Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: 2.2 diesel 210 KM ktoś ma doświadczenie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    MiTo
    Postów
    2

    Domyślnie 2.2 diesel 210 KM ktoś ma doświadczenie

    Może, ktoś się podzielić doświadczeniem, czy jest duża różnica między 180 KM a 210?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Chyba 30 km

    - - - Updated - - -

    Na powarznie z tego co wiem to 150km 180km i 210km to te same silniki te same wtryski taka sama turbina
    Różnią się tylko softem

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Akurat ja mam teraz benzyne 2.0 280KM. Drugi samochod ktory mam od 4 lat to opel Astra J GTC 165KM CDTI - diesel. Hmm powiem tak daje rade i jest ok. Mysle ze proporcjonalnie. Przy stelvio raczej te 180KM to minimum. Ale napewno odczujesz roznice z dodatkowych 30KM. Tak jak kolega powyżej pisal ponic roznoca tylko softu no ale nie chcac tracic gwarancji albo bawic sie z oprogramowaniem napewno odczuwalna roznica Zakladam ze mniej wiecej taka jak tryb N i D skrzyni biegow w moim Stelvio N jest ok samochod jezdzi przyspiesza itd. - nie mniej w trybie D no coz jest radosc z jazdy

    Ogolnie zalezy jaki jest Twoj styl jazdy jak sobie jezdzisz spokojnie. Autostrada 140 itd. Pewnie nie warto. Jak chcesz miec troche lepsze wrazenia z jazdy te 30 km napewno zrobi różnice.

    Roznica mniej wiecej taka jak z chipem i bez w wiekszosci aut kazdy powie ze woli z chipem bo sie fajniej jezdzi.. wybor nalezy do Ciebie.. jesli ja mialbym brac diesel w stelvio to tylko ten 210km.. bo mocniejszego nie ma ponoc jezdzi sie przyjemniej niz benzyna 280km - mysle ze pewnie tak diesel jednak inna kultura pracy silnika i bierze od dolu no ale nie mruczy.. ale i nie ciagnie tak po kieszeni jak sie przcisnie Asterka przy jezdzie 160-200 na autostradzie spalanie 8.5.. w stelvio na benzynie hmm 13-15l

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remaldo Zobacz post
    Może, ktoś się podzielić doświadczeniem, czy jest duża różnica między 180 KM a 210?
    Za trochę ponad miesiąc będę w stanie porównać. Mam 180, będę miał 210 na testy.
    Na dziś mogę tylko subiektywnie stwierdzić, że 210 w Stelvio odczuwalnie daje mniej więcej tyle co 180 w Giulii. Bo to akurat przetestowałem.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Za trochę ponad miesiąc będę w stanie porównać. Mam 180, będę miał 210 na testy.
    Na dziś mogę tylko subiektywnie stwierdzić, że 210 w Stelvio odczuwalnie daje mniej więcej tyle co 180 w Giulii. Bo to akurat przetestowałem.
    I tak bedzie wieksze auto wieksze opory powietrza.. szczegolnie przy duzych predkosciach te 30KM bedzie czuc

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Benzyna też bierze od dołu Obroty np: w trybie D są trzymane w okolicy 2200, czyli max Nm, przynajmniej w 280 KM, nie wiem jak to wypada w 200 KM. Ogólnie benzynka w Stelvio ma taką charakretystykę dieslowską, dosyć niskie max obroty (takie pośrednie między typowymi dla benz a dieslami) i szybko chwyta. Diesla warto brac co najwyżej do spalania a nie dla charakterystyki jazdy, bo charakterystyka obu jest jednak podobna. Choć wg mnie zauważalnie lepsza w benz, w dieslu przy przyspieszaniu automat zmienia jak pojebany
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 19-03-2018 o 08:54

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Benzyna też bierze od dołu Obroty np: w trybie D są trzymane w okolicy 2200, czyli max Nm, przynajmniej w 280 KM, nie wiem jak to wypada w 200 KM. Ogólnie benzynka w Stelvio ma taką charakretystykę dieslowską, dosyć niskie max obroty (takie pośrednie między typowymi dla benz a dieslami) i szybko chwyta. Diesla warto brac co najwyżej do spalania a nie dla charakterystyki jazdy, bo charakterystyka obu jest jednak podobna. Choć wg mnie zauważalnie lepsza w benz, w dieslu przy przyspieszaniu automat zmienia jak pojebany
    Uczucie wciskania w fotel jednak bedzie wieksze w dieslu bo jest wiekszy moment obrotowy 470 diesel vs 400 w benzynie. Akurat nie mialem przyjemnosci jazdy stelvio w dieslu tu jednak dyskusja moim zdaniem czy duzo daje te 30KM moim zdaniem zrobi odczuwalna roznice - nie diametralna ale odczuwalna.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Uczucie wciskania w fotel jednak bedzie wieksze w dieslu bo jest wiekszy moment obrotowy 470 diesel vs 400 w benzynie. Akurat nie mialem przyjemnosci jazdy stelvio w dieslu

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Tu można się zdziwić. Troche jeździłem służbową Skoda Octavia żony 1.9 TDI 105 KM. Jak kupiłem Julkę, to praktycznie przez półtora miesiąca nie wsiadalem do skody, gdy jednak wsiadlem i sprawdziłem przyspieszenie porównując do Julki, stwierdziłem, ze mimo wyższego momentu obrotowego ma gorsze przyspieszenie niż benzynowa Julka. Co prawda o te 15 koni mocniejsza.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Bo przyspieszenie zależy wyłącznie od masy, mocy i przełożenia w skrzyni. Rodzaj paliwa nie ma nic do tego. Natomiast odczucie wciskania w fotel mocno jest powiązane z momentem obrotowym dlatego subiektywnie wydaje się, że diesel mocniej wciska w fotel mimo często obiektywnie gorszego przyspieszenia.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Tu można się zdziwić. Troche jeździłem służbową Skoda Octavia żony 1.9 TDI 105 KM. Jak kupiłem Julkę, to praktycznie przez półtora miesiąca nie wsiadalem do skody, gdy jednak wsiadlem i sprawdziłem przyspieszenie porównując do Julki, stwierdziłem, ze mimo wyższego momentu obrotowego ma gorsze przyspieszenie niż benzynowa Julka. Co prawda o te 15 koni mocniejsza.
    Tak przyzpieszenie bedzie lepsze ale uczucie wciskania w fotel w dieslu jest wieksze.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [GTV] Czy opony 205/55R16 będą pasować? Ma ktoś doświadczenie z takim rozmiarem?
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 11:06
  2. Stabilizator Eibach-ktoś ma doświadczenie?
    Utworzone przez grzesk w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 06:45
  3. [145] Czy ktoś miał doświadczenie z oponami Marangoni?
    Utworzone przez BaT w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory