Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to że pęknie itp to się zdaża, ale z tego co widze w różnych alfach (akurat w Giulii jeszce nie sciągałem poduszki/kiery), to sprawa z kierownicą jest prosta. pęknięcia to raczej sprawy typu zdejmowanie drzwi (np listwy ozdobne pod którymi są śruby na uchwicie drzwi w giulietcie).
    gorzej i tak jak coś pójdzie nie tak przy grzebaniu w kompach auta. kgb pisał mi że się zgrzał jak po proxi nie mógł wrzucić biegu w aucie. to dopiero po resetach i kasowaniach błędów zniknęło. innym razem robił proxi w swoim Stelvio z jakimś innym interfejsem (teraz używa tego wypasionego Cantiecara, żadych adapterów itp, ale ok 1.5tyś PLN), na ELMie miał problemy i mu niektóre moduły oblewały i coś w aucie po takim nie w pełni udanym proxi nie działało (wspominał np że klima).
    Spoko tez mam cantiecar bezpośrednio od Yaniego za 200 euro bo na firme.

    Nie mniej boję się trochę rozbierać tej kierownicy:/

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja będę rozbierał na pewno wkrótce, to CI napiszę co i jak. wstrzymuję się jeszcze trochę z zakupem przycisków bo nagrywam właśnie kierownicę z Q z alcantarą, tylko ciągle nie dostałem info czy ma przyciski z ACC czy bez - sprawa w toku ale powinna na początku przyszłego tygodnia się wyjaśnić, jak będzie z to wkrótce montaż.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    trochę dodatkowego info.
    kolega kgb wrzucił na AO opis dokładania ACC, a w nim link do stelvioforum.com gdzie wrzucił jeszcze kilka fotek:
    https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...l#post17430139
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    trochę dodatkowego info.
    kolega kgb wrzucił na AO opis dokładania ACC, a w nim link do stelvioforum.com gdzie wrzucił jeszcze kilka fotek:
    https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...l#post17430139
    Super teraz miec lepszy obraz całości chyba najlepszy opis jaki do tej pory znalazlem

    Mozesz go zapytac czy jeśli podalbym vin czy dałoby radę wbić sales Code dla Android Auto/Car Play i ACC w witech? Bo z tego co widze mieliby taka możliwość

    A wtedy w sumie może i nawet update do ACC w związku z akcja serwisową by wyskoczyl tak twój kolega sugeruje.. Ja jestem gotowy zapłacić za taka opcje wtedy moze udalo by się aktywować AA I CP w ASO Ja nie mam tego huba ale może faktycznie nie jest potrzebny..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

    PS znalazlem co prawda dla nie wiem dla jakiego to auta ale procedura mopar dodania sales Code dla vin.. dla alfy napewno bedzie podobnie..

    https://www.moparpartsgiant.com/inst...ikgjygqSJMjS8h
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 06-04-2019 o 01:52

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Mozesz go zapytac czy jeśli podalbym vin czy dałoby radę wbić sales Code dla Android Auto/Car Play i ACC w witech? Bo z tego co widze mieliby taka możliwość
    Jeśli to jest robione faktycznie przez Witech,to zgaduję na 2 sposoby albo w bazie gdzieś się wpisuje albo tylko w aucie do którego Witech jest podłączony. Jeśli nawet jest w bazie, to link OBD Witecha z autem na 99.999%musi być aktywny podczas tej procedury. Jak sobie to wyobrażasz inaczej, ktokolwiek z Witechem ma dostęp zdalny do takiej bazy i zmienia Ci konfig? Nawet już nie twierdzę że złośliwie ktoś by to mógł zrobić jakieś jaja, ale przez pomyłkę. Kto do tego dojdzie potem jak w serwisach ASO mało jest orłów ogarniających temat. Nie będziesz dostawał krytycznych updateów np z kampanii bezpieczeństwa która powinna do Twojego auta wyskoczyć, tylko dlatego że ktoś przez pomyłkę wyłączył CI opcję ACC? NIe ma szans żeby to tak było, no chyba że ktoś jest adminem tej bazy (i nie jest to zapis w aucie tylko bazie FCA).

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    PS znalazlem co prawda dla nie wiem dla jakiego to auta ale procedura mopar dodania sales Code dla vin.. dla alfy napewno bedzie podobnie..
    wrzuć pdfa albo coś lepszej jakości - tego się nie da odczytać. sam w wątku o dokładaniu AA do auta, podlinkowałeś dokument do alfy o dodatniu tej opcji i tam było o dodaniu kodów sprzedażowych. tylko żargon dla mnie niezrozumiały, może aso kumają o co chodzi
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-04-2019 o 08:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli to jest robione faktycznie przez Witech,to zgaduję na 2 sposoby albo w bazie gdzieś się wpisuje albo tylko w aucie do którego Witech jest podłączony. Jeśli nawet jest w bazie, to link OBD Witecha z autem na 99.999%musi być aktywny podczas tej procedury. Jak sobie to wyobrażasz inaczej, ktokolwiek z Witechem ma dostęp zdalny do takiej bazy i zmienia Ci konfig? Nawet już nie twierdzę że złośliwie ktoś by to mógł zrobić jakieś jaja, ale przez pomyłkę. Kto do tego dojdzie potem jak w serwisach ASO mało jest orłów ogarniających temat. Nie będziesz dostawał krytycznych updateów np z kampanii bezpieczeństwa która powinna do Twojego auta wyskoczyć, tylko dlatego że ktoś przez pomyłkę wyłączył CI opcję ACC? NIe ma szans żeby to tak było, no chyba że ktoś jest adminem tej bazy (i nie jest to zapis w aucie tylko bazie FCA).



    wrzuć pdfa albo coś lepszej jakości - tego się nie da odczytać. sam w wątku o dokładaniu AA do auta, podlinkowałeś dokument do alfy o dodatniu tej opcji i tam było o dodaniu kodów sprzedażowych. tylko żargon dla mnie niezrozumiały, może aso kumają o co chodzi
    A widzę że ucielo link i obniżyło jakosc screena:/

    Link powinien działać.

    https://moparonlineparts.com/docs/82214909AB.pdf


    No właśnie tak to ma.dzialac witech łączy się do bazy i sprawdza opcje i na tej podstawie generuje ustawienia proxi. Wbrew pozorom ma to sens bo właśnie moze byc opcja doinstalowana przez delera I jedziesz do innego ASO zeby Ci nie skasowało ustawień..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja będę rozbierał na pewno wkrótce, to CI napiszę co i jak. wstrzymuję się jeszcze trochę z zakupem przycisków bo nagrywam właśnie kierownicę z Q z alcantarą, tylko ciągle nie dostałem info czy ma przyciski z ACC czy bez - sprawa w toku ale powinna na początku przyszłego tygodnia się wyjaśnić, jak będzie z to wkrótce montaż.
    Rozebralem ta droga kierownice zeby modul wyciagnac I nie wiem czy to byl dobry pomysl chyba lepiej bylo kierownice wymienic tylko nie bylem pewien czy ma podgrzewanie jak moja..

    No nic lyzka po obiedzie. W kazdym razie nie sie pokusilem o zdjecie wlasciwej z samochodu, stwierdzilem ze spróbuje zlozyc ta spowrotem I jest to strasznie trudne zadanie albo ja cos zle robie :/ I bardzo latwo kierownice porysowac przy skladaniu.

    Nie moge jej zalozyc tak zeby mi te dwa zaciski weszly.. albo one wchodza albo w innym miejscu jest problem.. serio moje umiejętności manualne to porażka ale przeglądałem sie zdjęciom Twojego kolegi i tez na dole widac ryski wiec musial sie z tym pomeczyc. Zdjęcie tego tak nie oddaje..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Rozebralem ta droga kierownice zeby modul wyciagnac I nie wiem czy to byl dobry pomysl chyba lepiej bylo kierownice wymienic tylko nie bylem pewien czy ma podgrzewanie jak moja..

    No nic lyzka po obiedzie. W kazdym razie nie sie pokusilem o zdjecie wlasciwej z samochodu, stwierdzilem ze spróbuje zlozyc ta spowrotem I jest to strasznie trudne zadanie albo ja cos zle robie :/ I bardzo latwo kierownice porysowac przy skladaniu.

    Nie moge jej zalozyc tak zeby mi te dwa zaciski weszly.. albo one wchodza albo w innym miejscu jest problem.. serio moje umiejętności manualne to porażka ale przeglądałem sie zdjęciom Twojego kolegi i tez na dole widac ryski wiec musial sie z tym pomeczyc. Zdjęcie tego tak nie oddaje..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Dobra udalo sie złożyć ta dodatkowa kierownice wiem jak to zrobić tak mi sie wydaje jeszcze potrenuje na niej. W każdym razie trzeba strasznie uważa na kierownice moze w sumie dobrym pomysłem byloby ja oblkeic przed operacją w newralgicznych punktach.. najgorsze zakładanie godzina 6.. reszta juz ok w każdym razie ściąganie od lewej do prawej A zakładanie od prawej do lewej wydaje się najsensowniejsza opcja. Jak widać zatrzaski weszły.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Macie może dostep do jakiegoś świeżego epera?chcialem sprawdzić taki numer 2249182008..
    Te które znalazłem online nie mają takie to numeru na stanie.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Z czego wynika taka skomplikowana procedura z MESem?
    To powód zdjęcia kierownicy, czy wynika to z uruchomienia ACC? Pytanie może dość dziwne, ale jako że nie mam dostępu do MESa pewnie ktoś będzie musiał mnie wspomóc. Mogę całość zmontować, podłączyć i jeździć przez jakiś czas? Czy od razu po montażu trzeba programować?

    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory