Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Jak spostrzegana jest Alfa na rynku wtórnym?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    VW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    W tym przypadku mamy jeszcze w bonusie spłaconych 10 rat leasingowych
    Faktycznie - może tak być. W pierwszej chwili jak czytałem to odebrałem wpis tak, że obniżka polegała jedynie na obniżeniu odkupu o 10 tys. z czynszu inicjalnego i dodaniu opon.

    Trochę więcej danych by się przydało/

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    (Chociaz ja np. Mam tez Opla Astre J GTC - duza szansa ze nie bedziesz wiedzial jak wyglada bo az tak duzo ich nie jezdzi)
    z ciekawości sprawdziłem- wygląda...jak astra

    natomiast odnośnie tematu odstąpienia leasingu- jak większość pisze- mało danych- jaka była wpłata początkowa- bo między 5% a 45% jest spora różnica, ile jeszcze trwa leasing (na dwa lata czy może na 5), jaka rata, jaki wykup (i w ogóle czy możliwy)...itd. ale w ciemno powiem, że oferta nie brzmi dla mnie zupełnie atrakcyjnie (to, że 10 rat spłaconych nic nie zmienia, bo samochód jest używany, nie nowy). jeśli kogoś stać na regularne spłacanie rat leasingu za samochód >100k, to na pewno nie będzie się chciał bawić w używki- po co? za nowy zapłaci tyle samo, tylko samochód będzie nowy. a gdy ktoś ma stabilną działalność gospodarczą, to rok leasingu w jedna czy w druga stronę mu nie robi. że 10k mniej i 10 rat spłacone? czyli razem ok. 13 rat? 13-26% wartości samochodu? to mniej więcej tyle, co samochód stracił, pewnie mniej. lol. to nie jest kwestia postrzegania alfy, tylko słaba oferta.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Swoja droga czemu chciales sprzedac/pozbyc sie Giuli tak szybko?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Z żoną wpadliśmy na koncepcję elektrycznego auta BMW i3.

    Ktoś poniżej lub powyżej odniósł się do atrakcji oferty. W mojej cenie była. 10 tys mniej plus to co spłaciłem, czyli kolejne 20 tys = 30 tys taniej plus komplet felg z oponami za 7 koła. Po prostu zdziwiłem się brakiem zainteresowania. Da samej Alfy nie mam żadnych zastrzeżeń. Drobne usterki jak wymiana czujnika temperatury, od początku uszkodzona nasadka pokrętła od regulacji głośności na konsoli i szycie materiału na tylnej kanapie puściło. Proste rzeczy do poprawienia. Ogłoszenia nie mogę udostępnić, bo skasowałem je zanim napisałem post.

    A przepraszam, znalazłem zapis ogłoszenia

    Leasing do odstąpienia:

    Rata miesięczna 1.624,71 zł netto
    Pozostało 48
    Ubezpieczenie może być doliczone do raty, może być zapłacone w składce rocznej, półrocznej lub kwartalnej.
    Odstępne 40 tys.

    Samochód dostajesz na oryginalnych R18" R18" - 20-ramienne (opony: 225/45/18 lub 225/45/18 przód i 255/40/18 tył).

    Dorzucam zimowy komplet wartości 7.500 zł: oryginalne R17 10 -ramienne, czujniki ciśnienia, opony Pirelli SottoZero 3 Run-flat 225/50/17.

    Samochód jeżdżony tylko na trasie.

    Dla entuzjastów tuningu: ten sam silnik i podzespoły, co w wersji Veloce 280 KM. W Warszawie i nie tylko modyfikując oprogramowanie wyciągniesz ponad 300KM, w aukcji filmik z tuningu.

    Wyposażenie dodatkowe:

    Chromowane ramki szyb MMH
    Koła ze stopów lekkich R18" - 20-ramienne (opony: 225/45/18 lub 225/45/18 przód i 255/40/18 tył)
    Lakier metalizowany 5CD (MONTECARLO BLUE)
    Lusterko wewnętrzne elektrochromatyczne 410
    Łopatki aluminiowe zmiany biegów do skrzyni automatycznej 4WE Mapa Europy Zachodniej 8TW
    OPCJA MANEWROWA DLA WERSJI BUSINESS 6CT Pakiet "Convenience" 8MK
    Pakiet "Elektryczna regulacja foteli" 8M8 z pamięcią
    Pakiet "Flota" 8M6
    Pakiet "Komfort" 8LV
    Pakiet "Lighting" - Bi-ksenony 35W z AFS i DRL 8LZ Pakiet "Zimowy" 8M2
    Siatka mocująca w bagażniku CKR
    Tylna kanapa dzielona 4040 z podłokietnikiem 195 Zaczepy w bagażniku 734

    Wyposażenie standardowe:

    007 - Automatyczna skrzynia biegów AT
    008 - Centralny zamek sterowany pilotem
    011 - Regulacja kierownicy na wysokosc i głebokosc
    015 - System ASR - Hill Holder
    023 - Szyby tylne regulowane elektrycznie
    028 - Szyby przednie regulowane elektrycznie
    041 - Lusterka regulowane elektrycznie
    051 - Czujnik zmierzchu
    097 - Swiatła przeciwmgielne
    112 - Wspomaganie kierownicy
    132 - Podłokietnik przedni
    140 - Klimatyzacja automatyczna 2-strefowa
    189 - Czujnik zapiecia pasów SBR
    320 - Skórzana kierownica
    347 - Czujnik deszczu
    365 - Czujnik pomiaru cisnienia w oponach TPMS
    392 - System Kontroli trakcji ESP
    396 - Dywaniki welurowe
    416 - Tempomat
    450 - Fotel kierowcy regulowany na wysokosc
    454 - Fotel pasazera regulowany na wysokosc
    4DK - Dezaktywacja Airbag'u po stronie pasazera
    500 - Airbags - 6 (kierowcy, pasazera, kurtyny, boczne)
    543 - 3-zagłowek na kanapie tylnej
    55B - System hamowania (AEB) z czujnikiem ochrony pieszych
    57E - Blokada drzwi - Security Lock
    5BA - KIT SPECIFICI MAROCCO
    5BH - Przyciski wielofunkcyjne na ramionach kierownicy
    5DD - Alfa DNA - Tryb jazdy: Dynamic/ Natural/ Advanced Efficiency
    Ostatnio edytowane przez szopp ; 27-03-2018 o 00:01

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    VW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Trzy sprawy:
    1. Alfa Romeo zawęża grono odbiorców bez dwóch zdań
    2. Cesja zawęża grono odbiorców radykalnie
    3. Wysokie odstępne (40 tys. zł) zawęża bardzo wąskie już grono praktycznie do zera.

    Podsumowując - trzeba czasu, żeby znaleźć amatora, który:
    a) akurat szuka Alfy Giulii
    b) ma firmę i chce wziąć leasing
    c) ma +40 tys. zł na dzień dobry

    Więc skuteczniej pewnie będzie skierować ofertę do kogoś kto akurat nie szuka Alfy, tylko szuka okazji - tzn. weźmie tę cesję, choć nie szukał akurat Alfy, ale zobaczył, że oferta jest korzystna finansowo.

    A wtedy to już trzeba postawić na marketing, czyli napisać w ogłoszeniu, że samochód kosztował katalogowo tyle, poszedł za tyle, leasing jest tani, bo to, to i tamto. To już trzeba się przyłożyć po prostu, żeby ktoś wszedł w ogłoszenie i po 20 sekundach widział, że to może być okazja i się bliżej zainteresował. No i przede wszystkim to faktycznie powinna być okazja...

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    z ciekawości sprawdziłem- wygląda...jak astra

    natomiast odnośnie tematu odstąpienia leasingu- jak większość pisze- mało danych- jaka była wpłata początkowa- bo między 5% a 45% jest spora różnica, ile jeszcze trwa leasing (na dwa lata czy może na 5), jaka rata, jaki wykup (i w ogóle czy możliwy)...itd. ale w ciemno powiem, że oferta nie brzmi dla mnie zupełnie atrakcyjnie (to, że 10 rat spłaconych nic nie zmienia, bo samochód jest używany, nie nowy). jeśli kogoś stać na regularne spłacanie rat leasingu za samochód >100k, to na pewno nie będzie się chciał bawić w używki- po co? za nowy zapłaci tyle samo, tylko samochód będzie nowy. a gdy ktoś ma stabilną działalność gospodarczą, to rok leasingu w jedna czy w druga stronę mu nie robi. że 10k mniej i 10 rat spłacone? czyli razem ok. 13 rat? 13-26% wartości samochodu? to mniej więcej tyle, co samochód stracił, pewnie mniej. lol. to nie jest kwestia postrzegania alfy, tylko słaba oferta.
    Całkowicie podzielam to stanowisko.

    Patrząc na parametry leasingu zostało do spłacenia 136k złotych, przyjmując, że odstępne z vatem już. Albo 145 jeśli to 40+VAT.

    Za 145 można podchodzić do takiej nowej. Jasne, bez kół zimowych. Ale jednak nowej, z salonu. Nie 10-miesiecznej. Wyposażenie wygląda dość stockowo jeśli mam być szczery, chyba tak samo jak ta, którą my wzięliśmy. Tylko kolor inny.

    Więc to chyba nie kwestia postrzegania Alfy, tylko rynek na takie cesje jest dość mały. Mało kto gotowy wyłożyć 150 kzł na Alfę zawaha się i nie wyłoży 160 na nówkę. Myślę, że jak zejdziesz z odstępnym (które jest na poziomie sensownej wpłaty własnej przy zakupie nowej) to mogą pojawić się chętni.

    PS: Serio tylko w trasie jeżdżona? Trochę to dziwne, żeby czasem nie wyjechać na miacho.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Alfa jest postrzegana zależnie od modelu. Giulietta, na przykład, dość dobrze. Znajoma szuka i to co widzę, to zadbane egzemplarze nie podlegają zasadzie, że po 3-latach auto jest warte 50%. Taka jak moja, też 4 letnia, z akceptowalnym przebiegiem (60k) szła na alledrogo za 60% ceny początkowej. Czy za tyle się finalnie sprzedała, tego nie wiem, ale mogę zakładać, że w tych okolicach, bo ogłoszenia nie ma. Benefia wycenia moją na 50% jej początkowej wartości. Ze 159 jest inaczej, bo rynek zepsuł się ogromną ilością klekotów od Niemca. Ulepy Brery wiszą na alledrogo miesiącami. Ale GTV (916) z Busso to już grube ceny idą, a starsze modele w dobrym stanie to już fortuna

    A Giulia jest po prostu za nowa. Nie jest to Passat w kolejnej odsłonie, czy Octavia Kombi.

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post
    1. Alfa Romeo zawęża grono odbiorców bez dwóch zdań
    To zdecydowanie, szczególnie przy nowym modelu.

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post
    2. Cesja zawęża grono odbiorców radykalnie
    Potwerdzam.

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post
    3. Wysokie odstępne (40 tys. zł) zawęża bardzo wąskie już grono praktycznie do zera.
    Całkowicie się pod tym podpisuje. Gdyby odstępne było 0, to pewnie by się klient znalazł. Ot taki rynek.

    Skoro złoty Lexus co terroryzował W-wę z kierowcą na amfie okazał się być wyklepanym złomem po spotkaniu z drzewem. Na takie 'furki' jest rynek...

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post
    Więc skuteczniej pewnie będzie skierować ofertę do kogoś kto akurat nie szuka Alfy, tylko szuka okazji - tzn. weźmie tę cesję, choć nie szukał akurat Alfy, ale zobaczył, że oferta jest korzystna finansowo.
    Jeżeli korzystna finansowo, bo przy 48 x 1624,71 x VAT + 40000 (zakładam, że odstępne jest już z VATem) to za troszeczkę wiecej można mieć nowe autka z wyprzedaży rocznika...

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Bo z Alfą jest jak z piękną kobietą - już to gdzieś pisałem...
    Każdy chciałby taką mieć ale mało kto odważy się do niej podejść - to coś w rodzaju niskiej samooceny - pokusi się co najwyżej o zdjęcie w swoim telefonie i do niej wzdycha...
    Więc jak co do czego dojdzie, to się spłoszy, spoci.. i pójdzie po Passata, bo tam się pewniej czuje. Po prostu boi się kaprysów Alfy i jej wyrafinowania. Nadal wzdycha, trochę na siłę ją sobie obrzydza, ale... im więcej zdjęć w telefonie ma, tym lepiej się czuje...

    Kurde - wymieniłem felgi na 20' lato i pod kościołem ludzie robili mi zdjęcia (a my całą rodziną w środku - staramy się odjechać) a ludzie na bezczela strzelają fotki. Nie wiem, jak to opisać - ale to głupie wrażenie, nikt w beemce mi zdjęć nie robił! A tutaj już któryś raz
    Więc optymistycznie zakładam, że wartość rezydualna Alfy będzie na podobnym poziomie co Giulietty.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Bo z Alfą jest jak z piękną kobietą - już to gdzieś pisałem...
    Każdy chciałby taką mieć ale mało kto odważy się do niej podejść - to coś w rodzaju niskiej samooceny - pokusi się co najwyżej o zdjęcie w swoim telefonie i do niej wzdycha...
    Więc jak co do czego dojdzie, to się spłoszy, spoci.. i pójdzie po Passata, bo tam się pewniej czuje. Po prostu boi się kaprysów Alfy i jej wyrafinowania. Nadal wzdycha, trochę na siłę ją sobie obrzydza, ale... im więcej zdjęć w telefonie ma, tym lepiej się czuje...

    Kurde - wymieniłem felgi na 20' lato i pod kościołem ludzie robili mi zdjęcia (a my całą rodziną w środku - staramy się odjechać) a ludzie na bezczela strzelają fotki. Nie wiem, jak to opisać - ale to głupie wrażenie, nikt w beemce mi zdjęć nie robił! A tutaj już któryś raz
    Więc optymistycznie zakładam, że wartość rezydualna Alfy będzie na podobnym poziomie co Giulietty.
    Super wpis oddaje sedno sprawy stelvio sie wyroznia bo nie jezdzi ich az tyle co volvo, bmw, audi czy nawet mercedesow

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    VW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Bo z Alfą jest jak z piękną kobietą - już to gdzieś pisałem...
    Każdy chciałby taką mieć ale mało kto odważy się do niej podejść - to coś w rodzaju niskiej samooceny - pokusi się co najwyżej o zdjęcie w swoim telefonie i do niej wzdycha...


    Piękna kobieta z kiepską reputacją - można popatrzeć, przejechać się jak jest okazja - ale wziąć na utrzymanie? Chyba tylko jeśli emocje wygrają z rozsądkiem - lub serce z rozumem (jeśli ktoś woli takie porównanie).

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post
    Piękna kobieta z kiepską reputacją - można popatrzeć, przejechać się jak jest okazja - ale wziąć na utrzymanie? Chyba tylko jeśli emocje wygrają z rozsądkiem - lub serce z rozumem (jeśli ktoś woli takie porównanie).
    Reputacja? Taką tworzą też (głównie?) zazdrośnicy
    Rozsądkiem można się kierować przy wyborze banku albo przy inwestowaniu na giełdzie. Ale gdzie indziej? Co ja będę wnukom na starość opowiadać jak nie to wszystko co wynikało z emocji, adrenaliny czy tu-i-teraz?

Podobne wątki

  1. [159] Moja alfa wypłynęła na rynku
    Utworzone przez krzysiek1250 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 18:24
  2. [159] Czemu jest tak mało benzyn na rynku?
    Utworzone przez Rewil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory