Strona 6 z 51 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dzisiaj oddałem Giulię na wymianę tłumika. wskoczy Ulter z kwasówki, z klapami elektrycznymi. jest to tłumik jeszcze przedprodukcyjny, wersje finalne (a może i moja docelowo), będą miały fajniej rozwiązane rozdzielenie na 2 tłumiki - będą albo giętę z kawałka blachy (kupują jakąś maszynę do takich rzeczy) albo wyspawane z kawałków zagiętych rur. po założeniu będą coś testować jeśli chodzi o ciśnienia/dźwięk itp i będą decydować czy jeszcze potrzeba jakiś zmian.

    Tłumik wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_104022_HDR.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	62.2 KB
ID:	253808Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_104026.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79.9 KB
ID:	253809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_104032.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	253810

    Tu wrzucam SERYJNY wydech żeby było nagranie do porównania:
    https://photos.app.goo.gl/smHum8V3ppUFmN616

    Potem dorzucę filmiki z Ulterem z zamkniętymi i otrwartymi klapami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzisiaj oddałem Giulię na wymianę tłumika. wskoczy Ulter z kwasówki, z klapami elektrycznymi. jest to tłumik jeszcze przedprodukcyjny, wersje finalne (a może i moja docelowo), będą miały fajniej rozwiązane rozdzielenie na 2 tłumiki - będą albo giętę z kawałka blachy (kupują jakąś maszynę do takich rzeczy) albo wyspawane z kawałków zagiętych rur. po założeniu będą coś testować jeśli chodzi o ciśnienia/dźwięk itp i będą decydować czy jeszcze potrzeba jakiś zmian.

    Tłumik wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_104022_HDR.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	62.2 KB
ID:	253808Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_104026.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79.9 KB
ID:	253809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_104032.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	253810

    Tu wrzucam SERYJNY wydech żeby było nagranie do porównania:
    https://photos.app.goo.gl/smHum8V3ppUFmN616

    Potem dorzucę filmiki z Ulterem z zamkniętymi i otrwartymi klapami.
    widze, ze masz dobry kontakt z firma, moglbys podpytac jakby widzieli produkcje wydechu do mojego auta? Moze bez znaczenia jest, ze siedzi to gowienko w moim ukladzie. Nie mam cisnienia, ale jakby wpadla jakas ciekawa opcja czemu nie

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    widze, ze masz dobry kontakt z firma, moglbys podpytac jakby widzieli produkcje wydechu do mojego auta? Moze bez znaczenia jest, ze siedzi to gowienko w moim ukladzie. Nie mam cisnienia, ale jakby wpadla jakas ciekawa opcja czemu nie
    no myślę że nie ma problemu. możesz albo zamówić to co mi zrobią teraz, albo jeszce trochę poczekać aż dokończą procesy przedprodukcjyjne, zrobią homologację itp, i kupić gotowca. nie sądzę żeby tłumik do wersji z GPF jak masz Ty miał się czymkolwiek różnić - podejżewam że masz dokładnie taki sam obecnie jak w wersjach przez GPF. w razie czego taki tłumik zawsze bardzo łatwo dopasować - tym bardziej że zesstaw jest dwuczęściowy jest ok 1m rura którą wkładasz pomiędzy tłumik a "środkową" rurę auta więc łatwo zrobić adapter jeśli coś by miało być inaczej.

    takie bardzo wstępne estymacje ceny jaką mi podał dzisiaj inżynier który realizuje ten projekt (nic narazie oficjalnego bo też tłumik nie jest jeszcze finalny, a o cenie też nie decyduje dział projektowo-wdrożeniowy, pewnie muszą dobrze policzyć koszty itp).
    tłumik z kwasówki bez klap, ok 1400zł
    tłumik z kwasówki z klapami/radiem/2 pilotami ok 2400
    do tego jakiś montaż, nie wiem ile.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    A końcówki to po prosu końcówki tych nowych rur, czy zostawiasz końcówki fabyczne?

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    W tym ulterze jest stockowa średnia rurek - 2,5"?

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    A końcówki to po prosu końcówki tych nowych rur, czy zostawiasz końcówki fabyczne?
    tak, zdecydowałem się na razie zostawić rozwiązanie z ori końcówkami. zawsze można dołożyć coś, tak wstępnie o tym z nimi kiedyś rozmawiałem, może wrócę do tematu, możnaby wywalić może te atrapki a wrzucić jakieś fajne końcówki i nałożyć je na rurę.
    Obecnie rura tłumika jest o jakiś 1cm bardziej schowana wewnątrz, więc aż tak jej też nie widać będzie (narazie widać bo jest nowy srebrniutki):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_143938_HDR.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	253814

    Ulter planuje wypuścić swój dyfuzor, swój projekt coś pomiędzy Veloce a Quadrifoglio, ale z 2 podwójnymi końcówkami. Pewnie to sprawa za parę miesięcy, ale już rzucam temat może kogoś zainteresuje.


    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    W tym ulterze jest stockowa średnia rurek - 2,5"?
    chyba tak. rozmwiałem o tym z nimi wcześniej, i sugerowałem zrobienie wyjścia większego a tylko końcowy adapter robić na standard bądź na powiększoną rurę.
    Gość powiedział że obecnie trzyma ich limit co mogą wyginać - przy większych średnicach musialiby spawać rurę ze ściętych pod kątem rurek, tu jeszcze są w stanie giąć. temat jest otwarty - Ulter ma dość indywidualne podejście, więc myślę że mogliby zrobić (czy przerobić) tłumik na większą rurę od samego trójnika, tak samo jak mogą zrobić pozostałe orurowanie jeśli ktoś chce cat-back.


    A teraz pierwsze wrażenia i filmiki po przejechaniu łącznie ok 30km. Wszystko wydaje się spełniać moje oczekiwania - w trybie zamkniętych klap jest ciut bardziej basowo i ciut głośniej od stocka, nie rezonuje nic, nie buczy podczas jazdy ekspresówką (wspominam o tym bo ich poprzednia wersja która robili dla kogoś z forum nie miała aż tak wyciszonego trybu zamkniętych klap i też bardziej buczała, co mogło przeszkadzać w dłuższej podróży). przy przegazówkach słychać trochę strzały.
    W trybie otwartych klap wydech od razu się wyraźnie zmienia. jest basik, jest głośniej.
    W obu trybach powyżej powiedzmy 3.5tyś obr nie widzę juz wielkiej różnicy porównując do stocka (może głośniej), ale poniżej 3tyś jest naprawdę fajnie.

    Tu filmiki
    Zamknięte klapy przegazówki
    https://photos.app.goo.gl/r3KbhTgjRxPiAink9

    Otwarte klapy przegazówki
    https://photos.app.goo.gl/CsY71J8AefsSM4jr9

    Podczas jazdy, trochę zabawy klapami, najpierw otwarte, 1:40 zamknięte:
    https://photos.app.goo.gl/s5776VyugbENBGym9

    Przełączanie klap na wolnych obrotach:
    https://photos.app.goo.gl/BEtV2jTawRPwMQms5

    Radio ze sterowaniem klap jest wrzucone do bagażnika i podłączone pod któryś bezpiecznik po stacyjce żeby nie żarło prądu jak auto stoi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190111_143827.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	75.5 KB
ID:	253815

    Do obsługi mam 2 piloty, fotki potem dorzucę. muszę sobie gdzieś jednego pilota zamontować (przykleić) w wygodnym miejscu - może gdzieś pod kolumną kierownicy do plastiku?)

    Na szybko zrobili pomiary dB-mierzem, przy 3tyś obr zamknięte klapy dają 84.4dB a otwarte 88.6dB

    Tłumiki, wersje już produkcyjne, z tego co zrozumiałem już teoretycznie będą dostępne za jakiś miesiąc, ale wtedy jeszcze homologacja, co dołoży kilka tygodni.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-01-2019 o 16:07
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    nagraj z zewnątrz ze startu jak go slychac.

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Na zimnym w garażu. Najlepiej to na kamerze odda dźwięk chyba.

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    nagraj z zewnątrz ze startu jak go slychac.
    musze jakiegoś pomocnika znaleźć, żony nie proszę bo jej nie mówiłem, nie zrozumiałaby...

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Na zimnym w garażu. Najlepiej to na kamerze odda dźwięk chyba.
    takie coś już łatwiej, sam ogarnę.

    a zainteresowanych z okolic BB zapraszam na wizytę osobistą, w razie czego kontakt na PW
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    żony nie proszę bo jej nie mówiłem, nie zrozumiałaby...

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory