Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [giulia] siatki przeciwsłoneczne na tylne szyby boczne

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie [giulia] siatki przeciwsłoneczne na tylne szyby boczne

    W końcu znalazłem wolną chwilę i wybrałem się do Nysy do firmy która produkuje zasłony przeciwsłoneczne na szyby aby pobrali sobie wymiar z Giulii.
    Do 159 zamawiałem z UK i kosztowało to chyba ponad 6 stówek.
    Teraz na szczęście jest firma u nas na miejscu i robi za chyba połowę tej ceny (albo i mniej) i jakościowo nie ma różnicy (siateczka jest z większymi otworami ale to jest na plus) - w przyszłym tygodniu pojawi się u nich na stronie oferta na Giulię jak opiszą instrukcję montażu dla klienta. Z tego co mówili to wysyłają też za granicę.

    Tak to mniej więcej wygląda. To jest odpad powstały w trakcie mierzenia jeszcze nie do końca dopasowany - ostateczne zasłonki dostanę w przyszłym tygodniu. Te odpady też w sumie trzymają się dobrze
    Jest to ramka z drutu obszyty siateczką, montowany bezinwazyjnie tzn. wciskane blaszki przytrzymujące pod uszczelki plus akurat w Giuli jest jedno mocowanie klejone na taśmę dwustronną (nie trzeba go wklejać jak ktoś nie chce - trzyma się także bez tego mocowania)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180426_160627-2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	133.4 KB
ID:	244617


    Jeśli ktoś chciałby do Stelvio to procedura jest następująca - trzeba się do nich udać autem (wcześniej umówić termin) i poczekać aż zrobią sobie wymiary - dla takiej osoby wysyłają potem za darmo komplecik. Aha, w przypadku Stelvio dochodzi tylna klapa i mimo iż konkurencja na tylne szyby robi siatki dzielone na pół to oni robią też na tył siatkę w jednym kawałku - bez poprzeczki na środku.

    guglać autozasłonki całkiem sympatyczna ekipa przy poznaniu na żywo

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    a to sie jakos zwija czy montuje jak stala moskitiere ?
    ma to sens jak sie ma przyciemnione fabrycznie tylne szyby ?

    w

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    a to sie jakos zwija czy montuje jak stala moskitiere ?
    ma to sens jak sie ma przyciemnione fabrycznie tylne szyby ?

    w

    Nie, to jest stałe. Nie rozwija się. Ale można przy tym otwierać szybę, nie koliduje bo montowane jest na uszczelkach i nie opera się na szybie.

    Ma to sens, gdy ktoś nie ma fabrycznych przyciemnień.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    looknąłem na stronę, jakie auto bym nie kliknął (alfa,bmw,merc,mazda) to małe zdjęcia, brak ujęć z boku przy zamkniętej szybie, zdjęcia w deszczu albo przy pochmurnej pogodzie, nie wiem czy to fajnie wygląda czy nie. jak dostaniesz swoje to zrób proszę więcej zdjęć z różnych stron auta, również z wnętrza, i wrzuć tu.
    w sumie to chyba niegłupie o ile to jakoś wygląda - mógłbym zakładać tylko na wyjazdy jakieś wakacyjne/weekendowe w lecie.

    zakładanie/zdejmowanie to rozumiem parę sekund i mozna to robić wielokrotnie?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-05-2018 o 21:00
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Możesz sobie zobaczyć u mnie na żywo, wygląda fajnie, na pewno lepiej niż rolety z motywami dziecięcymi

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    ok, jak odbiore swoja giulie to sie umowimy na spotkanie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    looknąłem na stronę, jakie auto bym nie kliknął (alfa,bmw,merc,mazda) to małe zdjęcia, brak ujęć z boku przy zamkniętej szybie, zdjęcia w deszczu albo przy pochmurnej pogodzie, nie wiem czy to fajnie wygląda czy nie. jak dostaniesz swoje to zrób proszę więcej zdjęć z różnych stron auta, również z wnętrza, i wrzuć tu.
    w sumie to chyba niegłupie o ile to jakoś wygląda - mógłbym zakładać tylko na wyjazdy jakieś wakacyjne/weekendowe w lecie.

    zakładanie/zdejmowanie to rozumiem parę sekund i mozna to robić wielokrotnie?
    Tak montaż/ demontaż to kilka sekund.()
    To się przydaje w mocne słońce albo gdy wyjeżdżasz na wakacje do ciepłych krajów (np. Włochy).


    W odróżnieniu od wklejanych do szyby zasłonek z supermarketów zasłania całą szybę i dzieci mogą spokojnie podróżować w ciągu dnia.

    Zrobię więcej fotek w wolnej chwili i wrzucę.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    zamówiłem te zasłonki z http://epc.net.pl/cortinillas/alfa-r...lia-2016-.html do siebie. Jutro mają przyjść, zrobię jakieś fotki a po wyjeździe wakacyjnym napiszę jak się to sprawdziło.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Takie moskitiery to świetna sprawa - w Focusie mam fabryczne, i sobie chwalę. Przewaga nad przyciemnianymi szybami jest taka, że siatki przydają się również podczas jazdy z uchyloną szybą oraz w czasie "wietrzenia" samochodu pod domem - np. w te upały...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zamówiłem te zasłonki z http://epc.net.pl/cortinillas/alfa-r...lia-2016-.html do siebie. Jutro mają przyjść, zrobię jakieś fotki a po wyjeździe wakacyjnym napiszę jak się to sprawdziło.
    Zmodyfikowałem trochę mocowanie. W okolicy słupka jest taka blaszka w dolnej części szyby, ona niestety przesuwa się sama.

    Wywaliłem ją.

    Element z klejem zamiast w środkowej części na dole szyby zamocowałem w dolnej części przedniego słupka drzwi.
    Teraz trzyma wszystko jak cholera, nic się nie przesuwa.

    Ja ogólnie jestem z tego zadowolony. Pod koniec wakacji uderzam do Włoch i podejrzewam, że siatki spełnią swoją rolę.

Podobne wątki

  1. [Crosswagon / Sportwagon] Drzwi boczne tylne
    Utworzone przez kmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 18:03
  2. kierunkowskazy boczne/tylne lampy
    Utworzone przez patryyyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 21:45
  3. [155] szyby boczne
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory