Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 150

Temat: Serwisy/Przeglądy

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No to wróć do poprzedniego zdania w mojej wypowiedzi: "Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami."
    Skoro taki właśnie jest tam standard sprzedaży nowego auta w innych markach, to w FCA Swiss nie może być inaczej. Ale darmowe to nadal nie jest. Po prostu masz te przeglądy ujęte w cenie zakupu każdego auta w Szwajcarskim salonie tak samo jak dzieloną kanapę, czy łopatki przy kierownicy.
    Pieniądz to jest pieniądz, nie ważne w jakiej walucie, to samo z ludźmi, nie ważne z jakiego jest kraju, powinien mieć takie same prawa i przywileje, zwłaszcza jeśli mówimy o globalnej marce, ani polskiej ani szwajcarskiej, jak alfa. Żeby było jeszcze śmieszniej auto w Szwajcarii z darmowymi serwisami suma summarum jest tańsze od dokładnie tego samego modelu w tej samej konfiguracji bez serwisow w Polsce. Ale to już więcej czynników ma na to wpływ, nie koniecznie sama Alfa.
    Kolejny przykład jak to na świecie są równi i równiejsi.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 17-01-2019 o 08:46

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Jadę za tydzień na wymianę oleju z filtrem w Giulii po dotarciu i pierwszych 4,5k km. Chciałbym was spytać o olej Selenia... nigdy się z nim nie spotkałem. jakiej klasy jest to olej? wcześniej jeździłem tylko na Millersie - tutaj mogę z czystym sumieniem polecić

    czy jak zmienię olej z seleni na millers to tracę gwarancje? mogę np. do aso przyjechać ze swoim olejem?

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Jadę za tydzień na wymianę oleju z filtrem w Giulii po dotarciu i pierwszych 4,5k km. Chciałbym was spytać o olej Selenia... nigdy się z nim nie spotkałem. jakiej klasy jest to olej? wcześniej jeździłem tylko na Millersie - tutaj mogę z czystym sumieniem polecić

    czy jak zmienię olej z seleni na millers to tracę gwarancje? mogę np. do aso przyjechać ze swoim olejem?
    Ja jeżdżę tylko z Millersem i nie ma problemu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Jadę za tydzień na wymianę oleju z filtrem w Giulii po dotarciu i pierwszych 4,5k km. Chciałbym was spytać o olej Selenia... nigdy się z nim nie spotkałem. jakiej klasy jest to olej? wcześniej jeździłem tylko na Millersie - tutaj mogę z czystym sumieniem polecić

    czy jak zmienię olej z seleni na millers to tracę gwarancje? mogę np. do aso przyjechać ze swoim olejem?
    Jestem bardzo zadowolony z Millersa i od kilku już lat zalewam nim silniki moich aut. ALE. Millers nie ma na razie oleju z normą FIAT 9.55535-GS1 - czyli dla dobra swojego i swojego samochodu, trzymaj się Selenii Digitec PE 0w-30. O ile się orientuję - jest to olej opracowany przez Petronas, i jako jeden z 3-4 na rynku posiada ww. aprobatę.
    Co do gwarancji - każde przynajmniej średnio przytomne ASO zdecydowanie odmówi wlania oleju, który nie spełnia wymagań producenta samochodu.

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Olej zawsze swój bierzecie na przegląd?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Jestem bardzo zadowolony z Millersa i od kilku już lat zalewam nim silniki moich aut. ALE. Millers nie ma na razie oleju z normą FIAT 9.55535-GS1 - czyli dla dobra swojego i swojego samochodu, trzymaj się Selenii Digitec PE 0w-30. O ile się orientuję - jest to olej opracowany przez Petronas, i jako jeden z 3-4 na rynku posiada ww. aprobatę.
    Co do gwarancji - każde przynajmniej średnio przytomne ASO zdecydowanie odmówi wlania oleju, który nie spełnia wymagań producenta samochodu.
    Mylisz się kolego, spełnia


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Olej zawsze swój bierzecie na przegląd?
    Zawsze





    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Mylisz się kolego, spełnia ...
    Niestety, nie mylę się.

    "Meets the requirements of" oznacza, że zdaniem producenta oleju, parametry odpowiadają normie. O ile jest to do zrobienia w zakresie podstawowych parametrów fizycznych oleju, o tyle bez udziału producenta auta producent oleju może nie mieć pojęcia np. o dodatkach myjących, konserwujących itp.
    Dlatego jedynym wiążącym kryterium jest dopuszczenie producenta samochodu, nie opinia producenta oleju - zwłaszcza w przypadku nowych konstrukcji.

    Więc kolega po prostu dał się nabrać marketingowcom - nie pierwszy, i nie ostatni.
    Co nie oznacza, że olej jest zły i się nie nadaje... Ale nie lubię być beta-testerem...

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Dopóki nie ma awarii nikt do oleju się nie przyczepi. Ale jak padnie ci silnik to mogą powiedzieć że przez niewłaściwy olej i mogą nie uznać gwarancji.



    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Jadę za tydzień na wymianę oleju z filtrem w Giulii po dotarciu i pierwszych 4,5k km. Chciałbym was spytać o olej Selenia... nigdy się z nim nie spotkałem.
    Bo Selenia to olej polecany chyba tylko przez Fiata

    Są osoby które twierdzą, że można znaleźć lepsze oleje. Ja od zawsze używam tylko Selenii i jeśli chodzi o sam silnik to nigdy nie miałem problemu na Selenii.
    A zrobiłem trochę km: benzyna 1.2 160tys, 1.9JTDM16V 300 tys, 2.4JTDM 230 tys.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  2. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  3. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory