Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: [giulia] siatki przeciwsłoneczne na tylne szyby boczne

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Nie jestem zadowolony z tych zasłonek. Na razie nie udało mi się ich zamontować w taki sposób aby dokładnie wypełniały otwór okienny. Nie mogę docisnąć ich górnej krawędzi tak aby wyeliminować szczelinę przez, którą wpadają promienie słoneczne wprost na twarz pasażera. Za 200 pln oczekiwałem świetnego spasowania. Rolety "dziecięce" mimo tego, że gorzej się prezentują chronią przed słońcem lepiej niż te zasłonki. Efekt przyciemnianych szyb dla mnie mocno dyskusyjny.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    parę słów o tych zasłonkach ode mnie. dopasowanie nie jest super, ale raczej jest wystarczające - przerwy typu 2mm nie mają znaczenia. zrobiły robotę na wyjeździe wakacyjnym, jeszcze zostawię je na chwilę bo jadę w weekend paręset km z rodziną, potem lądują w piwnicy i czekają na następny sezon wyjazdowy.

    jedyną jak dla mnie wadą tych zasłonek, jest to, że z pozycji kierwocy, gdy np zmieniam pas na lewy, to niewiele widzę patrząc przez ramię (zawsze oprócz patrzenia w lusterka obracam na chwilę głowę), a jak jeszcze słońce świeci z któregokolwiek kąta z lewej strony auta, to już nic nie widać - trochę uczucie jak w dostawczaku z blaszanką. trochę przywykłem, ale jednak przeszkadza. alternatywa to przyciemniać, ale tak auto bardziej mi się podoba.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja polecam takie pandy z przyssawkę. Srsly pasują, dobrze się trzymają i dzieciakowi nie świeci słońce. Do przyciemniania preferuję przyciemniane szyby.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (zawsze oprócz patrzenia w lusterka obracam na chwilę głowę)
    wow Szacun
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    wow Szacun
    część kierowców tego nie robi, część robi, pewnie dlatego to dopisałem. Sla Ciebie od razu powód do śmieszków. Tylko po co każdą pierdołę komentować? szukasz kolejnych forumowiczów z którym się będzisz ścierał na forum - już kilku "fanów" z tego co widzę się dorobiłeś w ostatnich miesiącach, może lepiej czasem nie komentować na siłę?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ja też zawsze się tak oglądam, nie mam czujników martwego pola - zresztą nie wiem, czy miałbym do nich pełne zaufanie.
    Także mam te zasłonki, można się przyzwyczaić, coś tam widać przez nie

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    część kierowców tego nie robi, część robi, pewnie dlatego to dopisałem. Sla Ciebie od razu powód do śmieszków. Tylko po co każdą pierdołę komentować? szukasz kolejnych forumowiczów z którym się będzisz ścierał na forum - już kilku "fanów" z tego co widzę się dorobiłeś w ostatnich miesiącach, może lepiej czasem nie komentować na siłę?
    O co ci chodzi?
    Dla mnie to po prostu niebezpieczne bo odwracając głowę można przegapić to co się dzieje przed maską. Patrząc tylko w lusterka zawsze kątem oka się widzi przód. W dodatku teraz są czujniki martwego pola zakrzywione lusterka, które dla mnie eliminują do zera potrzebę odwracania.

    Jadąc 100km/h i odwracając się na 1sek przejeżdżasz prawie 30m patrząc w tył. Dla mnie to trochę niekomfortowa sytuacja.

    Rób jak uważasz. Ja tego nie robię. Moja matka robi i się z niej nie śmieję. Robi to przeważnie starsza część kierowców ale to przyzwyczajenie ze starej motoryzacji małych lusterek itp.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-09-2018 o 16:03
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    O co ci chodzi?
    Robi to przeważnie starsza część kierowców ale to przyzwyczajenie ze starej motoryzacji małych lusterek itp.
    Może i jesteśmy starzy, a może mamy po prostu większy staż za kierownicą?
    Na drodze ekspresowej, czy na autostradzie zmieniając pas na lewy w celu wyprzedzenia auta z przodu w sekundę raczej nic się nie wydarzy

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Może i jesteśmy starzy, a może mamy po prostu większy staż za kierownicą?
    Na drodze ekspresowej, czy na autostradzie zmieniając pas na lewy w celu wyprzedzenia auta z przodu w sekundę raczej nic się nie wydarzy
    Ok też młody nie jestem ale dla mnie to niekomfortowa sytuacja i "błąd" w sztuce. Tak samo jak nie mogę u siebie wymusić trzymania obu rąk na kierownicy. Tak mam zakorzenione z jazdy po mieście w manualu że ręka była cały czas na zmianie biegów że teraz jak mam automat to nadal łapię się, ze trzymam lewarek zamiast kierownicy. Walczę z tym
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ok też młody nie jestem ale dla mnie to niekomfortowa sytuacja i "błąd" w sztuce. Tak samo jak nie mogę u siebie wymusić trzymania obu rąk na kierownicy. Tak mam zakorzenione z jazdy po mieście w manualu że ręka była cały czas na zmianie biegów że teraz jak mam automat to nadal łapię się, ze trzymam lewarek zamiast kierownicy. Walczę z tym
    Mam bardzo podobne przyzwyczajenie

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Przeglądając allegro właśnie trafiłem na te dedykowane zasłonki. Chce kupić do 159 bo młodemu świeci po oczach. Trochę drogie, ale chyba nic lepiej wyglądającego nie ma.
    Nie za bardzo chce mi się przyciemniać szyby.
    Trafiłem jeszcze na tą firmę CAR SHADES, oni zaś mają w zestawie też na tylną szybę. Ale 100 funtów z wysyłką. A to chyba podchodzi już pod koszt przyciemniania szyb.
    Jest jeszcze firma z Warszawy RayStop https://raystop.pl/, która robi dedykowane na magnesy. Do tego mają na tylną szybę.
    Ale się zastanawiam czy potrzebne mi jest na tylną szybę i jak z widocznością do tyłu.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 12-05-2021 o 10:56
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. [Crosswagon / Sportwagon] Drzwi boczne tylne
    Utworzone przez kmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 18:03
  2. kierunkowskazy boczne/tylne lampy
    Utworzone przez patryyyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 21:45
  3. [155] szyby boczne
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory