Strona 48 z 84 PierwszyPierwszy ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #471
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Ale to juz by podrozylo koszt development'u i produkcji.

    Ogolnie nie za bardzo rozumiem argument, ze mniejszy silnik czy zrobienie nastepcy giulietty przez "obciecie" giulii, mialoby zaczaco zmniejszyc cene. Wrecz odwrotnie, wieksza roznorodnosc to wieksze koszty. Dzisiejsze ceny samochodow to bardziej chwyt marketingowy niz kalkulacja kosztow.
    z silnikiem to jest tak, że oni i tak ten silnik będą produkować.

    A giuliette przez obcięcie to jeszcze nie słyszałem Pytasz, czy produkowanie na tej samej płycie podłogowej, ale w krótszym wariancie jest tańsze? chętnie bym się tego dowiedział.

  2. #472
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Ale to juz by podrozylo koszt development'u i produkcji.

    Ogolnie nie za bardzo rozumiem argument, ze mniejszy silnik czy zrobienie nastepcy giulietty przez "obciecie" giulii, mialoby zaczaco zmniejszyc cene. Wrecz odwrotnie, wieksza roznorodnosc to wieksze koszty. Dzisiejsze ceny samochodow to bardziej chwyt marketingowy niz kalkulacja kosztow.
    Myślisz, że niemiaszki z ZF sprzedają swoje skrzynie FCA za parę groszy ? Manual jako opcja może dłużej by się zwracał ale komplet 1,3 T plus tylko manual szybko by się zamortyzował, biorąc pod uwagę że ZF-Y to jedne z najdroższych skrzyni na rynku.
    Jak ktoś by chciał automat to brałby 2 litry.
    Montaż 1,3 z drogim automatem nie ma do końca sensu, chyba że ten silnik montują głównie dla redukcji średniej emisji CO2 w modelu, wtedy by to tłumaczyło trzymanie się automatu bez opcji manuala.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #473
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Na początku był i manual i automat w Q, zrezygnowali z manuala bo zamawiało go tylko kilka procent klientów. Też marudziłem ale bardzo szybko się przekonałem do tego automatu

    No i ma jeszcze jedną dodatkową zaletę - łopatki za kierownicą

  4. #474
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    z silnikiem to jest tak, że oni i tak ten silnik będą produkować. A giuliette przez obcięcie to jeszcze nie słyszałem Pytasz, czy produkowanie na tej samej płycie podłogowej, ale w krótszym wariancie jest tańsze? chętnie bym się tego dowiedział.
    To, ze ten silnik juz i tak beda produkowac to nie znaczy, ze nie beda musieli tego modelu przetestowac end-2-end, homologowac, przerobic linie montazowe, koszty marketingowe itp. Koszt samych czesci jest niewspolmierny.

    Spojrzcie na producentow amerykanskich i japonskich gdzie oferta ogranicza sie tylko do dwoch/trzech wersji wyposazenia i sorry - nic nie mozna zmienic bo to jest koszt. Rowniez spojrzcie na takie Audi, gdzie budujesz sobie samochod jaki chcesz ale koszt takich wariacji jest ogromny. Czasami dwa razy niz wersja od ktorej zaczynasz konfiguracje.

  5. #475
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Skrzynia manualna w samochodach o sportowym DNA powinna być dostępna w każdej wersji silnikowej. Tu nie chodzi o osiągi, ale o jedność kierowcy z autem.

    - - - Updated - - -

    Przez 2 tygodnie jeździłem Peugeot z silnikiem "roku" 3 cylindrowym turbo. Odwrotnie niż mój diesel - na biegu jałowym było cicho, gdy jechałem było głośno, a dźwięk był bardzo nieprzyjemny.

  6. #476
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Skrzynia manualna w samochodach o sportowym DNA powinna być dostępna w każdej wersji silnikowej. Tu nie chodzi o osiągi, ale o jedność kierowcy z autem.
    Też tak uważam. Wrażenia z jazdy dla kierowcy są o niebo lepsze w manualu. Może i nie będzie szybciej ale nie zawsze o prędkość chodzi.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #477
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Też tak uważam. Wrażenia z jazdy dla kierowcy są o niebo lepsze w manualu. Może i nie będzie szybciej ale nie zawsze o prędkość chodzi.
    dokładnie, to jakas straszna mania ze producenci przestają sprzedawac wersje z manualem

  8. #478
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Etam, przez pierwsze dwa lata jazdy też tęskniłem czasami za manualem, po kolejnych dwóch juz nie ma mowy. Gdybym jeszcze łopatki miał, to bym juz w ogóle wymazał z pamieci coś takiego jak manualna skrzynia biegów
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #479
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Etam, przez pierwsze dwa lata jazdy też tęskniłem czasami za manualem, po kolejnych dwóch juz nie ma mowy. Gdybym jeszcze łopatki miał, to bym juz w ogóle wymazał z pamieci coś takiego jak manualna skrzynia biegów
    Ja jeżdżę już 2 lata tym automatem i jutro bym się zamienił na manual gdybym mógł Tzn nie jest zły. To chyba jeden z lepszych klasycznych automatów na rynku ale po prostu to nie dla mnie. Nie czuję takiej przyjemności z prowadzenia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #480
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja tam za to nie tesknie za manualem mimo ze pare drobiazgiw w automacie daloby sie ulepszyc zapewne (software)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory