Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Benzyna 95 czy 98

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie Benzyna 95 czy 98

    W sąsiednim wątku zostało mi wypomniane (słusznie ), że nie przeczytałem całej instrukcji obsługi więc nadrabiam teraz zaległości i znalazłem zapis odnośnie do paliwa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	243230
    instrukcja str 191
    http://aftersales.fiat.com/eLumData/...10.17_L_LG.pdf

    W innym miejscu jest:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.JPG
Wyświetleń:	522
Rozmiar:	13.0 KB
ID:	243231

    Z własnych doświadczeń po użyciu 98 zapalała się kontrolka check engine (Giulia Super).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	13.1 KB
ID:	243229  
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja ostatnio zalałem 98 premium (Wipołer czy jak to tam się to ich 98 nazywa) na Shellu i nie było checka, pomimo że bak był prawie pusty (E na czerwono mrugało, czyli rezerwa rezerwy). Różnicy w jeździe raczej też nie było. Jakbym zrobił program na 350 kuni to bym lał 98 tylko, a tak to nie ma sensu dopłacać. Jeszcze może spróbuję Shellowy Racing czy coś tam takiego mają (dawniej V-Power 99 czy 100) dla eksperymentu ale spodziewam się dokładnie niczego, może poza checkiem
    Ostatnio smakuje mi paliwo z Lotosu (i ropa i bena) więc też przelatam sobie jeden bak na ich 98 Dynamic i zobaczymy...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Ja ostatnio zalałem 98 premium (Wipołer czy jak to tam się to ich 98 nazywa) na Shellu i nie było checka, pomimo że bak był prawie pusty (E na czerwono mrugało, czyli rezerwa rezerwy). Różnicy w jeździe raczej też nie było. Jakbym zrobił program na 350 kuni to bym lał 98 tylko, a tak to nie ma sensu dopłacać. Jeszcze może spróbuję Shellowy Racing czy coś tam takiego mają (dawniej V-Power 99 czy 100) dla eksperymentu ale spodziewam się dokładnie niczego, może poza checkiem
    Ostatnio smakuje mi paliwo z Lotosu (i ropa i bena) więc też przelatam sobie jeden bak na ich 98 Dynamic i zobaczymy...
    Wow, to jeszcze E potrafi mrugać?

    Swoją droga, jaka jest sekwencja zdarzeń? Żółta lampka (i 2 kreski), czerwona lampka (i jedna kreska), czerwona lampka (i zero kresek!) i jest jeszcze niższy stan?

    Ja tam uważam, że normalne 95, ze zwykłej sieciowej stacji w mieście, jest ok.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ja leje tylko 98, żadnego check-a nie było. Przebieg prawie 14 tys.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    Ja leje tylko 98, żadnego check-a nie było.
    Może z jednego zbiornika z 95 idzie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Wow, to jeszcze E potrafi mrugać?

    Swoją droga, jaka jest sekwencja zdarzeń? Żółta lampka (i 2 kreski), czerwona lampka (i jedna kreska), czerwona lampka (i zero kresek!) i jest jeszcze niższy stan?

    Ja tam uważam, że normalne 95, ze zwykłej sieciowej stacji w mieście, jest ok.
    Najpierw zaświeca się dystrybutor na żółto i komunikat że trzeba zatankować wkrótce. To jest ta pierwsza "rezerwa". Potem przestaje pokazywać zasięg auta i znowu jest komunikat "zatankuj" ale E i potencjalna kreska paliwa są białe. A dalej to jest komunikat "zatankuj natychmiast" i E zmienia się na czerwone (nie pamiętam, czy świeci czy mruga). To już są opary Nie pamiętam dokładnych komunikatów tekstowych ale wydaje mi się, że się różniły. W 159 też tak było, że najpierw paliła się pomarańczowa rezerwa, potem przestawał pokazywać zasięg, a potem wyświetlał już tylko "Limited cruising range" i wskazówka na 0.

    Grunt, że nie ma tak jak bywało w Giulii Q, że masz ze dwie kreski paliwa a bak pusty i auto staje
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    To mi się udało tylko doprowadzić do stanu czerwony dystrybutor i zero (wcześniej czerwonych) kresek. No i najgorsze, że to osiągnąłem w dosłownie 30 km jazdy autostradowej przy ok. 120 km/h od pierwszej rezerwy (pomarańczowej, 2 kreski). Ogólnie oceniam ten wskaźnik jako dużo gorszy niż w Giulieccie.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    To jeszcze taka ciekawostka z instrukcji w samym aucie:

    https://drive.google.com/open?id=14P...6W4tKIU6hncmF0

    Nie wiem, czy faktycznie to jest z głową napisane i czy tyczy się 280HP, bo instrukcja zdaje się nie rozróżniać zwykłej Giulii od Veloce ani od Quadrfoglio
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    W przypadku MultiAira w Giulietcie instrukcja mówi, że można używać 95 albo 98. Za to w MiTo (155 KM) jest wzmianka, że maksymalne osiągi tylko przy benzynie 98.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. 147 - benzyna czy jtd?
    Utworzone przez majre w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 21:12
  2. Benzyna + LPG
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 18:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory