Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Kamera cofania

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie Kamera cofania

    W giulii bez kamery cofania jest caly system który po podlączeniu modułu kamery(orginalnego) tego w klapie pozwoli na normalne dzialanie? Jak się cofa to czujniki wyswietla na częsci monitaora zostawiajac jakby miejsce na obraz z kamery ;p. Moduły już na portalach sie pojawiają.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    15

    Domyślnie

    Tez jestem zainteresowany montażem kamery. Czy faktycznie wystarczy zainstalować tylko w klapie kamerę . Co z wiązką ?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekpar Zobacz post
    Tez jestem zainteresowany montażem kamery. Czy faktycznie wystarczy zainstalować tylko w klapie kamerę . Co z wiązką ?
    Hej. Było już obszernie wyjaśnione, ale nie wszystko. Jeśli mówimy o rozwiązaniu OE, to musisz kupić kamerę, ja w maju w ASO kupiłem kompletną klamkę bagażnika z kamerą za 650 zl (sama kamera kosztowałaby ok. 900, co jest dziwne). Musisz także kupić gdzieś wtyk do kamery z kawałkiem przewodu, ja kupiłem ori Mopar od włocha na ebay za ok. 200 zł z przesyłką. Następna rzecz, to trzeba z bagażnika pociągnąć przewód do okolic słupka "A" po stronie pasażera, przewód 6x0,75 w ekranie, np. LICY6x075. Kolejna rzecz wygląda tak, że do MY 18 miałeś wyprowadzone złącze do kamery w okolicy lewego słupka "A", lub we wcześniejszych rocznikach w nogach pasażera, a u mnie MY 19 już tego złącza nie było i musiałem dorobić wiązkę, czyli sygnał video doprowadzić do radia, can i zasilanie wyciągnąć z bodycomputera ( trzeba wyposażyć się w odpowiednie piny, tak żeby pasowały do tych wszystkich kostek i złącz), później tylko aktywacja kamery w proxi i to wszystko. Jednak zacząłbym od aktywowania kamery w proxi i sprawdzeniu czy radio przyjmuje kamer, bo były takie, które nie ogarniały kamery.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Mowa o Stelvio.
    Panowie czy żeby wyciągnąć z klapy ten moduł z przyciskiem i kamerą to tylko te dwie śruby i powinien wyjść razem z przewodami po podważeniu zatrzasków? Czy też trzeba wpierw rozebrać obudowę klapy od wewnątrz i uwolnić te przewody od środka? Pytam bo za cholerę nie mogę go wyciągnąć i nie wiem czy jestem za delikatny czy coś właśnie na przewodach trzyma od środka na sztywno.

    I jeszcze mam pytanie może ktoś wie co generuje linie parkingowe. Kamera pod dyktando LIN-busa wrzuca je na sygnał video, czy też są generowane przez monitor (tylko nie wiem wtedy po co ten linbus tam w ogóle)?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Mowa o Stelvio.
    Panowie czy żeby wyciągnąć z klapy ten moduł z przyciskiem i kamerą to tylko te dwie śruby i powinien wyjść razem z przewodami po podważeniu zatrzasków? Czy też trzeba wpierw rozebrać obudowę klapy od wewnątrz i uwolnić te przewody od środka? Pytam bo za cholerę nie mogę go wyciągnąć i nie wiem czy jestem za delikatny czy coś właśnie na przewodach trzyma od środka na sztywno.

    I jeszcze mam pytanie może ktoś wie co generuje linie parkingowe. Kamera pod dyktando LIN-busa wrzuca je na sygnał video, czy też są generowane przez monitor (tylko nie wiem wtedy po co ten linbus tam w ogóle)?
    Nie wiem jak jest w Stelvio ale w Giulii wystarczyło odkręcić te 2 śruby i podważyć i cały ten element wychodzi. Jeśli masz w proxi włączoną obsługę kamery cofania, to w menu radia pojawia ci się możliwość włączenia lub wyłączenia lini, a z cana (linbusa) pobiera informacje o kącie skrętu kierownicy.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Nie o to chodziło mi odnośnie linii. To co mówisz to wiem i kamerę ori z liniami to ja mam. Chodzi mi o to co je fizycznie generuje - kamera dodaje je w oparciu o linbus który do niej dochodzi, czy monitor w oparciu o jakąś inną komunikację (pewnie z BCM)?
    Na skróty, pytanie jest czy jak zamiast sygnału video z ori kamery wrzucimy inny sygnał (nie zawierający linii) to linie znikną z monitora czy nie? - nie znikną jeśli monitor je produkuje.
    Głównie po to chcę ta kamerę wyciągnąć żeby to sprawdzić i też wpuścić inne sygnały o lepszej jakości i zobaczyć co ten monitor zaakceptuje wogole.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Nie o to chodziło mi odnośnie linii. To co mówisz to wiem i kamerę ori z liniami to ja mam. Chodzi mi o to co je fizycznie generuje - kamera dodaje je w oparciu o linbus który do niej dochodzi, czy monitor w oparciu o jakąś inną komunikację (pewnie z BCM)?
    Na skróty, pytanie jest czy jak zamiast sygnału video z ori kamery wrzucimy inny sygnał (nie zawierający linii) to linie znikną z monitora czy nie? - nie znikną jeśli monitor je produkuje.
    Głównie po to chcę ta kamerę wyciągnąć żeby to sprawdzić i też wpuścić inne sygnały o lepszej jakości i zobaczyć co ten monitor zaakceptuje wogole.
    Szybciej bez pisania cv inna kamerę podłączysz.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Szybciej bez pisania cv inna kamerę podłączysz.
    Na to wychodzi że możesz mieć rację.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Nie o to chodziło mi odnośnie linii. To co mówisz to wiem i kamerę ori z liniami to ja mam. Chodzi mi o to co je fizycznie generuje - kamera dodaje je w oparciu o linbus który do niej dochodzi, czy monitor w oparciu o jakąś inną komunikację (pewnie z BCM)?
    Na skróty, pytanie jest czy jak zamiast sygnału video z ori kamery wrzucimy inny sygnał (nie zawierający linii) to linie znikną z monitora czy nie? - nie znikną jeśli monitor je produkuje.
    Głównie po to chcę ta kamerę wyciągnąć żeby to sprawdzić i też wpuścić inne sygnały o lepszej jakości i zobaczyć co ten monitor zaakceptuje wogole.
    Wystarczy że nie podepniesz się pod can i linie się nie pojawią. Z tego co wiem to linie są generowane przez przez jednostkę główną czyli "radio".

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Na to wychodzi że możesz mieć rację.
    Ja nie pisze ze by pisać jak inni ze słyszeli itp ja wiem z własnego doświadczenia. Te tematy wracają jak bumerang już to na forum przerabialiśmy i nawet dawałem zdjęcia z auta ,Wystarczy poszukac.

Podobne wątki

  1. Kamera cofania
    Utworzone przez dziadek50 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-06-2022, 23:47
  2. [159] Kamera cofania
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 05-06-2020, 10:51
  3. Kamera cofania w AR 166
    Utworzone przez Maniek12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 20:13
  4. [159] Kamera Cofania - Konfiguracja?
    Utworzone przez Karol-Ustron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 19:39
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory