Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: 2.2 diesel 210 KM ktoś ma doświadczenie

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    No dokladnie jak kolega napisal z tym dieslem to skrot myslowy bo oczywiscie chodzi o moment obrotowy

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ale przyspieszenie jest wlasnie od momentu wazne

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Uczucie wciskania w fotel jednak bedzie wieksze w dieslu bo jest wiekszy moment obrotowy 470 diesel vs 400 w benzynie.
    Uwierz mi, że za wciskanie w fotel nie odpowiada moment, bo w niektórych latach nawet bolidy F1 miały ok 350-400 Nm, a nadrabiały obrotami.
    Za wciskanie w fotel odpowiada ostateczny efekt, czyli przyspieszenie. A tutaj masz porównanie 210 w D i 280 w B
    I od 0-40 faktycznie jest prawie identycznie 0,1 sek to błąd pomiarowy.
    Natomiast od 40 diesel wysiada, benzynka 40-50 robi 0,4 sek, diesel już 0,6 sek i potem jeszcze gorzej.

    "Ale przyspieszenie jest wlasnie od momentu wazne"

    - kto ci takich bajek naopowiadał?
    Przyspieszenie to kombinacja przynajmnjej dwóch czynników, a dodając masę, opony, przełożenia itp to nawet 5 lub więcej.
    https://www.youtube.com/watch?v=u-MH4sf5xkY
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	diesel210.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	242930  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 19-03-2018 o 12:46

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Uwierz mi, że za wciskanie w fotel nie odpowiada moment, bo w niektórych latach nawet bolidy F1 miały ok 350-400 Nm, a nadrabiały obrotami.
    Za wciskanie w fotel odpowiada ostateczny efekt, czyli przyspieszenie. A tutaj masz porównanie 210 w D i 280 w B
    I od 0-40 faktycznie jest prawie identycznie 0,1 sek to błąd pomiarowy.
    Natomiast od 40 diesel wysiada, benzynka 40-50 robi 0,4 sek, diesel już 0,6 sek i potem jeszcze gorzej.

    "Ale przyspieszenie jest wlasnie od momentu wazne"

    - kto ci takich bajek naopowiadał?
    Przyspieszenie to kombinacja przynajmnjej dwóch czynników, a dodając masę, opony, przełożenia itp to nawet 5 lub więcej.
    https://www.youtube.com/watch?v=u-MH4sf5xkY
    No ok fakt tylko taki ze od 0-50 w tym wypadku praktycznie nie ma roznicy czy masz 210 czy 280KM.. czyli jak dla mnie przewaga Diesla.. potem widac różnice. Czyli jak dla mnie do normalnej jazdy po miescie, ostrzejszego ruszenia prakrycznie jednakowe samochody. Tylko ze diesel ma to samo przy nizszych obrotach.

    Odczucia w samochodzie z dieslem a benzyna raczej nie podlega dyskusji tutaj dyskusja raczej byla 180 KM vs 210 KM jaka roznica.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Znacznie częsciej przydaje się elastyczność przy wyprzedzaniu, starty ze świateł sa ok, ale ja jako pierwszy na światłach stoję może w 20% przypadków, w dodatku oboz zazwyczaj jest potwór o mocy 80 KM więc nawet nie ma się z kim ścigać
    No i diesle sa zazwyczaj ze 150 kg cieższe, co odbija sie na prowadzeniu i hamowaniu.
    A wracajac do tematu, to najprościej odpowiedziec sobie na pytanie:
    1) czy zmiana softu ze 150/180 na 210 nie będzie tańsza, niż kupno od razu 210.
    2) a jeśli będzie tańsza, to czy nie tracimy gwarancji

    A tak przy okazji, czy 2,2 i 150 KM ma w ogóle efektywne turbo (wiem że ma )? Przeciez z tej pojemności tak licha moc, to typowe dla wolnossaków. Jeżeli ma turbo, to chyba musieli się wręcz natrudzić, by tak obciąć moc, albo turbo robi za atrapę
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 19-03-2018 o 13:04

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Znacznie częsciej przydaje się elastyczność przy wyprzedzaniu, starty ze świateł sa ok, ale ja jako pierwszy na światłach stoję może w 20% przypadków, w dodatku oboz zazwyczaj jest potwór o mocy 80 KM więc nawet nie ma się z kim ścigać
    No i diesle sa zazwyczaj ze 150 kg cieższe, co odbija sie na prowadzeniu i hamowaniu.
    A wracajac do tematu, to najprościej odpowiedziec sobie na pytanie:
    1) czy zmiana softu ze 150/180 na 210 nie będzie tańsza, niż kupno od razu 210.
    2) a jeśli będzie tańsza, to czy nie tracimy gwarancji

    A tak przy okazji, czy 2,2 i 150 KM ma w ogóle turbo? Przeciez z tej pojemności tak licha moc, to typowe dla wolnossaków. Jeżeli ma turbo, to chyba musieli się wręcz natrudzić, by tak obciąć moc, albo turbo robi za atrapę
    Pytanie czy faktycznie wszystko jest jednakowe w tych silnikach i dwa kwestia pozostalego osprzetu bo np. Chyba najslabszy diesel nie na Q4.

    Mozliwe ze wystarczy faktycznie tylko zmienic oprogramowanie. Kolega tak mial w Mazdzie z silnika 120KM dalo sie wycisnac 165 a z jego silnika 165 KM juz nic wiecej. Oglonie teraz duzo rzeczy wlasnie jest tak robionych ze ogranicza sie tylko programowo.. np jak z nawigacja wystarczy dograc oprogramowanie bo reszta juz jest w sensie gps itd.

    W sumie zastanawialem sie czy tempomat adaptacyjny to nie tylko dodatkowy guzik na kierownicy + dodatkowy modul oprogramowania bo reszta czujnikow chyba jest i zaraz moze sie okazac ze wystarczy dograc nowy soft + przestawic ktorys przycisk do jego obslugi i bedzie smigac podobnie z android car.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    W Civicu 2,2 z fabrycznych 140 KM (diesel), programy robią bez żadnego problemu 180 KM bez zmiany czegokolwiek, a zmieniając kilka częsci na trwalsze, da sie zrobić ponad 200 KM, czyli prawie +50%.
    Przekładajac do z tych 150 Km w Stelvio jako podstawę, myślę, ze silnik spokojnie mozna podkręcić do 230 KM, tyle że wtedy z wersji min 180 KM, bo ta ma już Q4, a to się przyda na takie Nm .

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Z tymi silnikami to różnie bywa. 2.0 benzyna 200KM i 280KM też miały być różnice tylko w sofcie i większe turbo ale jak się okazuje nie do końca. W dodatku w samej produkcji są nieustanne zmiany. Na początku podobno było łatwiej przerobić 200KM na 280KM a teraz weszło zbyt dużo zmian nawet w samym kompie.

    Z tym dieslem to co z tego że moment jest jak przy 4tys już go nie ma Sytuację ratuje trochę automat który musi się nieźle nazmieniać. W manualu z doświadczenia wiem, ze diesel do miasta to średni pomysł.

    Kiedyś argumentem było, że elastyczny i można na 6 wyprzedzać bez redukcji. W manualu może i tak ale teraz i tak automat sam zredukuje kiedy trzeba i zawsze będziesz miał zawsze na "odpowiednich" obrotach.

    Ja bym diesla nie brał
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Z tymi silnikami to różnie bywa. 2.0 benzyna 200KM i 280KM też miały być różnice tylko w sofcie i większe turbo ale jak się okazuje nie do końca. W dodatku w samej produkcji są nieustanne zmiany. Na początku podobno było łatwiej przerobić 200KM na 280KM a teraz weszło zbyt dużo zmian nawet w samym kompie.

    Z tym dieslem to co z tego że moment jest jak przy 4tys już go nie ma Sytuację ratuje trochę automat który musi się nieźle nazmieniać. W manualu z doświadczenia wiem, ze diesel do miasta to średni pomysł.

    Kiedyś argumentem było, że elastyczny i można na 6 wyprzedzać bez redukcji. W manualu może i tak ale teraz i tak automat sam zredukuje kiedy trzeba i zawsze będziesz miał zawsze na "odpowiednich" obrotach.

    Ja bym diesla nie brał
    A moze jezdzi duzo po autostradzie i lubi jezdzic szybko.

    Mysle ze roznice spokojnie moga siegac 5-6l na 100km. Tj 20-30gr na km. Przy 10000km masz 2-3k roznicy ale jak robisz 80000km rocznie to sam policz ile w kieszeni zostaje ja tam akurat mysle ze ok 15kkm rocznie zrobie to jednak wole benzyne mysle ze powyzej pewnej wartosci przebiegow warto sie zastanowic nad dieslem.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok no może tak ale to nie jest tak, że akcyza na powyżej 2.0l zjada te oszczędności? Nie liczyłem tego ale tak mi się wydaje. W dodatku koszt zakupu diesla jest większy więc trzeba tłuc rzeczywiście sporo km żeby to się kalkulowało.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Mysle ze roznice spokojnie moga siegac 5-6l na 100km.
    Benzyna spali ok 8-9l na autostradzie. To diesel spali 3-4l? Chyba nie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [GTV] Czy opony 205/55R16 będą pasować? Ma ktoś doświadczenie z takim rozmiarem?
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 11:06
  2. Stabilizator Eibach-ktoś ma doświadczenie?
    Utworzone przez grzesk w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 06:45
  3. [145] Czy ktoś miał doświadczenie z oponami Marangoni?
    Utworzone przez BaT w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory