Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 150

Temat: Serwisy/Przeglądy

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Teoria spiskowa taka firma jak bmw chcę zeby ich auta były tak awaryjne jak alfa

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj byłem na wymianie oleju z filtrem (po 5 000 km) i zapłaciłem równo 500 zł brutto. Dla mnie bajka. Dodatkowo auto posprzątali (w środku) i umyli ręcznie z zewnątrz (taka usługa w warszawie około 100 zł)

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Tez mnie komputer wezwał na wymianę oleju po 5 kkm (poprzednie po ok 10-12), ale była to juz trzecia. Ktoś miał tak krótki interwał?
    Także skończyły mi się klocki po 28 kkm, ktoś już wymieniał?

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tez mnie komputer wezwał na wymianę oleju po 5 kkm (poprzednie po ok 10-12), ale była to juz trzecia. Ktoś miał tak krótki interwał?
    Także skończyły mi się klocki po 28 kkm, ktoś już wymieniał?
    No tak mnie też wezwał komputer na wymianę oleju po 5k.
    Chyba to celowa robota...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Witam,

    Dzisiaj byłem na wymianie oleju z filtrem (po 5 000 km) i zapłaciłem równo 500 zł brutto. Dla mnie bajka. Dodatkowo auto posprzątali (w środku) i umyli ręcznie z zewnątrz (taka usługa w warszawie około 100 zł)
    W Warszawie kosztuje to 650 zł bez mycia i sprzątania.

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Zobaczę, czy to kwestia zimy, że taki krótki interwał, choc raczej nie. Poprzednią zimę było ok 10kkm, mimo że styl jazdy taki sam. Ciekawe, bo teoretycznie jesli już, to fajnie jak by wzywał na pierwszy tak szybko, a nie na kolejny.
    W serwisie powiedzieli, że jak styl jazdy bez zmian, to jak będzie tak często wzywał, to olać i przyjeżdzać co roku (jednak nie dłużej niż 10-15 kkm) i tyle
    A co do cen, to w Poznaniu płyn hamulcowy 54 zł (no powiedzmy z robozicną ze 100 zł), w Bydgoszczy chcieli 650 zł!!!
    Nawet się lasce kazałem dopytac, czy to prawda, polecaiała po kogoś i potwierdziła, że 650 zł
    Kiedyś pytałem, ile za wymianę przycisku start-stop (na czerwony), to chcieli za samą robozicnę 250 zł!!
    Także do Bydzi to będę dzwonił w ramach robienia sobie humoru
    Natomiast olej Shell + filtr 400 zł (Poznań)
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 22-01-2019 o 11:27

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tez mnie komputer wezwał na wymianę oleju po 5 kkm (poprzednie po ok 10-12), ale była to juz trzecia. Ktoś miał tak krótki interwał?
    Także skończyły mi się klocki po 28 kkm, ktoś już wymieniał?


    Mi do 14tys żaden komunikat nie wyskoczył o oleju
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 22-01-2019 o 21:33 Powód: P.5 regulaminu
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Komunikat o wymianie oleju po 5k km może być związany z tym, że po poprzedniej wymianie Serwis nie wyzerował ci czujnika (nie mylić z licznikiem km i dni w infotainment w dziale pojazd (obok ciśnienia kół).

    Wczoraj byłem w serwisie na wymianie po 5k km i powiedzieli że zerują czujnik - chciałem im powiedzieć żeby tego nie robili (myślałem że to ten licznik w infotainment) - ale powiedzieli mi że to dwie zupełnie inne rzeczy (i faktycznie w infotainment mam dalej 9500 km do przeglądu i 330 dni - więc wymiana oleju nic nie wyzerowała) ale czujnik w silniku wyzerowali tak aby nowy olej zaczął zczytywać - tutaj wydaje mi się że mogli Ci nie wyzerować i czujnik nie wykrył nowego oleju dlatego woła Cię na serwis.

    Moim skromnym zdaniem nie ma takiej możliwości (chyba że byś jeździł na torze lub oesy robił non stop) żeby po 5000 km zużyć olej - no way.

    W subaru impreza wrc sti zalecają wymianę po 7500 km a to mocno wysilona jednostka i tam nie wymieniają po 5000 km...

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post

    Wg poniższego planu obsługi benzyny, przy przebiegu ok 50-60kkm czeka Cię (poza standardową obsługą) wymiana filtra powietrza

    https://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_...ervicing.shtml
    Książka przewiduje wymianę filtra powietrza w uturbionym samochodzie po 50 tysiącach?! To jakiś żart lub moje niezrozumienie, prawda?

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Książka przewiduje wymianę filtra powietrza w uturbionym samochodzie po 50 tysiącach?! To jakiś żart lub moje niezrozumienie, prawda?
    Wszystko się zgadza, tak mówi producent.

    I tutaj są dwie szkoły - obie równie głośne na forum

    Jedna - w tym ja - czyta instrukcję ze zrozumieniem (podane są tam interwały międzyprzeglądowe w optymalnych warunkach eksploatacji, które u nas praktycznie nie występują), nakłada na zalecenia producenta własny rozumek, i kieruje się wynikiem.
    Osobiście filtry powietrza wymieniam sobie najrzadziej co 2-gi rok. A olej - co paręnaście kkm max, no i raz po dotarciu silnika
    W zamian liczę na (i na razie to mam) długą i bezproblemową eksploatację samochodów.

    Wg drugiej szkoły - producent jest nam nieskończenie życzliwy, wie co my robimy z samochodem, w jakich warunkach go eksploatujemy, i dokładnie wie kiedy i co przy samochodzie zrobić tak, żeby jeździł długo,i żebyśmy nie musieli wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze w ASO na naprawy np. silnika. Lub, broń Boże, żebyśmy nie musieli wymienić samochód na nowy.

    Każdy swój rozum ma.

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    optymalnych warunkach eksploatacji, które u nas praktycznie nie występują)
    A jakie wg ciebie to optymalne warunki i dlaczego "u nas" takie nie występują?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  2. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  3. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory