Strona 1 z 84 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

    Proponuję wątek w którym będziemy mogli podawać i komentować dane sprzedażowe, zwłaszcza Giulii i Stelvio, żeby nie zaśmiecać innych tematów.

    Po dwóch miesiącach sprzedaż w Europie to prawie 15.000 a w USA ponad 3.000. To, zwłaszcza w Stanach, znacznie lepiej niż w ubiegłym toku, oczywiście tam AR dopiero wracała do sprzedaży.

    http://www.carsitaly.net/fiat-car-sa...itedstates.htm

    Widać, że za wzrosty odpowiada głównie rosnąca sprzedaż Stelvio, choć z drugiej strony nadal najlepiej sprzedającym się modelem AR jest Giulietta, co oby skłoniło decydentów FCA do jednak opracowania następcy. Oczywiście na Giulii i Stelvio zysk ze sprzedaży na pewno jest większy.

    http://carsalesbase.com/european-car...ta/alfa-romeo/

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Styczeń i luty 2018 w sumie to sprzedane 63 Giulietty, z czego wynika że stara Giulietta sprzedaje się o wiele lepiej, niż nowa Giulia (styczeń 16 sztuk, luty nie wiem, niech nawet dwa razy tyle, to nadal mniej). Trochę śmieszno trochę straszno...

    https://www.samar.pl/__/3/3.a/97887/...l?locale=pl_PL

    Nie mam konkretnej liczby, ale sprzedaż Giulii w lutym raczej nie była rekordowa patrząc na te dane:
    https://www.samar.pl/__/3/3.a/97764/...l?locale=pl_PL

    Jeżeli mamy dożyć liftu Giulii czy nowej Giulietty, to sfinansuje je nie Giulia czy Stelvio, ale Fiat Tipo.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 16-03-2018 o 22:05
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Podoba mi się taki wątek. Strasznie mnie ciekawi jak Alfa poradzi sobie w tym roku zarówno w Polsce jak i na świecie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Styczeń i luty 2018 w sumie to sprzedane 63 Giulietty, z czego wynika że stara Giulietta sprzedaje się o wiele lepiej, niż nowa Giulia (styczeń 16 sztuk, luty nie wiem, niech nawet dwa razy tyle, to nadal mniej). Trochę śmieszno trochę straszno...

    https://www.samar.pl/__/3/3.a/97887/...l?locale=pl_PL

    Nie mam konkretnej liczby, ale sprzedaż Giulii w lutym raczej nie była rekordowa patrząc na te dane:
    https://www.samar.pl/__/3/3.a/97764/...l?locale=pl_PL

    Jeżeli mamy dożyć liftu Giulii czy nowej Giulietty, to sfinansuje je nie Giulia czy Stelvio, ale Fiat Tipo.
    Mamy oddzielny temat sprzedaży w Polsce, tutaj chcemy chyba pisać o sprzedaży globalnej czy europejskiej, która tak źle nie wygląda. Oczywiście nie należy się spodziewać czegoś rzędu BMW czy Audi, gdzie są na rynku nieustannie od wielu lat.

    Lexus IS Europa 2017 - 5649
    Jaguar XE Europa 2017 - 18999
    Infiniti Q50 Europa 2017 - 1777
    Volvo S60 Europa 2017 - 7384
    Giulia Europa 2017 - 24679
    Stelvio Europa 2017 - 17159
    BMW seria 3 2017 - 129 053

    Mazda 6 Europa 2017 - 23090 (+ kombi) - musiałem, każdy z jakiegoś powodu lubi porównywać Mazdę
    Kia Optima 2017 Europa - 15 152 (+kombi)
    Subaru Impreza 2017 Europa - 1010
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 16-03-2018 o 22:31

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Jestem pod wrazeniem sprzedazy giuletty-auto juz 8rok jest na rynku ,a w sprzedazy przoduje w gamie.Cofam dawna opinie o tym modelu-auto okazalo sie udanym autem i nastepca powinien jak najszybciej pojawic sie na rynku.Jakby nie bylo alfa zawsze dobrze sprzedawala auta z segmentu C(147,145,33)No i mito powinno byc kontynuowane byl okres ze tez bardzo ladnie sie sprzedawal.Audi produkuje A1,jest jeszcze mini i przydalby sie mocny konkurent w tym segmencie.GArraty szkoda ze nie pokazales wynikow sprzedazy mercedesa c-klasy czy audi a4 bo przy nich nawet bmw z serii 3 slabo wyglada.Nie mowiac o innych autach segmentu D ktorych nie bede wspominal chociaz powinienem patrzac na to ze wspominales o mazdzie.Aaaa i subaru impreza to auto segmentu nizej.Giula w europie w styczniu 2018 roku sprzedala mniej aut niz w 2017r,giuletta natomiast ciagle daje rade .
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 16-03-2018 o 23:05

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Mamy oddzielny temat sprzedaży w Polsce, tutaj chcemy chyba pisać o sprzedaży globalnej czy europejskiej
    Przeczytaj jeszcze raz temat wątku, bo chyba trochę dorabiasz sobie po swojemu. Poza tym Polska to też Europa i do tego najbardziej nas interesująca jej część bo to od sprzedaży w naszym kraju najbardziej zależy przyszła oferta w tymże kraju, za kilka lat.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ale chyba cena Giuletty powoduje, że trafia ona do trochę innego klienta niż jest adresowana (przynajmniej w założeniu) Giulia. Patrząc na Giulietty, które mijam, w większości są to takie modele, które kupię dwa za jedną Giulię. Przyznam się, że przed zakupem Giulii rozważałem zakup Giulietty QV. Dopiero po weekendzie z Giulią zapadła ostateczna decyzja na jej korzyść.

  8. #8
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Giulietta przede wszystkim mniej pali, jest to lepszy samochód do codziennych zastosowań, sprawnego poruszania się po mieście. Ja osobiście unikam jeżdżenia Giulią na przysłowiowe siku, lepsza komunikacja miejska/Uber

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Przeczytaj jeszcze raz temat wątku, bo chyba trochę dorabiasz sobie po swojemu. Poza tym Polska to też Europa i do tego najbardziej nas interesująca jej część bo to od sprzedaży w naszym kraju najbardziej zależy przyszła oferta w tymże kraju, za kilka lat.
    To po co drugi temat: [Giulia] Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA) ?????????????

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja tez kiedyś rozważałem Giuliettę na mniejsze auto, ale wtedy jej największym minusem był mały bagażnik. Wtedy inne technologie nie grały jeszcze tak roli jak dziś.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory