Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianRS Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo Mgmotorsport nie daje do wydechu żadnych papierów, produkują w Polsce więc stwierdzam - nie są wcale tani. Uzyskanie pełnej Europejskiej homologacji kosztuje grube pieniądze, produkcja we Włoszech to też zupełnie inne koszty. Inna sprawa, że końcowy tłumik bez końcówek to koszt około 2800zł (ragazzon). Czy Ulter i Mg pochwalili się wykresami z hamowani ? czy tylko im to "bucy" ? przy okazji jeśli macie w planach odwiedzić autem z wydechem od MG zachodnią granicę np. Niemcy, Austrię, Szwajcarię itp. to w najgorszym wypadku auto pojedzie na lawecie do ASO na montaż oryginalnego wydechu ? oni mają hopla na punkcie homologacji i ochrony środowiska, na wszystko musi być papier.

    P.S. Wiecie wgl. że macie forumowe zniżki do ragazzon.pl ?
    Jeśli MGM nie ma homologacji, to troche lipa. Na szczęście Ulter robi właśnie homologację - wczoraj mi powiedzieli że pierwszy tłumik został wysłany do Włoch do jakiejś firmy która robi badania I wystawi odpowiedni papier - nie wiedzą jednak kiedy to nastąpi - podejżewają że to kwestia paru tygodni. Rozumiem że wszystko będzie tip-top i nikt nigdzie się nie doczepi. Jeszcze nie wrzucają info na swoją stronę o tych tłumikach, ani ceny nie podają, bo tym dopiero zajmą się po homologacji (gdyby np okazało się że coś muszą minimalnie zmienić). Koszt Ultera będzie raczej połową Ragazzona.

    Ragazzon też nie bardzo podaje wykresy z hamowni dla tłumika tylnego do 2.0, tak w ogólę wątpię żeby można było liczyć na jakiekolwiek przyrosty tylko przy zmianie tylnego tłumika, do tego raczej trzebaby zmieniać całość za katalizatorem, a to już się robi wydatek dobrze ponad 5k. Wtedy z resztą możnaby dłubnąć ECU bo wydech pozwoli na lepsze efekty końcowe, choc w autach na gwarancji to pewnie mało kto się zdecyduje.

    Liczę na to, że Ulter da radę, że wydech będzie powiedzmy taki jaki powinien być stockowy w Veloce żeby było komfortowo ale zeby troche "bucył" z lekkim basem i ciut głośniej niż obecnie. Za kwotę którą się spodziewam zaoferują Ultera, to może być ciągle best value for money. Ci co chcą więcej to mogą zmieniać cały wydech I ładować choćby Ragazzona, płacąc za to jednak ok 3-4x tyle (bo jeszcze trzeba policzyć rurę środkową i jakieś złączki) - nie wiem jednak czy żona i małe dziecko w podróży będą podzielać przy tym drugim zadowolenie kierowcy ze zmiany tłumika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianRS Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo Mgmotorsport nie daje do wydechu żadnych papierów, produkują w Polsce więc stwierdzam - nie są wcale tani. Uzyskanie pełnej Europejskiej homologacji kosztuje grube pieniądze, produkcja we Włoszech to też zupełnie inne koszty. Inna sprawa, że końcowy tłumik bez końcówek to koszt około 2800zł (ragazzon). Czy Ulter i Mg pochwalili się wykresami z hamowani ? czy tylko im to "bucy" ? przy okazji jeśli macie w planach odwiedzić autem z wydechem od MG zachodnią granicę np. Niemcy, Austrię, Szwajcarię itp. to w najgorszym wypadku auto pojedzie na lawecie do ASO na montaż oryginalnego wydechu ? oni mają hopla na punkcie homologacji i ochrony środowiska, na wszystko musi być papier.

    P.S. Wiecie wgl. że macie forumowe zniżki do ragazzon.pl ?
    Polska homologacja nic Ci nie da i też nie jest potrzebna za bardzo w kraju. Poza tym w Szwajcarii, Niemczech i Austrii robią akcje z pomiarem głośności. Więc jeśli przekroczy normę to żaden papierek nie pomoże... Homologacja (w Niemczech tzw ABE) jest wymagana przy badaniu technicznym. Bez niego można zapomnieć o przejściu przez TUV.
    Auta z polskim przeglądem nie muszą mieć homologacji na wydech o ile nie jest on za głośny. Zresztą u nas wiele zamienników nie ma homologacji i dopóki nie są za głośne to nikt się nie czepia.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 04-04-2018 o 12:33

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    MG jest świetną i profesjonalną firmę. Jakość wykonania jest lepsza od ragazzona (miałem porównanie). Chlopaki robia wydechu dla calej wloskiej rodziny plus np dla Sonika podczas rajdu. Z wydechu jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o oficjalne potwierdzenie to dostałem je poprzez dilera od FCA Polska z którym wymienili kilka maili i telefonów. Do tego wydech nie jest jakiś przesadnie głośny także nie sądzę że akcje z homologacja moze mieć miejsce. Ile razy wam coś takiego sprawdzali? Jeździłem w większości krajów europejskich z glosniejszymi wydechami i nigdy nie miałem problemów.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Powinni zatrudnić profesjonalnego informatyka, ponieważ to wstyd, aby od kilku dni nie działała firmowa strona www.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    MG jest świetną i profesjonalną firmę. Jakość wykonania jest lepsza od ragazzona (miałem porównanie).
    potwierdzam, i dodam tylko ze takze od supersprinta.
    robilem u nich pelny uklad do Q4 od downpipe.

    W

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    potwierdzam, i dodam tylko ze takze od supersprinta.
    robilem u nich pelny uklad do Q4 od downpipe.

    W
    co mi z tego jak bez homologacji ukl wydechowego, zamiast czuc sie zrelaksowanym jadac np na urlop w alpy bede sie denerwowal czy austriaccy,niemieccy badz szwajcarscy policjanci nie zatrzymaja mi auta.ciekawe skad na jakims zadupiu w sobotni wieczor mialbym na szybko zorganizowac auto zastepcze gdyby niebpozwolili by mi dalrj jechac. a co z uziemionym samochodem, zamiast smigac po stokach dogadywalbym z jakims warsztatem wymiane tlumika na legalny pewnie po jakiejs stawce premium?brzmi jak niezly urlop...dzieki ale nie interesuje mnie to

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co mi z tego jak bez homologacji ukl wydechowego, zamiast czuc sie zrelaksowanym jadac np na urlop w alpy bede sie denerwowal czy austriaccy,niemieccy badz szwajcarscy policjanci nie zatrzymaja mi auta.ciekawe skad na jakims zadupiu w sobotni wieczor mialbym na szybko zorganizowac auto zastepcze gdyby niebpozwolili by mi dalrj jechac. a co z uziemionym samochodem, zamiast smigac po stokach dogadywalbym z jakims warsztatem wymiane tlumika na legalny pewnie po jakiejs stawce premium?brzmi jak niezly urlop...dzieki ale nie interesuje mnie to
    a czy ja Cie namawiam albo wrecz zmuszam do kupienia tego wydechu ?
    to pytanie retoryczne...


    W

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Epsonix, ty byś chciał zjeść ciastko i mieć ciastko. Jeżeli będzie głośny (czyli powyżej norm określonych w przepisach, łącznie ze sposobem pomiaru), to żadna homologacja czy inny kwit nie pomoże. A jak będzie w normie to nikt nigdzie się nie przyczepi. Zawsze Policjant czy też inna uprawniona służba może zatrzymać pojazd do kontroli, nawet w ramach jakiejś akcji i sprawdzać parametry - czy auto truje czy nie, czy nie przekracza norm hałasu i czy nie jest niebezpieczne w inny sposób (np. wystające poza obrys elementy tłumika). Jeżeli to będziesz miał w porządku, nikt cię nie zaczepi, ba, nawet może na ciebie nie spojrzy. A mam wrażenie, że chciałbyś być tak głośny, żeby wszyscy się oglądali, no może poza Policją. Słuchając wszystkich tych wydechów doszedłem do wniosku, że i tak są cichsze od standardowego AMG.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co mi z tego jak bez homologacji ukl wydechowego, zamiast czuc sie zrelaksowanym jadac np na urlop w alpy bede sie denerwowal czy austriaccy,niemieccy badz szwajcarscy policjanci nie zatrzymaja mi auta.ciekawe skad na jakims zadupiu w sobotni wieczor mialbym na szybko zorganizowac auto zastepcze gdyby niebpozwolili by mi dalrj jechac. a co z uziemionym samochodem, zamiast smigac po stokach dogadywalbym z jakims warsztatem wymiane tlumika na legalny pewnie po jakiejs stawce premium?brzmi jak niezly urlop...dzieki ale nie interesuje mnie to
    A czytałeś co ja pisałem?
    Chyba nie...
    Oni nie są w stanie i nie muszą sprawdzać żadnej homologacji. Jeśli zatrzyma Cię zwykły patrol to policjant nie wchodzi pod auto, żeby szukać oznaczeń na wydechu, tylko albo wyjmują decybelomierz albo wzywają auto techniczne i robią pomiar. Ty nie masz obowiązku mieć żadnych papierów.
    Nie ma co tworzyć kolejnych "urban legend" tylko trzeba do tego podejść zdroworozsądkowo.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    a czy ja Cie namawiam albo wrecz zmuszam do kupienia tego wydechu ?
    to pytanie retoryczne...
    nie, w ogóle tak nie pomyślałem, chodziło mi o to że jak dla mnie wydech musi przejść pewnie przez ewentualną kontrolę. zrozumiałem (może błędnie?) że wydech od MGM takiej nie przejdzie


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Epsonix, ty byś chciał zjeść ciastko i mieć ciastko. Jeżeli będzie głośny (czyli powyżej norm określonych w przepisach, łącznie ze sposobem pomiaru), to żadna homologacja czy inny kwit nie pomoże. A jak będzie w normie to nikt nigdzie się nie przyczepi. Zawsze Policjant czy też inna uprawniona służba może zatrzymać pojazd do kontroli, nawet w ramach jakiejś akcji i sprawdzać parametry - czy auto truje czy nie, czy nie przekracza norm hałasu i czy nie jest niebezpieczne w inny sposób (np. wystające poza obrys elementy tłumika). Jeżeli to będziesz miał w porządku, nikt cię nie zaczepi, ba, nawet może na ciebie nie spojrzy. A mam wrażenie, że chciałbyś być tak głośny, żeby wszyscy się oglądali, no może poza Policją. Słuchając wszystkich tych wydechów doszedłem do wniosku, że i tak są cichsze od standardowego AMG.
    wiemy że wydech seryjny z Giulii jest w miarę cichy, czyli musi być ileś tam dB zapasu że można zrobić wydech głośniejszy, który mieści się w normie jak I ma przyjemniejszy dźwięk od seryjnego. w taki sposób zjadam ciastko I mam ciastko

    nie, nie chcę być głośny I zwracać na siebie uwagi w ogóle, chcę mieć komfortowy samochód rodzinny, tylko z lekkim pazurem, troche fajniejszym dźwiękiem, dlatego póki co (teoretycznie) rozważam bardziej zmianę samego tylnego tłumika, choćby na Ultera. Nie chcę mieć po prostu drugiego TBi w którym przy normalnie puszczonej muzyce nie słyszę nawet silnika I sprzęgłem operjuję bardziej na wyczucie zamiast również na słuch.

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    A czytałeś co ja pisałem?
    Chyba nie...
    Oni nie są w stanie i nie muszą sprawdzać żadnej homologacji. Jeśli zatrzyma Cię zwykły patrol to policjant nie wchodzi pod auto, żeby szukać oznaczeń na wydechu, tylko albo wyjmują decybelomierz albo wzywają auto techniczne i robią pomiar. Ty nie masz obowiązku mieć żadnych papierów.
    Nie ma co tworzyć kolejnych "urban legend" tylko trzeba do tego podejść zdroworozsądkowo.
    szlag, przy edycji strona się wysypała I zjadło część twojego postu I całą moją odpowiedź. jeszcze raz odpiszę.

    Założyłem, może błędnie, że homologacja musi być. Nikt po prostu nie protestował jak ktoś wyżej o tym napisał. Inna sprawa że w motorze mam zmieniony tłumik na LeoVince Evo2 I on ma wyraźnine nabitą homologację, jest też naklejka na ramę z numerem.

    No więc niech będzie, wystarczy że przejdzie kontrolę. Tylko czy ten MGMotorsport ją przejdzie? Z tego co wiem to nie podają żadnych wartości mierzonych wg normy wg jakiej mierzy się poziom głośności. Ja wiem że ma być mniej niż 93dB dla samochodów benzynowych, mierzone w pewnien określony sposób (podłoże, odległość, obroty itp). Sam sobie tego nie sprawdzę bo nie mam odpowiedniego miernika, dlatego oczekiwałbym że producent mi to zagwarantuje.

    Jeśli chodzi o inne firmy tłumikowe, to jeśli mają homologację, to jest to dla mnie dowód że przez kontrolę przejdę, a z MGMotorsport nie mam tej pewności skoro nie ma homologacji.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-04-2018 o 16:26
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory