Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Pomiar poziomu oleju silnikowego

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Question Pomiar poziomu oleju silnikowego

    Mamy dwa wskaźniki.

    Jeden na wyświetlaczu między zegarami. Tam dosłownie na chwilę pojawia się jakiś pasek teoretycznie podzielony na 6. Pojawia się na mega krótką chwilę. Ma kolor szary z gradientem. W instrukcji jest, że 6 "kresek" to max. Ok Nie wiem czy mam 6 bo nie wiem jak będzie ta grafika wyglądać bez ostatnich kresek. Czy będzie czarne miejsce? Czy zostanie jakaś ramka i będzie znikał gradient. To słodka tajemnica Włochów. Wystarczyło napisać zwykłym tekstem "Poziom oleju 6/6" i nikt wątpliwości by nie miał.

    Jedna kreska wg instrukcji dla silnika benzynowego to 250ml. Czyli jeśli będę miał mniej niż full to muszę policzyć z grafiki ile mi brakuje kresek i pomnożyć przez 250ml. O ile wcześniej nie zgaśnie ten pomiar. Wystarczyło napisać niżej "Brakuje ok 250ml oleju silnikowego" i żadna instrukcja nie byłaby potrzebna.

    Jest jeszcze drugi wskaźnik w aplikacjach samochodu ale wygląda totalnie inaczej i w ogóle nie jest opisany (nawet w instrukcji). Jestem na bakier z przeglądaniem instrukcji ale w pdf nic nie znalazłem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180412_204658.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	40.2 KB
ID:	243919

    Początkowo myślałem że Giulia już mi wypiła olej bo brakowało kawałek do wypełnienia całego paska. Postanowiłem więc wymusić pomiar. Zrobiłem to co było napisane na ekranie czyli zaparkowałem na równej powierzchni i zostawiłem na biegu jałowym. Nie wiem co to znaczy bieg jałowy w automacie. N? D z hamulcem? P? Wybrałem P. Odczekałem 5min jak w opisie i nic. Żadnego komunikatu. Wyjąłem telefon i zajrzałem do instrukcji Tam jest jeszcze jeden krok. Trzeba wyłączyć silnik po 5min i włączyć ponowni i odczekać 2min. Nie można było tego napisać na ekranie? No dobra zrobiłem i nic. Nie mam pojęcia czy zrobiłem coś, źle czy pomiar się odbył i wskazuje tyle samo.

    Zacząłem szukać informacji na giuiaforums i okazuje się, że mam poziom prawidłowy bo ten fragment z prawej to jakby przybyło oleju Środkowy to norma a lewy to za mało. Fajnie. Tylko nigdzie oficjalnie to nie jest opisane. Nie ma opisu min/max Grafika paska mi totalnie nic nie mówi.

    W 159 miałem wielki wskaźnik od min do max. Proste, funkcjonalne wiadomo o co chodzi i to na wyświetlaczu 2 kolorowym o rozdzielczości starej nokii.

    Jak to wygląda u konkurencji. Pierwszy lepszy filmik. https://www.youtube.com/watch?v=dL_mK0jpUjk
    Ładnie opisane co w skrzyni wybrać. Wiadomo dokładnie kiedy zaczyna się pomiar. U nas 5 min od czego? Od zatrzymania. Od włączenia menu? Od wybrania P w skrzyni? Dalej piękny pasek postępu Siedzisz sobie i czekasz. U nas musisz sobie stoper w telefonie odpalić albo liczyć w głowie. Na koniec dostajesz prosty pasek z opisem min i max. Można?

    Alfy to trzeba kochać i to ślepo bo to co czasem się tam odjaniepawla to jakiś żart.

    btw do tej pory nie wiem jak prawidłowo zmierzyć poziom oleju i czy się udał.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jezu Maria Ty naprawdę wypij jakąś meliskę i/lub piwko i się odpręż, bo bez przerwy szukasz dziury w całym. Przecież widać jak byk na wskaźniku w sekcji "Samochód", że masz dwie kreski - min i max, Ty masz na max i git. Teraz będziesz wymuszał pomiary żeby udowodnić, że na pewno masz za mało Temperaturę oleju chciałbyś mieć co do stopnia, poziom oleju co do mililitra... Czy to na pewno jest auto odpowiednie dla Ciebie?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Gdyby było min i max napisane to bym się nie czepiał ale nie ma Gdyby wskazania temperatury nie skakały mi to też bym się nie czepiał. Co to za problem podać temperaturę w kompie i napisać co jest normą? W VW jest co do stopnia. To standard nawet w najtańszych samochodach. Nie jestem pewien czy nie ma tego w najtańszym Tipo.

    Pomiar wymusiłem bo wskaźnik wprowadził mnie w błąd. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż siedzenie w samochodzie jak debil i patrzenie w stoper

    Czy to samochód dla mnie to cały czas się zastanawiam i nie wykluczam zmiany w przyszłości jeśli lift nie przyniesie zmian ergonomicznych.

    Melisy nie piję bo mnie to nie denerwuje tylko bardziej już śmieszy
    Ostatnio edytowane przez azar ; 12-04-2018 o 23:51
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Najlepiej jakby był stary dobry bagnet
    ...poza tym anAlfaBeta...ma sporo racji. Szukanie dziury w całym. Ten wskaźnik między zegarami mówi wszystko ! Jak dla mnie jest ok

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Wyobraź sobie, że ten wskaźnik jest analogowy, jak klasycznie się to zaznaczało na bagnecie w autach, gdzie nie dominowała elektronika. Tu jest dokładnie to samo, tylko, że na wyświetlaczu. Jest kreska min i max.
    Jakąś dziwną tendencję teraz zauważam, jeśli chodzi o wszelkie instrukcje obsługi, korzystanie z urządzeń etc. Przykładowo w instrukcji od TV ostatnio przeczytałem, żeby nie wieszać go ekranem do ściany... Zaczynam się domyślać skąd się to bierze.

    Co do temperatury - naprawdę robi to różnicę w casualowym aucie czy olej ma 85 czy 95 stopni? Nie robi. Wskaźnik temp oleju w Giulii kiedy osiąga 3-4 kreski to znaczy, że masz optymalną jego temperaturę, pewnie 90-115 stopni.
    Ciesz się jazdą, zamiast myśleć o rzeczach, które nic do tej jazdy nie wnoszą.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Wyobraź sobie, że ten wskaźnik jest analogowy, jak klasycznie się to zaznaczało na bagnecie w autach, gdzie nie dominowała elektronika. Tu jest dokładnie to samo, tylko, że na wyświetlaczu. Jest kreska min i max.
    Jakąś dziwną tendencję teraz zauważam, jeśli chodzi o wszelkie instrukcje obsługi, korzystanie z urządzeń etc. Przykładowo w instrukcji od TV ostatnio przeczytałem, żeby nie wieszać go ekranem do ściany... Zaczynam się domyślać skąd się to bierze.

    Co do temperatury - naprawdę robi to różnicę w casualowym aucie czy olej ma 85 czy 95 stopni? Nie robi. Wskaźnik temp oleju w Giulii kiedy osiąga 3-4 kreski to znaczy, że masz optymalną jego temperaturę, pewnie 90-115 stopni.
    Ciesz się jazdą, zamiast myśleć o rzeczach, które nic do tej jazdy nie wnoszą.
    Przecież się cieszę Nie raz to pisałem Niedługo wyjeżdżam w trasę i nie mogę się doczekać Prowadzenia tego samochodu nie da sie zastąpić Jest rewelacyjne Co nie zmienia faktu że w innych obszarach jest słabo.

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] to jeszcze ja Ci powiem taką ciekawostkę, że ja między zegarami, po odpaleniu auta, mam dokładnie taki sam wskaźnik, jak w menu Samochód. I nawet pokazuje to samo Ty masz dwa różne wskaźniki?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Strasznie mocno nad tym myślicie

    Jak coś jest nie tak z olejem to wyświetli komunikat, szkoda życia na ciągle sprawdzanie


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    @azar to jeszcze ja Ci powiem taką ciekawostkę, że ja między zegarami, po odpaleniu auta, mam dokładnie taki sam wskaźnik, jak w menu Samochód. I nawet pokazuje to samo Ty masz dwa różne wskaźniki?
    Jeśli dla ciebie to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	31.3 KB
ID:	244010

    i to

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	46.3 KB
ID:	244011

    jest DOKŁADNIE takie samo i wskazuje dokładnie to samo to nie wiem jak ci pomóc.

    Zrób proszę takie same zdjęcia jeśli potrafisz i umieść w odpowiedzi. Chętnie zobaczę twoje pomiary.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] Pomagać mi nie musisz bo nie wiem w czym masz mi pomóc. A zdjęcia, owszem, umiem robić Skoro mi nie wierzysz na słowo, to proszę, kolorowanka dla Ciebie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180414_230902.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	52.8 KB
ID:	244019

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180414_230345.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	52.9 KB
ID:	244023

    Tak jak pisałem - dokładnie taki sam wskaźnik w obu miejscach, nie tak jak u Ciebie dwa różne - ciekawe.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 14-04-2018 o 22:23
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [159] Brak poziomu oleju silnikowego
    Utworzone przez animek3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 08:53
  2. [159] Uzupełnienie oleju silnikowego
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 20:59
  3. 147 1.6 TS 120 ------- 0.5l oleju silnikowego na 500 km
    Utworzone przez Daniel Qoolik w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 20:30
  4. Ile oleju silnikowego
    Utworzone przez jozofek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 22:09
  5. [145] problematyczny pomiar poziomu oleju
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 16:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory