechnie chwalona a jednak ... się nie kręci e Europie. Przyczyna jest podobna - kupując BMW, Merca czy Audi kupuje się markę i opinię o marce, w tym pewną pozycję. Kupując Alfę czy Stingera, tego się nie kupuje - a cena podobna. 90% nabywców z związku z tym kieruje swe kroki "do Niemca lub Szweda". I jak świetna by nie była Alfa, nie osiągną takiej sprzedaży jeśli nie poprawią reputacji - i to drastycznie.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #377
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał olekorlo Zobacz post
    Problemem Giuli jest to ze jest jednak dość droga jak na swój segment.
    LOL. To znaczy ile powinna kosztować?

  8. #378
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    pewnie znacznie mniej niż Skoda Superb z silnikiem o porównywalnej mocy... odpowiednio byłoby tyle co Octavia 1.0TSI w bida wyposażeniu A tak na marginesie, znajomy kupił Octavie Kombi 1.0TSI z manualną skrzynią biegów i zapłacił za nią kupę kasy (dołożył tam sprawy typu asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, czujniki martwych pól i dużo innych szmerów bajerów, ale cena przekroczyła 100tys - za 3cylindrowego pierdka 115HP z manualną skrzynią i w białym pastelowym kolorze?), właściwie za +25-30% od tego co on dał można kupić jakąś Giulię 200HP AT8 z wyprzedaży rocznika czy demówkę dobrze wyposażoną.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #379
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Na spadki sprzedaży w ostatnich trzech miesiącach - nie tylko w AR - spory wpływ miało WLTP, i brak przygotowania firm do skali problemu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 12-12-2018 o 11:16 Powód: Off Topic.
    Alfa Romeo Nel Cuore

  10. #380
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Otwieram ponownie.

    Proszę jednak trzymać się wątku przewodniego.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory