Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 150

Temat: Serwisy/Przeglądy

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Niestety, nie mylę się.

    "Meets the requirements of" oznacza, że zdaniem producenta oleju, parametry odpowiadają normie. O ile jest to do zrobienia w zakresie podstawowych parametrów fizycznych oleju, o tyle bez udziału producenta auta producent oleju może nie mieć pojęcia np. o dodatkach myjących, konserwujących itp.
    Dlatego jedynym wiążącym kryterium jest dopuszczenie producenta samochodu, nie opinia producenta oleju - zwłaszcza w przypadku nowych konstrukcji.

    Więc kolega po prostu dał się nabrać marketingowcom - nie pierwszy, i nie ostatni.
    Co nie oznacza, że olej jest zły i się nie nadaje... Ale nie lubię być beta-testerem...
    Ciekawe, czyli jeśli producent auta ma swój olej i interes w tym żeby nie dopuścić innego to nikt tego nie przeskoczy. Czyli właściwie jesteśmy skazani ma Selenie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    W poprzednich autach lalem różne oleje i różnicy nie widać.
    Dlaczego narzekacie na selenie? Jakos specjlanie się nie grzeje. Ja nie wymienialem oleju po "dotarciu" i silnik żyje... A cena w ASO za ten olej nie ejst jakąś kosmiczna.

    W ASO skody za 1l oleju kasuja ok 100zl. W 1.2tsi chcieli ode mnie 400zl za sam olej...

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja mam w warszawskim ASO wycenę kompletu wymiany oleju (5,2 litra) + filtr oleju + usługa wymiany za 550 zł brutto. Także dla mnie cena jest ok. Chciałem dowiedzieć się czy selenia to raczej olej premium czy gówno pokroju castrola i elfa...

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 Multiair 105 KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Ciekawe, czyli jeśli producent auta ma swój olej i interes w tym żeby nie dopuścić innego to nikt tego nie przeskoczy. Czyli właściwie jesteśmy skazani ma Selenie
    Przecież norma producenta jest tylko pomocnicza - obowiązuje SAE i ACEA.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Ciekawe, czyli jeśli producent auta ma swój olej i interes w tym żeby nie dopuścić innego to nikt tego nie przeskoczy. Czyli właściwie jesteśmy skazani ma Selenie
    ...
    eee tam, teraz w drugą skrajność
    Mamy parę alternatyw, jak pisałem - Motul 8100 Eco-clean 0w30, jakiś Shell mi chodzi po głowie jeszcze...

    W przypadku takiego oleju jak ten, generalnie każdy z odpowiednią aprobatą Fiata powinien być OK. Na pewno mamy do czynienia z syntetykiem.
    Problem jest z trochę słąbszymi olejami 5W-30 np., gdzie 90% producentów deklaruje, że jest to syntetyk (bo wg. przepisów mogą to robić), a w baniaku jest hydrokrak, czyli bardziej zaawansowany mineralny. Tutaj trzeba porządnie poszukać, żeby mieć pewność co kupujemy.

    Osobiście na razie trzymam się Selenii - ani nie jest drogi, ani nie słychać o problemach z nim, ani nie ma zbyt wiele alternatyw...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GrzesB Zobacz post
    Przecież norma producenta jest tylko pomocnicza - obowiązuje SAE i ACEA.
    Prawda - jeżeli piszemy o silnikach sprzed 20-15 lat...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Ja mam w warszawskim ASO wycenę kompletu wymiany oleju (5,2 litra) + filtr oleju + usługa wymiany za 550 zł brutto. Także dla mnie cena jest ok. Chciałem dowiedzieć się czy selenia to raczej olej premium czy gówno pokroju castrola i elfa...
    No to się zapytaj jakim olejem zaleją silnik za te 550 zeta... Już koledze tutaj na forum zalali "0w-30", do dizli Peugeota...

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post


    No to się zapytaj jakim olejem zaleją silnik za te 550 zeta... Już koledze tutaj na forum zalali "0w-30", do dizli Peugeota...

    W sensie że za 550 zł to za niska cena czy jak mam to rozumieć?

    Dostałem dokładną wycenę i szczerze uważam że to dobra cena. ASO podaje 1 litr w cenie 50 zł brutto (selenia 0w30) + filtr oleju + robocizna to wątpie żeby w ASO można było taniej. Od ceny 550 zł mam dostać jeszcze rabat bo zamierzam w jednym ASO tylko serwisować samochód.

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale darmowe to nadal nie jest. Po prostu masz te przeglądy ujęte w cenie zakupu każdego auta
    To porównując zarobki i cenę Giulii w Polsce powinniśmy mieć dożywotni darmowy serwis "bumper to bumper" i darmową średnią hawajską przy każdej takiej wizycie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To porównując zarobki i cenę Giulii w Polsce ...
    Lepiej nie porównuj, bo dopadną cię takie same wątpliwości, o jakich ostatnio pisał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    Pociesz się tym, że mandaty za szybką jazdę, są u nas jednak tańsze, niż w Szwajcarii
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    W sensie że za 550 zł to za niska cena czy jak mam to rozumieć?

    Dostałem dokładną wycenę i szczerze uważam że to dobra cena. ASO podaje 1 litr w cenie 50 zł brutto (selenia 0w30) + filtr oleju + robocizna to wątpie żeby w ASO można było taniej. Od ceny 550 zł mam dostać jeszcze rabat bo zamierzam w jednym ASO tylko serwisować samochód.
    Tanio. Na same materiały w sklepie wydałbyś ok. 350zł (olej + filtr, oryginały itp; zakładam, że korka nie wymienią chociaż należałoby). 200zł za przegląd w ASO to interes stulecia.
    Jeżeli nic nie jest kombinowane (olej "z beczki" czy coś w tym stylu) - nic tylko pogratulować koledze okazji .

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    https://youtu.be/nhxYLPvTQOo

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  2. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  3. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory