Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Jak spostrzegana jest Alfa na rynku wtórnym?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Reputacja? Taką tworzą też (głównie?) zazdrośnicy
    Rozsądkiem można się kierować przy wyborze banku albo przy inwestowaniu na giełdzie. Ale gdzie indziej? Co ja będę wnukom na starość opowiadać jak nie to wszystko co wynikało z emocji, adrenaliny czy tu-i-teraz?
    Właśnie ciekawe co siedzi w głowach tych wszystkich właścicieli Pasków. Czy nadal żyją złudzeniem, że Pasek budzi respekt? Co będą wnukom opowiadać, ile leasingów na takie samo Paserati wzięli?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    dobre te ostatnie wpisy ;-)

    tak jak koledzy wcześniej pisali,
    oferta, mimo że jest ciekawa, nie jest okazją i za niewiele większe pieniądze można mieć nówkę lub coś innego - nie Alfę,

    [MENTION=76272]Mandus[/MENTION] świetne porównanie ;-)

    z drugiej strony od dłuższego czasu wisi na otomoto/allegro uszkodzona Giulia sprowadzona i nie widać chętnych na razie

    swoją drogą, mam nadzieje, że za te kilka lat powiększy się grono amatorów AR (albo posiadacze 159 będą chcieli przesiąść się do Giulii) i będą chętni na rozsądny odkup

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Właśnie ciekawe co siedzi w głowach tych wszystkich właścicieli Pasków. Czy nadal żyją złudzeniem, że Pasek budzi respekt? Co będą wnukom opowiadać, ile leasingów na takie samo Paserati wzięli?
    Trzeba by zapytać Ale mnie to nie przeszkadza. Każdy samochód jest dla ludzi, tak jak i że każda potwora znajdzie swojego amatora
    Wiem, że ludzie postrzegają przez pryzmat posiadanego samochodu, ale to jest coś co umrze z czasem. Może tak mi się wydaje, bo mieszkałem zbyt dużo w miastach gdzie bogate bankiery i inne biznesy jeździły metrem do pracy bo było szybciej. A F430 się wyprowadza tylko na weekend

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Trzeba by zapytać Ale mnie to nie przeszkadza. Każdy samochód jest dla ludzi, tak jak i że każda potwora znajdzie swojego amatora
    Wiem, że ludzie postrzegają przez pryzmat posiadanego samochodu, ale to jest coś co umrze z czasem. Może tak mi się wydaje, bo mieszkałem zbyt dużo w miastach gdzie bogate bankiery i inne biznesy jeździły metrem do pracy bo było szybciej. A F430 się wyprowadza tylko na weekend
    Hehe no bo tak jest jak mam jechac samochodem stac w korkach i jeszcze parkowac 10-15min drogi piechota od pracy.. tramwajem 30 min i moge przynajmniej forum poczytac

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    swoją drogą, mam nadzieje, że za te kilka lat powiększy się grono amatorów AR (albo posiadacze 159 będą chcieli przesiąść się do Giulii) i będą chętni na rozsądny odkup
    Zapewne tak będzie. Dostaję zapytania od znajomych co jakiś czas, czy nie chciałbym sprzedać Giulietty. Ale ona ma u mnie dożywocie, więc nawet nie ciągne tematu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Hehe no bo tak jest jak mam jechac samochodem stac w korkach i jeszcze parkowac 10-15min drogi piechota od pracy.. tramwajem 30 min i moge przynajmniej forum poczytac
    Więc właśnie. Obecnie mieszkam w W-wie. Jeżdzę codziennie samochodem ale kartę miejską i bilet miesięczny posiadam, bo po centrum W-wy jeżdżę Alfą tylko rekreacyjnie kiedy nie ma korków. Dojeżdzam do biurowca w którym pracuję a które się mieści przy metrze. Tam parkuję Alfę w ciepłym garażu a dalej to metrem.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    VW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Reputacja? Taką tworzą też (głównie?) zazdrośnicy

    I'm just sayin'
    Żarcik oczywiście, no ale z reputacją już tak jest, że nie zawsze jest sprawiedliwa...

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Właśnie ciekawe co siedzi w głowach tych wszystkich właścicieli Pasków. Czy nadal żyją złudzeniem, że Pasek budzi respekt? Co będą wnukom opowiadać, ile leasingów na takie samo Paserati wzięli?
    Już to sobie wyobrażam: Wiesz wnusiu, dziadziuś był za młodu taki przekocur, że jeździł Alfa Romeo.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    z drugiej strony od dłuższego czasu wisi na otomoto/allegro uszkodzona Giulia sprowadzona i nie widać chętnych na razie
    jesli piszesz o takiej czarnej 2.2d z czerwonymi siedzeniami, to zadna okazja bo trzeba doliczyc akcyze, do tego jest duzo mocniej uszkodzona niz widac na zdjeciach - pytalem goscia tak troche kiedys z nudow zanim zdecydowalem sie zamowic Veloce (tak myslalem najpierw moze wziac taka na poczatek a potem po lifcie kupic giulie albo stelvio gdyby giulia okazala sie za mala lub pojawilo sie kolejne dziecko, lub czekac na alfette) w kazdym razie auto mialo faktycznie uszkodzone przednie lampy (xenony skretne), urwany tylny wahacz (+uszkodzenie felgi/opony + nie wiadomo co w okolicy wahacza), wystrzelona poduszke w siedzeniu i jeszcze kupe innych rzeczy. na zdjeciach na otomoto wydawala sie minimalnie ruszona tylko z tylu przy klapie harmonijka na rogu. jak sie policzylo naprawe to lepiej na firme bylo brac jakas nowa z wyprzedazy rocznika z konfiguracja bardziej pod siebie.

    Po 159 2.0JTDm a szczególnie 1.75TBi widac ze alfa juz mniej spade cenowo. Po Giulietcie jeszce bardziej - widze to ubezpieczajac auto - w 2014 po roku byl gigantyczny spadek, a przez kolejne 3 lata bardzo symboliczny - pewnie wyceny w eurotax zostaly skorygowane. po tym co widze poki co Giulia moze byc bardzo porzadana, a ze wzgledu na brak szczegolnych problemow (praktycznie brak usterek, poza drobiazgami ktore i tak pewnie juz wiekszosc wyeliminowala w serwisach), atrakcyjnosc Giuli jako praktycznie najlepiej prowadzacego sie auta w klasie, oryginalnosc i raczej mala podaz (bo poki co sprzedaz nowych nie szaleje).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post

    I'm just sayin'
    Żarcik oczywiście, no ale z reputacją już tak jest, że nie zawsze jest sprawiedliwa...


    Już to sobie wyobrażam: Wiesz wnusiu, dziadziuś był za młodu taki przekocur, że jeździł Alfa Romeo.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Bo z Alfą jest jak z piękną kobietą - już to gdzieś pisałem...
    Każdy chciałby taką mieć ale mało kto odważy się do niej podejść - to coś w rodzaju niskiej samooceny
    Myślę, że nieco zbyt optymistycznie to oceniasz. Niestety ale poruszając się w tym kręgu porównań, ogół myśli o Alfie raczej jak o pięknej lasce o nie ciężkich obyczajach - może i każdy chciałby ją mieć, ale żenić się to co innego.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. [159] Moja alfa wypłynęła na rynku
    Utworzone przez krzysiek1250 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 18:24
  2. [159] Czemu jest tak mało benzyn na rynku?
    Utworzone przez Rewil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory