Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wskaźnik temperatury oleju

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Question Wskaźnik temperatury oleju

    Zrobiło się ciepło i wreszcie mam wskaźnik w "połowie". Bardzo mnie to cieszy bo ładnie wygląda ale ...

    Tylko teraz nie wiem co o tym myśleć. W zimie w serwisie sprawdzali i temperatura na egzaminerze była prawidłowa. Na blacie było zawsze kreskę mniej jak połowa. Myślałem, że ten typ tak ma i tyle. Teraz jak mam w połowie to wynika, że w zimie olej był "niedogrzany" a teraz może jest przegrzany. Dlaczego komp wskazywał "prawidłową" temperaturę? Chyba się wybiorę do serwisu jeszcze raz.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    U mnie jest identycznie. Ale nie martwię się tym bo temperatura oleju może się wahać. Nie ma w tym nic dziwnego, olej nie jest utrzymywany w stałej temperaturze tak jak woda chłodnicza. Dlatego w sportowych samochodach jest wskaźnik temperatury oleju, żeby nie przekroczył wskazań maksymalnych i żeby nie cisnąć na zimnym.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nawet temperatura plynu chłodniczego sie wahaw kazdym aucie w granicach ok 10C co najmniej, tylko nowe auta oszukuja kierowce pojazujac rowne 90C dla tego przedzialu. w 2 roznych 159 (jtdm i tbi) sprawdzalem podczas jazdy, rowniez po profilaktycznej wymianie termostatu.

    fizyki nie da sie przeskoczyc, zalezy wszystko od temp zewnetrznej, operowania gazem i uzycia ogrzewania.termostat ma tez zwloke, potem tez zajmuje jakis czas wychlodzenie cieczy przez chłodnice, do tego histereza termostatu. tak to dziala.

    wiem ze updaty ecu w giulii cos tam zmienialy jesli chodzi o wyswietanie bo wielu panikowalo. przypomnijcie sobie stare auta gdzie wskaźnik pokazywal temperature rzeczywista, tam to dopiero latala wskazowka i ladnie bylo widac zakeznosci od operowania gazem,ogrzewaniem i temp zewnetrzna.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    W służbowej octavii 1.4 tsi temperatura oleju waha się po rozgrzaniu (takim konkretnym, powiedzmy trasa ponad 100km) w przedziale 80-105 stopni, woda cały czas 90.
    Im szybciej, czy może agresywniej jadę, tym temperatura wyższa.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał qooba Zobacz post
    W służbowej octavii 1.4 tsi temperatura oleju waha się po rozgrzaniu (takim konkretnym, powiedzmy trasa ponad 100km) w przedziale 80-105 stopni, woda cały czas 90.
    Im szybciej, czy może agresywniej jadę, tym temperatura wyższa.
    Woda też się waha, tylko tego nie widzisz. Chociaż w nieco mniejszym stopniu. Tak samo w Giulieccie, wskaźnik wody wędruje na 90 stopni i tam zostaje, a odczyty z ECU po OBD wskazują, że woda nie dość, że nie ma 90 stopni, to zmienia się +/-5 stopni lekko licząc.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał qooba Zobacz post
    W służbowej octavii 1.4 tsi temperatura oleju waha się po rozgrzaniu (takim konkretnym, powiedzmy trasa ponad 100km) w przedziale 80-105 stopni, woda cały czas 90.
    Im szybciej, czy może agresywniej jadę, tym temperatura wyższa.
    olej widocznie pokazuja rzeczywisty a ciecz na zmodyfikowanej charakterystyce wyswietlania na 90C dla jakiegos przedzialu, zeby nie denerwowac uzytkownikow.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    olej widocznie pokazuja rzeczywisty a ciecz na zmodyfikowanej charakterystyce wyswietlania na 90C dla jakiegos przedzialu, zeby nie denerwowac uzytkownikow.
    pewnie tak jest, w każdym razie wskazówka na sztywno na 90 stopniach

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie w czasie normalnej pracy pokazuje 4 kreski, czyli połowę skali. W trasie, ale takiej spokojnej, bywało, że spadało na 3 kreski a na autostradzie i przy ostrzejszej jeździe wracało na 4 kreski.

    Tym niemniej normalnie pokazuje 4 kreski. czyli dokładnie środek skali. Ale widzę, że u niektórych nadal panuje przekonanie "w mojej Alfie wszystko działa, chyba wybiorę się do serwisu" Zluzujcie gacie trochę...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Normalnie to powinno być gdzieś dodatkowo w menu komputera pokładowego dokładnie ile stopni i jaka jest norma Nikt by wtedy dupy nie zawracał serwisom ani nie kręcił burzy na forum. No ale to by trzeba o tym pomyśleć na etapie projektowania systemu do samochodu a tak rzucili pizzę i fajrant
    No i ciśnienie w oponach i kula ziemska ważniejsza niż podstawowe parametry samochodu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Za bardzo ta informacja nie jest Tobie do niczego potrzebna - ile dokładnie stopni ma olej. Jest w normie to jest w normie, jest spoko, don't worry. Zepsuje się, to ASO, gwarancja to zrobią, po gwarancji tym chętniej zrobią.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [159] Wskaźnik temperatury oleju.
    Utworzone przez janio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 08-12-2022, 19:26
  2. [159] Wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez grzegorz159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 09:42
  3. Wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez michal87tg w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 09:31
  4. [159] Martwy wskaźnik temperatury oleju
    Utworzone przez Kenjiro75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory