Strona 46 z 84 PierwszyPierwszy ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #451
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał BAR30_AR Zobacz post
    Na tym powinna zakończyć się rozmowa, też cieszę się z zakupu Giulii bo miało być BMW 5.
    Co Wam kur... do sprzedaży? FCA odpala % za komentarze dotyczące sprzedaży ? Nie Twoja "firma" więc co się martwisz jeden z drugim?
    Dokładnie. Brawo Ty!

  2. #452
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Martwimy się z prostego powodu - FCA postawiło wszystko na jedną kartę wprowadzając Giulię i Stelvio. Sama Giulia miała sprzedawać się w 80 tys. Sztuk rocznie... a jest 30 tys. po wielkich bólach. W tej sytuacji możemy nie doczekać się porządnych, nowych modeli z napędem na tył tylko co najwyżej protez w stylu zapowiadanego mniejszego SUVa na platformie Jeepa, bo będzie tańszy w produkcji i nawet przy mniejszej sprzedaży coś na nim zarobią. I nie ma co się dziwić, skoro do Giulii przy tym wolumenie pewnie dokładają do interesu...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #453
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Koszt AR dla fca to nie jest łatwa sprawa do oszacowania.
    Pamiętajcie, że komponenty których opracowanie najwięcej kosztuje czyli platforma i silnik zapewne będzie użyty w innych modelach. Krążą plotki np że dodge challanger czy tam charger mógłby być na tej samej płycie. GME też będzie trafiał do innych modeli.
    Zresztą, pewnie development giulii mocno przydał się przy pracach nad stelvio itd.

    Inna sprawa, że mogliby zrobić tanią giulię dla ludu ze słabym silnikiem. Plus wersję 5 drzwiową, bo to dla wielu ludzi jest niezły stoper. Nawet nie pojemność ale dostęp tego bagaja to taki sobie jest.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #454
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Koszt AR dla fca to nie jest łatwa sprawa do oszacowania.
    Pamiętajcie, że komponenty których opracowanie najwięcej kosztuje czyli platforma i silnik zapewne będzie użyty w innych modelach. Krążą plotki np że dodge challanger czy tam charger mógłby być na tej samej płycie. GME też będzie trafiał do innych modeli.
    Zresztą, pewnie development giulii mocno przydał się przy pracach nad stelvio itd.

    Inna sprawa, że mogliby zrobić tanią giulię dla ludu ze słabym silnikiem. Plus wersję 5 drzwiową, bo to dla wielu ludzi jest niezły stoper. Nawet nie pojemność ale dostęp tego bagaja to taki sobie jest.
    Skoro tak troszczysz się o koszty produkcji, to powiedz mi, co to za biznes dla FCA ograniczać softwarowo moc silnika, albo co gorsza przygotowywać specjalnie inny silnik tylko po to, żeby obniżyć cenę auta? Ja w końcu zamieniłem poprzednią Alfę na nowy model i na kolejnych 5 lat mam czym jeździć, a w darmowej promocji od FCA mam auto, które jeszcze długo będzie unikalne na drodze. Nie jestem ani akcjonariuszem, ani prezesem FCA, żeby rozwiązywać ich problemy produkcyjne. Co najwyżej, mogę kiedyś nie kupić nowej Alfy, jeśli zaczną produkować paździerze
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #455
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skoro tak troszczysz się o koszty produkcji, to powiedz mi, co to za biznes dla FCA ograniczać softwarowo moc silnika, albo co gorsza przygotowywać specjalnie inny silnik tylko po to, żeby obniżyć cenę auta? Ja w końcu zamieniłem poprzednią Alfę na nowy model i na kolejnych 5 lat mam czym jeździć, a w darmowej promocji od FCA mam auto, które jeszcze długo będzie unikalne na drodze. Nie jestem ani akcjonariuszem, ani prezesem FCA, żeby rozwiązywać ich problemy produkcyjne. Co najwyżej, mogę kiedyś nie kupić nowej Alfy, jeśli zaczną produkować paździerze
    Dokładnie. [emoji3][emoji3]

  6. #456
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Softwarowo już jest obniżony 2.0 200.
    Dzięki temu że skala użycia tego silnika jest większa jago koszt ogólny spada.
    Oczywiście on ciągle swoje kosztuje i robienie z niego czegoś jeszcze słabszego już traci sens.
    Mniejszego nie muszą przygotowywać bo mogą użyć większy z firefly'ów. Chyba, że chodzi ci o integrację z napędem.
    Zysk jest taki dla alfy że ten silnik będzie duużo tańszy. Może jeszcze do tego manual i masz bidoklep w cenie paserati.

    Nie specjalnie zależy mi na tym aby alfa super się sprzedawała, ale jak ta marka nie będzie przynosić zysków albo przynajmniej a siebie nie zarobi albo prawie zarobi to albo ją ubiją albo wróci na półkę niżej

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #457
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Softwarowo już jest obniżony 2.0 200.
    Dzięki temu że skala użycia tego silnika jest większa jago koszt ogólny spada.
    Oczywiście on ciągle swoje kosztuje i robienie z niego czegoś jeszcze słabszego już traci sens.
    Mniejszego nie muszą przygotowywać bo mogą użyć większy z firefly'ów. Chyba, że chodzi ci o integrację z napędem.
    Zysk jest taki dla alfy że ten silnik będzie duużo tańszy. Może jeszcze do tego manual i masz bidoklep w cenie paserati.
    Jak ktoś chce kupić Giulię po taniości, to może kupić podstawową wersję Business i będzie miał 200 KM w cenie paserati

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Nie specjalnie zależy mi na tym aby alfa super się sprzedawała, ale jak ta marka nie będzie przynosić zysków albo przynajmniej a siebie nie zarobi albo prawie zarobi to albo ją ubiją albo wróci na półkę niżej
    Ale ta marka postanowiła celować w klientów w segmencie +200 tys., a nie w segmencie -100 tys. bo na sprzedaży aut tej pierwszej grupie uzyskuje znacznie większe marże.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #458
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale ta marka postanowiła celować w klientów w segmencie +200 tys., a nie w segmencie -100 tys. bo na sprzedaży aut tej pierwszej grupie uzyskuje znacznie większe marże.
    Rozumiem co chcesz mi powiedzieć, ale
    chyba 140+, i aby to się udało to musi bardziej spiąć d..e: dopracować pierdolety i support coby nie kupowali tego tylko "indywiduaiści". Miejmy nadzieję że jakiś Mario powącha swoją pachę, chlaśine innemu Mario i ogarną ten bałagan.
    Wydaje mi się że to by było dobre i dla tych co już kupili jak i dla sprzedarzy.

    Nie wiem co uwałacza marce sprzedawanie dopracowanego samochodu ze słabszym silnikiem za okrągłe 110tys. To ciągle byłoby coś fajnego. Giulią można jechać nawet stałą prędkością, aby poczuć przyjemność. Ważne, że nie trzeba zwalniać przed zakrętami

  9. #459
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o prowadzenie to nowa Kia Proceed GT 2019 podobno bardzo dobrze się prowadzi ze względu na to że zawieszenie projektował pan z BMW

    Trochę namiesza na rynku zapewne.
    Sprzedaż zapewne wystrzeli w kosmos bo cenę ma dobrą.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #460
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Rozumiem co chcesz mi powiedzieć, ale
    chyba 140+, i aby to się udało to musi bardziej spiąć d..e: dopracować pierdolety i support coby nie kupowali tego tylko "indywiduaiści".
    Pisałem tylko o tym, w jaki segment klientów marka celuje, nic nie pisałem o tym, jak to robi (szczególnie w polskich salonach)
    Mimo to odnoszę wrażenie, że znacznie łatwiej znajdują nabywcę konfiguracje za +200 tys., niż te za 140 tys. które sprzedają się latami
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory