Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    +Belfer z homologacja, tak samo zostalo mi to wyjasnione (nawet poprzez znajomych z badan technicnych )

    Wydech na pewno nie ma maksymalnej wartosci dB. Troche chyba tutaj popadamy w skrajnosc, wydech od MG nie jest wcale duzo bardziej glosny. Brzmi na pewno bardziej rasowo ale nie "narzuca" sie. Wszystko tez zalezy od stylu jazdy. Jesli chcesz moze byc glosniej. Podczas nromalnej jazdy jest super, koledzy z USA lubie uzywac slowa "refined".

    Jeszcze raz, jakosc wykonania, obsluga, odpowiedzi mailowe, itd. na bardzo wysokim poziomie.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Może i zjadłeś i nadal masz. Ogólnie jestem przeciwnikiem zmiany wydechu dla samego dźwięku. Kiedyś też zmieniałem w każdym posiadanym aucie, dopóki nie okazało się, że delikatne buczenie ledwo słyszalne w kabinie podczas miejskich jazd i krótkich tras, po 800 km strasznie męczyło. A jeżeli ktoś mi powie, że na samym wydechu ma na tyle lepsze osiągi, że to da się zmierzyć, to po prostu nie uwierzę. Luźniejszy wydech służy do szybkiego odprowadzenia większej ilości spalin, co spowodowane jest większą ilością paliwa, do spalenia którego znowu potrzeba więcej powietrza. To tak w uproszczeniu. Tak więc zaczyna się od doprowadzenia odpowiedniej ilości powietrza, a potem reszta. No ale to nie ten temat. Chcesz mieć głośniej, to rób (lubię posłuchać ale wyścigówek i rajdówek, bo sam już skończyłem) to rób trzymając się norm, a nie będziesz miał kłopotów. Jako ciekawostkę mogę przytoczyć tu stary patent na przejazd autem przygotowanym do wyścigów tak żeby jakiś "przypadkowy" policjant nie usłyszał, w końcówkę mieliśmy (ja i inni koledzy) włożony taki zmywak ze stali nierdzewnej, zabezpieczony przed wypluciem czymś w rodzaju zawleczki. Jak trzeba było się tego pozbyć, to wyjmowaliśmy zawleczkę i naciskaliśmy gaz. I zaraz wszystko było jak należy.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    +Belfer z homologacja, tak samo zostalo mi to wyjasnione (nawet poprzez znajomych z badan technicnych )

    Wydech na pewno nie ma maksymalnej wartosci dB. Troche chyba tutaj popadamy w skrajnosc, wydech od MG nie jest wcale duzo bardziej glosny. Brzmi na pewno bardziej rasowo ale nie "narzuca" sie. Wszystko tez zalezy od stylu jazdy. Jesli chcesz moze byc glosniej. Podczas nromalnej jazdy jest super, koledzy z USA lubie uzywac slowa "refined".

    Jeszcze raz, jakosc wykonania, obsluga, odpowiedzi mailowe, itd. na bardzo wysokim poziomie.
    spoko jakosc, wykonanie itp, super I dobrze wiedziec ze tak to fajnie zrobili, przydatna opinia. tyle ze pojecie "nie jest wcale duzo bardziej glosny" jest moze dobrym prognostykiem ze moze sie zmiesci w normie glosnosci, ale nie jakimkolwiek konkretnym dowodem. skad pewnosc ze miescisz sie w 93dB skoro ani nie ma homologacji, ani nikt nie potrafi przytoczyc chocby wartosci pomiaru nieoficjalnego/amatorskiego zrobionego przez kogokolwiek (czy to MGM czy uzytkownika)? pamietaj tez ze silniki innego typu czy pojazdy innego typu, maja dopuszczone po kilka dB wiecej (kazde 3dB to 2 razy glosniej dla naszego sluchu) - to wlasnie od benzynowych silnikow w samochodach osobowych wymaga sie najcichszej pracy I tu moze byc potencjalny problem gdy zmienia sie tlumik.

    jesli chodzi o styl jazdy - przy pomiarach przez policje bada sie na stalych obrotach - 3/4 obrotow przy ktorych silnik osiaga moc maksymalna - powiedzmy ze ok 3800obr/min I tyle - tu nie ma stylu jazdy tylko prosty pomiar w statycznych warunkach.

    jeszcze raz podkresle, nie twierdze ze MGM nie spelnia normy, ale nie ma tez dowodu ze spelnia a troche glupio kupowac kota w worku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Az Ci to dzisiaj zmierze...

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    bede wdzieczny. masz dostep do jakiegokolwiek miernika czy komorka I jakis sound analyser (to byloby raczej niemiarodajne bo kazda komorka ma inny mikrofon, nic nie jest skalibrowane, bedzie zalezne od tego ktora strona wycelujesz w rure itp)

    wiesz jak to mierzyc? wg tego co wyczytalem wczesniej to robisz pomiar na plaskim podlozu (beton lub asfalt), brak jakichkolwiek innych obiektow w odleglosci 3m od punktu pomiaru, mierzysz w odleglosci nie mniejszej niz 20cm za rura wydechowa na jej poziomie przy obrotach 3/4 obrotow dla jakich dane auto osiaga moc maksymalna.

    no chyba ze lepiej zapytac MGMOtorsport, moze robili jakies nieoficjalne pomiary (w Ulterze np robili I wyszlo im na granicy przy samej zmianie tylnego tlumika a u Ciebie jest jednak caly wydech zmieniany wiec moze byc glosniej)

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Chyba każda, a na pewno okręgowa stacja kontroli pojazdów powinna to zrobić, jak nie masz znajomego to po prostu zapłać i zrób. Warunki pomiaru są dokładnie określone w przepisach o dopuszczeniu pojazdów do ruchu (te, wg których diagności na skp badają pojazdy żeby wbić pieczątkę). Przecież policja może zabrać dowód, bo "podejrzewa, że pojazd nie spełnia norm głośności) i kieruje na badanie kontrolne do stacji diagnostycznej. Więc nic prostszego jak pojechać i zlecić. Tu cennik:
    http://www.patronat.pl/Cennik_badan/cennik_badan.htm

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    no przecież, jakoś nie wpadłem na to że na SKP powinni być w stanie takie rzeczy mierzyć.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Inna sprawa że w motorze mam zmieniony tłumik na LeoVince Evo2 I on ma wyraźnine nabitą homologację, jest też naklejka na ramę z numerem.

    No więc niech będzie, wystarczy że przejdzie kontrolę. Tylko czy ten MGMotorsport ją przejdzie? Z tego co wiem to nie podają żadnych wartości mierzonych wg normy wg jakiej mierzy się poziom głośności. Ja wiem że ma być mniej niż 93dB dla samochodów benzynowych, mierzone w pewnien określony sposób (podłoże, odległość, obroty itp). Sam sobie tego nie sprawdzę bo nie mam odpowiedniego miernika, dlatego oczekiwałbym że producent mi to zagwarantuje.

    Jeśli chodzi o inne firmy tłumikowe, to jeśli mają homologację, to jest to dla mnie dowód że przez kontrolę przejdę, a z MGMotorsport nie mam tej pewności skoro nie ma homologacji.
    MG w Q4 pelny przechodzi kontrole bez problemu,

    co do motocykli to akurat na moich Termignoni jest nabite jak byk "not for road use" i tez przechodzi przeglad, wytarczy "natenczas" zalozyc oryginalne db-killery

    natomiast z innej beczki nic abslutnie nie stoi na przeszkodzie zeby niebieski smerf zabral Ci dowód ze skierowaniem na badanie techniczne za "domniemanie" ze nie spelniasz normy.

    w

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no przecież, jakoś nie wpadłem na to że na SKP powinni być w stanie takie rzeczy mierzyć.
    za parenascie pln mierzą wg normy i instrukcji pomiary ceryfikowanym sonometrem.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    BRAVO T-JET 150KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    homologacja i certyfikaty TUV (Niemcy) to nie tylko dopuszczenie do ruchu ze względu na poziom dźwięku (w przypadku wydechu). Wydech ma spełniać też inne normy o których nikt tutaj nie wspominał - jakość spalin. Dodatkowo, aby uzyskać stosowne dokumenty produkt musi przejść szereg testów jakościowych. Dzięki temu wiemy za co płacimy.

    Co do głośności wydechu o czym mówił prezet-tk, to bardzo istotna sprawa o której trzeba pamiętać. Tłumik za głośny to w trasie strzał w kolano, bardzo irytuje, mimo że na postoju może bardzo się podobać.
    Co do mocy, cat-back z Ragazzona to realne + 13km zmierzone na hamowni przy wersji Veloce a biorąc pod uwagę fakt że jest to dokładnie ten sam wydech jak dla wersji 2.0 200KM wzrost mocy będzie na podobnym lub takim samym poziomie.
    Co do badań w Austrii, Niemczech itp. owszem policja nie będzie się schylać pod auto, sprawdzą po prostu czy wydech spełnia normy dźwiękowe i jakościowe spalin ze względu na często wycinanie katalizatorów czy DPF, kary idą w tysiące Euro + auto na lawetę więc nie mówcie tutaj że dokumenty nie są wcale potrzebne i możemy montować wszystko jak leci. W Polsce jeszcze to przechodzi, ale to kwestia czasu gdy będzie dokładnie to samo (dopiero zmienili nam przepisy o SKP). Kilka dni temu dzwonił do mnie klient który błagał o niezbędne dokumenty do Ragazzona bo nie może przejść przeglądu w Szwajcarii mimo że na wydechu były wybita homologacja, to nie wystarczyło, potrzebne były też certyfikowane dokumenty.

    Podsumowanie jest takie:
    Pewniak bez problemów w całej UE: produkty z dokumentacją czyli w przypadku Giulii na dzień dzisiejszy: Ragazzon, Remus, Supersprint.
    Taniej, z nutką adrenaliny: produkty bez papierów Mgmotorsport i inne customowe spawane w Polsce.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    pomijasz cos co powtarzam w kólko, Ulter bedzie mial homologacje I papier wg tego co gosc powiedzial mi telefonicznie - obecnie tlumik jest we Wloszech w firmie specjalizujacej sie w badaniach/homologacjach i wiem ze termin kiedy przeprowadza badania zalezy kiedy firma certyfikujaca zdobedzie Giulie do testow (we Wloszech to nie powinien byc problem).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory