Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 191

Temat: Czas oczekiwania.

  1. #111
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dobra, dzisiaj odebrałem swoją Jak obiecałem wpiszę dokładnie jak to wyglądało w datach bo brałem w abonament.

    1. 10 marca podjąłem decyzję o zakupie ale nie mialem jeszcze dogranej konfiguracji. Poprosilem ALD o szacowaną wysokość raty dla zestawu podwójny wydech, łopatki do zmiany biegow i czujniki do parkowania.
    2. 20 marca dopiero zaakceptowalem wycenę i ofertę ALD (bo dopiero wtedy dostalem wycenę konfiguracji ktora mnie interesowala). Prosilem o wycenę 2 konfiguracji (bo nie wiedzialem jak dodatki wplywac beda na rate). Czekalem łącznie 10 dni az dostałem zwykłą kalkulację raty po uwzględnieniiu wyposazenia dodatkowego - dla porównania w Audi dostałem to "od ręki" tego samego dnia w salonie (w skodzie zresztą tez). W tym momencie dealer pomimo braku papierów z ALD i jakichkolwiek zgód formalnych z ich strony zamawia auto u producenta idąc mi tym na rękę. Cel jest jeden - skrócenia czasu oczekiwania (wielkie podziękowania dla sprzedawcy ktory mnie obsługiwal)
    3. od 20 marca do UWAGA 23 maja trwało załatwianie papierów z ALD (tą datę traktuję jako ostateczną, bo wtedy podpisana zostala umowa i wyslana do ALD). Wysylanie do nich wszekich zaswiadczen o stanie firmy, raporty finansowe, oczekiwania na ich decyzje, informacje zwrotne itd. Faktem jest jednak ze na ten termin wpłynęły również opóźnienia ze strony mojej firmy (dostępność reprezentanta umieszczonego w KRS byla mocno ograniczona)
    4. 23 maja auto jest już w tychach (przyjęte)
    5. 4 czerwca auto jest juz u mojego dealera i oczekuje na przegląd przedsprzedazny i montaz alarmu mopar
    6. 20 czerwca (dopiero) dealer ma juz gotowe auto. Nie popędzałem, bo ciągle jeszcze ALD nie zrobilo procesu rejestracji na który rownolegle czekalem
    7. 28 czerwca odbieram auto (dopiero wtedy, czyli po 24 dniach od zajazdu auta do dealera ALD załatwia formalności)

    Całkowity czas oczekiwania po podjęciu decyzji o zakupie - 3 miesiące i 18 dni i gdyby nie sprzedawca, który zamówił auto dużo wcześniej na własne ryzyko, to czekałbym pewnie z pół roku.

    Reasumując - sama produkcja i transport samochodu były stosunkowo szybkie - ladnie logistycznie Afla Romeo sobie z tym radzi. Można ich polecić na tle konkurencji pod tym względem. ALD zdecydowanie nie polecam. Na jakiekolwiek odpowiedzi w sprawie konfiguracji, zmian, wycen i całej reszty musiałem czekać po kilka dni. Na umowy i decyzje związane z leasingiem to nawet mozna to liczyć w tygodniach. Dla mnie ALD to dramat jest jesli o reaktywnosc i szybkosc obsługi chodzi. Ciekawe jak to będzie wyglądać przy zdawaniu auta.

  2. #112
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Hej bardzo fajny wpis na temat całego procesu brania Giulii na abonament. Jestem na samym pocżątku tego etapu (pomijając to ze produkcja narazie stoi) zainteresowało mnie Twoje dodatkowe wyposażenie. Chciałbym podobnie cenowo doposażyć Giulię i zastnawiam się jak to wpłynęło na wysokość raty końcowej za samochód. Powiedzmy ze wyposażenie za 4000zł +- to jakies 150zł na racie netto? Responsywość ALD nie powala na kolana więc pewnie dużo szybciej dowiem się z takiego źródła
    Z góry dziękuję za odpowedź i gratuluję samochodu świetny wybór

  3. #113
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    MOJA HISTORIA:
    - decyzja o zakupie marzec 2018
    - próba zrobienia tego z ALD (nieudana ) kwiecień (nieudana z mojej winy),ale jak się okazuje.dobrze to wyszło
    - decyzja o wyborze miejsca, w którym kupię auto (po telefonach do kilku dealerów)
    W tym miejscu informuję o co chodzi: montaż akcesoriów karbonowych z katalogu oraz zestawu Ragazzon. Pojęcie o czym mówię miał tylko Pan z Pol Caru. Dodatkowo Pol Car został mi polecony przez kolegę, któremu rozwiązali jakieś tematy z Abarthem.
    - wybór finansującego koniec kwietnia. (ARVAL), papierologia+decyzja, poniżej tygodnia
    - 27 kwietnia zamówienie z ARVALA wysłane do dealera
    - 30 kwietnia dealer potwierdza zamówienia AUTA
    - 22 czerwca auto dociera do dealera po około tygodniu na placu w Tychach (z +, ale nie wiem ile)
    - 25-28 instalacja akcesoriów i wydechu, wysłanie do ARVAL dokumentów do rejestracji
    - 28 Arval potwierdza otrzymanie papierów i teraz zależy to od nich.

    Ze swojej strony polecam ARVAL- duża, międzynarodowa instytucja, gdzie wszystko jest jasne i przejrzyste. Działanie sprawne i zautomatyzowane, więc o każdej czynności dowiadujesz się informowany przez system+możliwość podglądu w systemie MyArval

    + to profesjonalna obsługa klienta, sprawne działanie, konkret (naprawdę Twoim problemem jest tylko odbiór auta), sfinansowali auto z akcesorami i wydechem
    - troszkę dłużej niż w zwykłym leasingu. Dealer musi wysłać kuriera do Wwy, potem -po rejestracji- odsyłają to do niego i to trochę trwa. Dodatkowo montują lowjacka, więc np. W warszawie trzeba trochę poczekać ( ale w poznaniu już nie)

    PolCar- początkowo obsługiwał mnie Pan, który już tam nie pracuje- życzę każdemu takiego handlowca.
    na późniejszym etapie było trochę perturbacji urlopowych/ zator w Tychach ale ostatecznie trafiłem w dobre ręce i jestem z obsługi zadowolony.

    Na temat ASO się nie wypowiadam, bo będę szukał bliżej siebie.... choć czarno to widze:/

    PS. Auta jeszcze nie mam

  4. #114
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Hej bardzo fajny wpis na temat całego procesu brania Giulii na abonament. Jestem na samym pocżątku tego etapu (pomijając to ze produkcja narazie stoi) zainteresowało mnie Twoje dodatkowe wyposażenie. Chciałbym podobnie cenowo doposażyć Giulię i zastnawiam się jak to wpłynęło na wysokość raty końcowej za samochód. Powiedzmy ze wyposażenie za 4000zł +- to jakies 150zł na racie netto? Responsywość ALD nie powala na kolana więc pewnie dużo szybciej dowiem się z takiego źródła
    Z góry dziękuję za odpowedź i gratuluję samochodu świetny wybór
    Początkowa rata za samochod 1159 (z oferty katalogowej, bo robilem 10% wpłaty wlasnej) - w tej ofercie jest juz alarm mopar, lakier metalic (i innego niz metalic wziac nie mozesz a ja chcialem czerwony alfa rosso) i pakiet ligthing z ksenonem 35W

    Dolozenie podwojnego wydechu (1k pln brutto), manetek (1,4k brutto) oraz czujników parkowania (nie pamiętam ale chyba 3,2k brutto) podniosło ratę do 1289 złotych. Niestety kazdy z tych dodatkow bardzo nielogicznie wedlug mnie zmienial wartosc raty i musial byc ustalany przez ALD indywidualnie za kazdym razem kiedy probowalem zapytac o jakas konkretna konfiguracje.

    Gorsze jest to, ze po 30 przejechanych kilometrach mam juz pierwsza awarie prawy kierunkowskaz ktorys odmawia posługi i deska zapala komunikaty. Cos ewidentnie nie styka bo problem nie jest trwaly tylko pojawia sie i zanika. A moglem kupic audi .....

  5. #115
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Początkowa rata za samochod 1159 (z oferty katalogowej, bo robilem 10% wpłaty wlasnej) - w tej ofercie jest juz alarm mopar, lakier metalic (i innego niz metalic wziac nie mozesz a ja chcialem czerwony alfa rosso) i pakiet ligthing z ksenonem 35W

    Dolozenie podwojnego wydechu (1k pln brutto), manetek (1,4k brutto) oraz czujników parkowania (nie pamiętam ale chyba 3,2k brutto) podniosło ratę do 1289 złotych. Niestety kazdy z tych dodatkow bardzo nielogicznie wedlug mnie zmienial wartosc raty i musial byc ustalany przez ALD indywidualnie za kazdym razem kiedy probowalem zapytac o jakas konkretna konfiguracje.

    Gorsze jest to, ze po 30 przejechanych kilometrach mam juz pierwsza awarie prawy kierunkowskaz ktorys odmawia posługi i deska zapala komunikaty. Cos ewidentnie nie styka bo problem nie jest trwaly tylko pojawia sie i zanika. A moglem kupic audi .....
    Nie żąrtuj.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez KGD ; 30-06-2018 o 13:04

  6. #116
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Początkowa rata za samochod 1159 (z oferty katalogowej, bo robilem 10% wpłaty wlasnej) - w tej ofercie jest juz alarm mopar, lakier metalic (i innego niz metalic wziac nie mozesz a ja chcialem czerwony alfa rosso) i pakiet ligthing z ksenonem 35W

    Dolozenie podwojnego wydechu (1k pln brutto), manetek (1,4k brutto) oraz czujników parkowania (nie pamiętam ale chyba 3,2k brutto) podniosło ratę do 1289 złotych. Niestety kazdy z tych dodatkow bardzo nielogicznie wedlug mnie zmienial wartosc raty i musial byc ustalany przez ALD indywidualnie za kazdym razem kiedy probowalem zapytac o jakas konkretna konfiguracje.

    Gorsze jest to, ze po 30 przejechanych kilometrach mam juz pierwsza awarie prawy kierunkowskaz ktorys odmawia posługi i deska zapala komunikaty. Cos ewidentnie nie styka bo problem nie jest trwaly tylko pojawia sie i zanika. A moglem kupic audi .....
    Wielkie dzięki za odpowiedź Ja będę celował w manetki i pakiet komfort. Za czujniki parkowania trochę za dużo sobie wołają jak dla mnie. Tak swoją drogą, ten podwójny wydech to rzeczywiście wydech, czy tylko atrapa?

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Wielkie dzięki za odpowiedź Ja będę celował w manetki i pakiet komfort. Za czujniki parkowania trochę za dużo sobie wołają jak dla mnie. Tak swoją drogą, ten podwójny wydech to rzeczywiście wydech, czy tylko atrapa?
    Podwójny wydech nie jest atrapą, ale nie brzmi to jak Ragazzon, czy też inne customowe wydechy.

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar romeczek
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    36

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem swoją!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eE3caYo.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	111.7 KB
ID:	247572

  9. #119
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Szerokości! Zaktualizuj awatara przy okazji...

  10. #120
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    W moim przypadku czas oczekiwania na Stelvio wynosił 4.5 miesiąca...
    Jak to często bywa wg sprzedawcy miało to być 8 tygodni...
    Do tej pory nie wiem czemu tak długo :-(
    Całe szczęście mogę się cieszyć wreszcie moim nowym wymarzonym autem :-)

Podobne wątki

  1. Czas realizacji
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 19:55
  2. Dioda oczekiwania na przejście z BP na LPG
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2017, 08:01
  3. Długi czas oczekiwania na płyn
    Utworzone przez albin0101 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 14:04
  4. czas na 145/146
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory