Strona 1 z 51 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie Aftermarket-owe wydechy Giulia

    Chyba brakuje nam dedykowanego tematu, bo jak dotychczas to koledzy pisali/wklejali linki itp w kilku różnych tematach I cieżko cokolwiek znaleźć, dlatego postanowiłem założyć nowy temat gdzie będziemy mogli wklejać informacje, linki do filmików/zdjęć, podawać ceny czy zakres modyfikacji.

    Tak żeby coś zacząć bardzo skrótowo podsumuję co wiem. Obecnie dostępne są zestawy cat-back od Ragazzon-a, Remus-a, Supersprint-a I Madness, to z tych droższych rozwiązań. (typu 5k w gore)
    Jest też polski MGMotorsport, o ile rozumiem to cały komplet (catback i inne koncowki) za ok 3tyś zł który fajnie brzmi, na forum chyba [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] go ma i chwali sobie.

    Wiem że w tym momencie Ulter zrobił sam tłumik końcowy i wysłał go właśnie do Włoch w celach homologacyjnych - dzisiaj gadałem z Ulterem telefonicznie. To tłumik bez końcówek, czyli wchodzi w oryginalne wyloty chromowane w zderzaku tak jak oryginalny. Słyszałem nagranie jakie zrobili serii i tego ich nowego wydechu. Jest duża poprawa (głośniej I bardziej basowo wg serii) ale oczywiście ponieważ jest to sam tłumik końcowy, nie jest to zbyt ekstremalne rozwiązanie. I min. dlatego nad nim się zastanawiam, bo auto ma służyć rodzinie, ma mieć pazura, ale też pozostać komfortowe na trasy. Dodatkowo pasuje mi to że są "na miejscu" kilka km odemnie mają swój główny warsztat montażowy. Ceny jeszcze nie ma ustalonej, będzie jak zakończą homologację. Standardowo nie ma potrzeby zakupu końcówek (no chyba że ktoś chce to można wywalić te ze zderzaka I założyć jakieś inne od Ultera) i po rozmowie z gościem z Ultera mniej więcej spodziewam się że cena katalogowa za wariant z kwasówki może być ok 1500zł (a może I mniej bo w końcu do Giulietty to po tyle sprzedają, a są tam 2 końcówki fi10cm).


    jestem w kontakcie z Ulterem to jak bede mial dodatkowe informacje, zaraz wrzuce na forum
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-04-2018 o 15:07

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Jest jeszcze coś takiego: https://shopeurocompulsion.net/colle...eo-giulia-2-0l

    Przyznam, że temat także mnie interesuje, choć w moim przypadku konieczne będzie jeszcze dokupienie tylnego dyfuzora z dwoma otworami na rury wydechowe.
    Chciałbym poprawić cichutki seryjny wydech na coś bardziej rasowego, co pozwoli na komfortową podróż (także autostradą) oraz nie będzie zwracało dużej uwagi swoją głośnością. Z takich tańszych opcji miło wspominam wydech z Abartha 500 (aż chce się posłuchać stojąc na światłach), ideałem jest Maserati (dla mnie to obecny top na równi z trochę wulgarnym AMG).

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Mi najbardziej pasuje Ragazzon. BTW moim zdaniem powinien być seryjnie montowany w Giulii. To auto, z takim DNA nie ma prawa tak brzmieć stockowo (VELOCE)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Moim zdaniem MGMotorsport to na tą chwilę najlepsze rozwiązanie. Cena jest w sumie symboliczna w porównaniu do innych zachodnich marek a brzmienie ma rewelacyjne. Do tego widziałem montaż oraz wykonanie i mogę powiedzieć, że znają się na swoim fachu.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Moim zdaniem MGMotorsport to na tą chwilę najlepsze rozwiązanie. Cena jest w sumie symboliczna w porównaniu do innych zachodnich marek a brzmienie ma rewelacyjne. Do tego widziałem montaż oraz wykonanie i mogę powiedzieć, że znają się na swoim fachu.
    Tyle że na ragazzon dostaniesz gwarancję od Alfy

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Tyle że na ragazzon dostaniesz gwarancję od Alfy
    Pytałem w zeszłym tygodniu w ASO, zmiana wydechu nie ma wpływu na gwarancję samochodu. Rozumiem, że jeżeli coś się stanie z tym zmienionym wydechem, np. zardzewieje... w ASO wymienią na nowy?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Teraz Ci tak mówią...jak coś poważnego padnie, to powiedza, że np. temperatura gazów w wydechu była inna niż w fabrycznym wydechu ... Itd itp. pozostanie sąd i biegli. Co nie zmienia faktu , że w czwartek oddaję stelvio u siebie w Łodzi do inochi Motorsport na założenie aktywnego wydechu

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Tyle że na ragazzon dostaniesz gwarancję od Alfy

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Teoria.
    Poza tym kilka osób ma już wydechy bez rzekomej gwarancji i ASO potwierdziły, że taka ingerencja nie ma wpływu na utratę gwarancji mechanicznej. Również FCA Germany w 3 przypadkach potwierdziło to samo. Niestety FCA PL nie było stać nawet na odpowiedź mail'ową...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    BRAVO T-JET 150KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo Mgmotorsport nie daje do wydechu żadnych papierów, produkują w Polsce więc stwierdzam - nie są wcale tani. Uzyskanie pełnej Europejskiej homologacji kosztuje grube pieniądze, produkcja we Włoszech to też zupełnie inne koszty. Inna sprawa, że końcowy tłumik bez końcówek to koszt około 2800zł (ragazzon). Czy Ulter i Mg pochwalili się wykresami z hamowani ? czy tylko im to "bucy" ? przy okazji jeśli macie w planach odwiedzić autem z wydechem od MG zachodnią granicę np. Niemcy, Austrię, Szwajcarię itp. to w najgorszym wypadku auto pojedzie na lawecie do ASO na montaż oryginalnego wydechu ? oni mają hopla na punkcie homologacji i ochrony środowiska, na wszystko musi być papier.

    P.S. Wiecie wgl. że macie forumowe zniżki do ragazzon.pl ?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianRS Zobacz post
    P.S. Wiecie wgl. że macie forumowe zniżki do ragazzon.pl ?
    Wiemy
    http://www.forum.alfaholicy.org/raba...ki_diler_.html

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory