Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: Dystanse do Giulii

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W 159 da się założyć dystans o grubości do 5 mm bez potrzeby stosowania centrowania. Piasta wystaje tam na tyle daleko, że prawie każda felga siada jeszcze na kołnierzu piasty. W 156/147/GT i 16 kołnierz zbyt mało wystaje na taką operację. Więc to nie tak do końca z tym oszukiwaniem.

    Miałem w ręce piastę od Giulii i wydaje mi się, że ma ona niższy kołnierz. Nie mierzyłem go z tarczą ale wizualnie był on niższy. Jednak u Ciebie najlepiej było by zrobić/kupić dystans dedykowany. Wtedy masz w nim wytłoczenie pod kołnierz piasty i kołnierz alu, na którym siada felga.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    auta jeszcze nie mam - w zeszlym tygodniu bylo jeszcze we Wloszech, status gotowe do transportu, tak wiec jeszcze ze 2-4 tygodnie pewnie zanim je bede mial I zanim bede mogl sam sprawdzic. poki co chcialem troche sie przygotowac teoretycznie I liczylem tez ze ktos juz moze dlubal z dystansami w Giulii I dowiem sie konkretow.
    Pewnie, dystanse chce kupic jak najlepsze I na pewno nie bede oszczedzal. dzieki za rekomandacje firmy H&R. oczywiscie, jesli nie wystarczy centrowania z piasty, to tylko dystans z jak to nazwales nadtoczeniem - to wlasnie stad zakladam ze jest przeskok w tym co moge zalozyc, bo albo zakladam waski dystans na jaki pozwala ori centrowanie (pytanie ile musi minimum wystawac centrowanie zeby bylo ciagle 100% bezpiecznie), potem jest jakis przedzial grubosci dystansu gdzie nie da sie zrobic tego jak to nazwales nadtoczenia zeby weszlo centrowanie z Giulii, I dopiero powyzej pewnej grubosci spasuja dystanse z nadtoczeniem. dobrze kombinuje?

    Mysle ze przodu szczegolnie nie chce zmieniac - o ile sie bedzie dalo to utrzymam ET ori (wychodzilby dystans 7mm (ET41-ET34) o ile sie taki da zalozyc), natomiast z tylu mozliwe ze zrobie troche inaczej - sprawdze z jakim ET przychodza felgi tylne 19" x 9" I chyba zrobie tak zeby po dystansie wystawala tak samo albo prawie tak samo o ile sie da(czyli zmienie ET zespu bo felga ktora bede zakladal ma 8") - to tez po to zeby miec wiecej miejsca na lancuchy ktore chce kupic (grube element system samonanciagu). Czyli tyl wychodzilby ET41-ETtylu9"(nie mam pojecia jakie obecnie)+1"/2=47-ETtylu9"=? - dowiem sie jak juz bede mial auto I sciagne felge.

    Sa jakies zasady jesli chodzi o sruby - np bedzie OK jesli wyjdzie mi kilkanascie mm na tyle, kupic o tyle dluzsze sruby czy powienienem miec te dystanse przykrecane do piasty osobno, a kola do dystansu ori srubami?

    Nie zrobisz na 90% dystansu 7 mm do tego auta, który by Ci zapewnił odpowiednie osadzenie felgi. Dla takiego dystansu piasta musiała by wystawać spod tarczy około 14 mm a to na pewno nie ten przypadek.
    Ciebie ratują dystanse od 13-15 mm ponieważ wtedy można zmieścić w nim frez na kołnierz piasty oraz wytoczyć bezpieczny kołnierz do osadzenia felgi. Oczywiście to są tylko obliczenia w przybliżeniu, które zweryfikują dokładne pomiary po ściągnięciu koła.
    W razie potrzeby mam 2 sprawdzone firmy, produkujące dystanse.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 26-04-2018 o 09:25

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    OK, dzieki. Powiedz mi jeszcze jakie sa zasady zatem, bo nawet jak pomierze wszystko to dalej nie wiem co moge a czego nie moge zakladac. Powiedzmy ze centrowanie w ori piascie wystaje Xmm, dajmy na to ze jest jakas droba fazka zrobina na koncu Ymm, czyli pewnego centrowania mam Z=X-Y. Ile musi wystawac centrowanie po zalozeniu dystansu (nazwijmy to wymiarem A) zeby bylo 100% bezpiecznie? Wtedy moglbym zalozyc max dystans Z-A. Moze sie okazac ze niewiele albo nic nie zostanie, ale nie potrafie tego ocenic bez znajomosci zasad bezpiecznego doboru dystansu.

    teraz dystans z kolnierzem. zakladam ze wewnatrz dystansu musi byc jakis tam zapas materialu (nawzijmy go wymiar B), tzn ze o Bmm minimum dystans musi byc grubszy zeby weszlo do niego centrowanie z piasty ktore wystawaje z piasty o X. jak to bede wiedzial te zasady bede mogl sobie wyliczyc minimalna grubosc dystansu z wlasnym centrowaniem.

    no, I dopiero wtedy bede mogl sprawdzic czy te felgi ze 159 fajnie wejda na Giulie, czy nie lepiej szukac np felg z Giulii 18" (tylko wzory srednio mi pasuja, bo wiele wyglada cienko z Misano Blue, chyba tylko turbina ciemna ujdzie, ale dupy nie urywa, no I ewentualnie akcesoryjne polksiezyce, ale one strasznie drogie)

    No I jeszcze sprawa przykrecania, czy dystans z kolnierzem wlasnym mam przykrecac do piasty a dopiero do niego felge na ori srubach, czy robic przelotowo na dluzszych srubach? czy ktores rozwiazanie jest lepsze/bezpieczniejsze?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    No I jeszcze sprawa przykrecania, czy dystans z kolnierzem wlasnym mam przykrecac do piasty a dopiero do niego felge na ori srubach, czy robic przelotowo na dluzszych srubach? czy ktores rozwiazanie jest lepsze/bezpieczniejsze?
    Dystans przykręcany do piasty jest potrzebny tylko przy poważnych grubosciach, bo przy takich 15mm się po prostu nie da takiego zastosować. Przecież tam się musi zmieścić faza na łeb śruby przykręcanej do piasty, i musi być trochę gwintu dla śrub, którymi przykręcane są koła.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jak napisałem, nie wiem ile wystaje osadzenie, zarówno w 159 jak i Giulii, bo nie mierzyłem. Kiedyś do wyścigówki kupowałem 8mm i były z pierścieniem osadczym. Myślę, że szkoda prowadzić bezowocne dywagacje, lepiej zobaczyć, co jest na rynku (oczywiście od uznanych producentów), zestawić to z oczekiwaniami i potrzebami i nie będzie problemow. Wspomnę tylko, że ostatnio kolega się napalił na dystanse za 30 zł/sztuka grubości chyba 12 mm. Tyle tylko, że wykonane były ze stali, chyba pancernej. Tak więc zakup z dobrego źródła gwarantuje jakość i brak kłopotów.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Podejrzewam że w Giuli jest to podobnie jak w Stelvio
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171129_144255.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	66.4 KB
ID:	244533  

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Podejrzewam że w Giuli jest to podobnie jak w Stelvio
    To tutaj można 5-6 mm bez pierścienia zastosować o ile felga nie ma dużego fazowania na otworze centralny. Tylko 5 mm aluminium musi mieć odpowiednie parametry, żeby się nie odkształciło.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No nie wiem, widzę 15 mm, z których 3 to fazka na końcu. Jeżeli podobna będzie miała felga (nie wiem, nie miałem powodu do ściągania na razie) albo kiedyś ktoś będzie chciał założyć felgi nieoryginalne z plastikiem centrującym, który na pewno ba podobną fazkę i w rezultacie okaże się, że po założeniu dystansu 6 mm koło trzyma się na 3 mm. Jadąc 200 (a zdarza mi się często, bo co 2 tygodnie jestem w kraju wolnych (coraz mniej) autostrad), a raczej hamując z takiej prędkości (wtedy dopiero człowiek przekonuje się, jaka to prędkość) cały czas bym myślał o tych 3 mm.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Podejrzewam że w Giuli jest to podobnie jak w Stelvio
    dzięki, to jest tył? a na przodzie jak to wygląda?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    Generalnie zastanawiam się jak ten plastik zachowuje się przy temperaturach. Bo tam naprawdę potrafi być ciepło

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ten pierścień w felgach nieoryginalnych? Nigdy nie było z nim problemu, a wierz mi, nieraz dobrze zgrzałem hamulce. Jedyny problem to był taki trochę śmieszny - przy zdejmowaniu koła pierścień potrafił zostać na piaście i jak ktoś nie zauważył i założył inne koło to ,u nie wchodziło.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  2. Ile Giulii jest na forum?
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 23:41
  3. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  4. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  5. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory