Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 84
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Auto
    Giulia Veloce 2.0

Domyślnie

Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Niestety, nie mylę się.

"Meets the requirements of" oznacza, że zdaniem producenta oleju, parametry odpowiadają normie. O ile jest to do zrobienia w zakresie podstawowych parametrów fizycznych oleju, o tyle bez udziału producenta auta producent oleju może nie mieć pojęcia np. o dodatkach myjących, konserwujących itp.
    Dlatego jedynym wiążącym kryterium jest dopuszczenie producenta samochodu, nie opinia producenta oleju - zwłaszcza w przypadku nowych konstrukcji.

Więc kolega po prostu dał się nabrać marketingowcom - nie pierwszy, i nie ostatni.
    Co nie oznacza, że olej jest zły i się nie nadaje... Ale nie lubię być beta-testerem...
    Ciekawe, czyli jeśli producent auta ma swój olej i interes w tym żeby nie dopuścić innego to nikt tego nie przeskoczy. Czyli właściwie jesteśmy skazani ma Selenie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Rowerzysta Avatar kozak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia

Domyślnie

W poprzednich autach lalem różne oleje i różnicy nie widać.
    Dlaczego narzekacie na selenie? Jakos specjlanie się nie grzeje. Ja nie wymienialem oleju po "dotarciu" i silnik żyje... A cena w ASO za ten olej nie ejst jakąś kosmiczna.

W ASO skody za 1l oleju kasuja ok 100zl. W 1.2tsi chcieli ode mnie 400zl za sam olej...

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa Romeo Giulia

Domyślnie

Ja mam w warszawskim ASO wycenę kompletu wymiany oleju (5,2 litra) + filtr oleju + usługa wymiany za 550 zł brutto. Także dla mnie cena jest ok. Chciałem dowiedzieć się czy selenia to raczej olej premium czy gówno pokroju castrola i elfa...

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 Multiair 105 KM

Domyślnie

Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Ciekawe, czyli jeśli producent auta ma swój olej i interes w tym żeby nie dopuścić innego to nikt tego nie przeskoczy. Czyli właściwie jesteśmy skazani ma Selenie
    Przecież norma producenta jest tylko pomocnicza - obowiązuje SAE i ACEA.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM

Domyślnie

Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    ...
    eee tam, teraz w drugą skrajność
    Mamy parę alternatyw, jak pisałem - Motul 8100 Eco-clean 0w30, jakiś Shell mi chodzi po głowie jeszcze...

W przypadku takiego oleju jak ten, generalnie każdy z odpowiednią aprobatą Fiata powinien być OK. Na pewno mamy do czynienia z syntetykiem.
    Problem jest z trochę słąbszymi olejami 5W-30 np., gdzie 90% producentów deklaruje, że jest to syntetyk (bo wg. przepisów mogą to robić), a w baniaku jest hydrokrak, czyli bardziej zaawansowany mineralny. Tutaj trzeba porządnie poszukać, żeby mieć pewność co kupujemy.

Osobiście na razie trzymam się Selenii - ani nie jest drogi, ani nie słychać o problemach z nim, ani nie ma zbyt wiele alternatyw...

- - - Updated - - -

Cytat Napisał GrzesB Zobacz post
    Przecież norma producenta jest tylko pomocnicza - obowiązuje SAE i ACEA.
    Prawda - jeżeli piszemy o silnikach sprzed 20-15 lat...

- - - Updated - - -

Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Ja mam w warszawskim ASO wycenę kompletu wymiany oleju (5,2 litra) + filtr oleju + usługa wymiany za 550 zł brutto. Także dla mnie cena jest ok. Chciałem dowiedzieć się czy selenia to raczej olej premium czy gówno pokroju castrola i elfa...
    No to się zapytaj jakim olejem zaleją silnik za te 550 zeta... Już koledze tutaj na forum zalali "0w-30", do dizli Peugeota...

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa Romeo Giulia

Domyślnie

Cytat Napisał ciafok Zobacz post

No to się zapytaj jakim olejem zaleją silnik za te 550 zeta... Już koledze tutaj na forum zalali "0w-30", do dizli Peugeota...

W sensie że za 550 zł to za niska cena czy jak mam to rozumieć?

Dostałem dokładną wycenę i szczerze uważam że to dobra cena. ASO podaje 1 litr w cenie 50 zł brutto (selenia 0w30) + filtr oleju + robocizna to wątpie żeby w ASO można było taniej. Od ceny 550 zł mam dostać jeszcze rabat bo zamierzam w jednym ASO tylko serwisować samochód.

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4

Domyślnie

Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale darmowe to nadal nie jest. Po prostu masz te przeglądy ujęte w cenie zakupu każdego auta
    To porównując zarobki i cenę Giulii w Polsce powinniśmy mieć dożywotni darmowy serwis "bumper to bumper" i darmową średnią hawajską przy każdej takiej wizycie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzysztof
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4

Domyślnie

Cytat Napisał azar Zobacz post
    To porównując zarobki i cenę Giulii w Polsce ...
    Lepiej nie porównuj, bo dopadną cię takie same wątpliwości, o jakich ostatnio pisał @epsonix
    Pociesz się tym, że mandaty za szybką jazdę, są u nas jednak tańsze, niż w Szwajcarii
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM

Domyślnie

Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    W sensie że za 550 zł to za niska cena czy jak mam to rozumieć?

Dostałem dokładną wycenę i szczerze uważam że to dobra cena. ASO podaje 1 litr w cenie 50 zł brutto (selenia 0w30) + filtr oleju + robocizna to wątpie żeby w ASO można było taniej. Od ceny 550 zł mam dostać jeszcze rabat bo zamierzam w jednym ASO tylko serwisować samochód.
    Tanio. Na same materiały w sklepie wydałbyś ok. 350zł (olej + filtr, oryginały itp; zakładam, że korka nie wymienią chociaż należałoby). 200zł za przegląd w ASO to interes stulecia.
    Jeżeli nic nie jest kombinowane (olej "z beczki" czy coś w tym stylu) - nic tylko pogratulować koledze okazji .

Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie

Domyślnie

https://youtu.be/nhxYLPvTQOo

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka