Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Temat: Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=29400]MiLykie[/MENTION] - na fakturze Polskiej i Włoskiej w rubryce ilość jest 5,280 i nic poza tym.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    No nawet powiem, że świetna cena. Mnie podobnie kasowali za 3,5 litra w Julce... Gdzie takie dobre ASO, CS?

    (Tak, tego samego oleju)
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 21-03-2018 o 20:07

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Witam,

    planuje wymienić olej w mojej giulia 2.0 200km auto ma obecnie 1700km jestem umówiony z serwisem na za dwa dni warto? czy poczekać 5 miesięcy czyli będę miał jakieś 10 tys ? Do pierwszego przeglądu

    Jakieś rady?

    Podobno dobrze jest wymienić na początku swojego życia ze względu na multiair, aczkolwiek czytałem tez opinie ze to nie ma znaczenia.
    Co wy na to .....

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Warto, a nawet należy. Niekoniecznie przy 1700km, możesz zaczekać do max 3000km i wówczas. Tak właśnie robiłem.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam,

    planuje wymienić olej w mojej giulia 2.0 200km auto ma obecnie 1700km jestem umówiony z serwisem na za dwa dni warto? czy poczekać 5 miesięcy czyli będę miał jakieś 10 tys ? Do pierwszego przeglądu

    Jakieś rady?

    Podobno dobrze jest wymienić na początku swojego życia ze względu na multiair, aczkolwiek czytałem tez opinie ze to nie ma znaczenia.
    Co wy na to .....
    Jak kolega POI, warto. W nowym silniku zawsze sie pojawią opiłku metalu , mimo zaawansowanych obecnie technologii obrabiania metali.
    W Mito wymieniłem filtr Multiair po 60 kkm, było na nim dosłownie kilka maleńkich opiłków metalu, po za tym czysciutki.
    Te opiłki to jest kompletne nic przy tym to znany youtuber Michu pokazał przy pierwszej wymianie oleju w nowym BMW - magnes zanurzony w oleju wyciągnął masę opiłków.
    Więc warto wymienić cbdo.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    ja zmienilem przy ok 3 tys km pierwszy raz . Zapalil sie komunikat o wymianie tydzien temu, ale nie z przejechanych km tylko roku czasu. Zalane zgodnie z instrukcja 5.2 l, ale dolalem 0,5l wiecej, zeby na miarce elektronicznej byl max. Bede spal spokojniej. Polecam Automobiletorino Lublin.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja zmieniłem po zakupie samochodu - wtedy auto mało 7 tkm - następny raz przy 13 tkm- teraz przy 21,5 tkm koszt wymainy w ASO to 100 pln robota plus materiały OE olej i OE filtr ro ok 300 pln

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Zalane zgodnie z instrukcja 5.2 l, ale dolalem 0,5l wiecej, zeby na miarce elektronicznej byl max. Bede spal spokojnie
    Pół litra więcej to bardzo dużo , ten elektroniczny wskaźnik ma bardzo długą zwłokę w podawaniu poziomu i moze byc tak,że za 3 miesiace wyskoczy Ci błąd zbyt wysokiego poziomu oleju.
    Ja wymieniałem sam po 2tys i zalana odpowiednia ilość na tym wskaźniku pokazywała pół stanu .Dopiero po kilku postojach w korkach wskoczył max. Na pierwszym przegladzie w aso lali pod wskaźnik i po 3 miesiącach okazało sie że oleju jest za dużo - musiałem nieco spuścić.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    1880 taki przebieg był jak wymieniłem dzisiaj olej. koszt w ASO Tychy względem całego auta naprawdę niewielki, a Leasing mam na 7 lat wiec mam nadzieje ze będzie bezusterkkwo w sensie multiair, bo to była główna przesłanka jeżeli chodzi, o tak wczesna wymianę oleju w tym modelu.....

    Wlali 5.25 tak jak w książce-wskaźnik pokazuje max, tak tez było od początku.
    Dzięki za porady

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Pół litra więcej to bardzo dużo , ten elektroniczny wskaźnik ma bardzo długą zwłokę w podawaniu poziomu i moze byc tak,że za 3 miesiace wyskoczy Ci błąd zbyt wysokiego poziomu oleju.
    Ja wymieniałem sam po 2tys i zalana odpowiednia ilość na tym wskaźniku pokazywała pół stanu .Dopiero po kilku postojach w korkach wskoczył max. Na pierwszym przegladzie w aso lali pod wskaźnik i po 3 miesiącach okazało sie że oleju jest za dużo - musiałem nieco spuścić.
    z ciekawosci ile wiecej miales zalane? Ja 2 raz pol litra wiecej nalalem, ale zaden komunikat sie nie pojawil odnosnie za duzej ilosci oleju

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Wymiana rozrządu w Alfie 159 z silnikiem 2.4 JTDm 200KM
    Utworzone przez slawek986 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory