Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: [giulia] plotka o nowym silniku

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Czemu ma spadać? Konkurencja za gorsze samochody bierze więcej
    No właśnie ja też coś nie wierzę, żeby to 1.3 było duuużo tańsze niż 2.0 200 km. No i jaki jest sens okrojenia z 20km? Ja rozumiem, jakby zamiast 2.0 200 km to dali, spoko, a 2.0 zostawili 280 km. Ale dorzucanie silnika o 20 km słabszego do tej gamy to chyba dużo sprzedaży nie ożywi.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    No właśnie ja też coś nie wierzę, żeby to 1.3 było duuużo tańsze niż 2.0 200 km. No i jaki jest sens okrojenia z 20km? Ja rozumiem, jakby zamiast 2.0 200 km to dali, spoko, a 2.0 zostawili 280 km. Ale dorzucanie silnika o 20 km słabszego do tej gamy to chyba dużo sprzedaży nie ożywi.
    Ja odczytuje ten ruch z silnikiem 1.3 jako powiązany z wprowadzeniem hybrydy. Robią miejsce na elektryczne ustrojstwo, inaczej wyważają masę itd. Wsadzenie silnika 1.3 w tym aucie nie robi marketingowo roboty moim zdaniem..

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Wsadzenie silnika 1.3 w tym aucie nie robi marketingowo roboty moim zdaniem..
    czemu nie robi? Czujesz się gorszy, bo w ofercie jest 1.3? BMW ma 3-cylindrową kosiarkę i jakoś nikt nie kwestionuje prestiżu marki.
    Z drugiej strony mniejszy silnik otwiera wiele drzwi. Niższa cena, co jest dość oczywiste, ale nawet takie głupoty, jak korporacyjne zasady przy wyborze aut flotowych, gdzie na przykład jest przykaz, że auta nie mogą mieć silników większych niż 1,5, bo sobie w centrali ktoś tak wymyślił, żeby się później w raporcie CSR pochwalić jak się ograniczyło emisje.

    większa możliwość wyboru ma tylko i wyłącznie plusy.

    BMW 7 można kupić z dwulitrowym silnikiem. Flagową limuzynę marki.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 14-05-2018 o 13:59
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ten silnik ma moc do 180Km czyli pewnie będą też słabsze wersje np. 120, 150 Km. Dla oszczędnego kierowcy, czemu nie? Skoro ktoś kupował 156 z silnikiem 1,6 to czemu miałby nie kupić gulii z 1,3 np. 150 km? Podejrzewam, że taka konfiguracja nadal miałaby poniżej 9s do setki a to dla większości kierowców wystarczające osiągi.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Audi w A4 ma 1.4 TSI. Mercedes też stosuje chyba 1.6T. Podobnie inne marki (choć moim zdaniem wydanie BMW z 3cylindrową serią 3 to przegięcie).
    W obecnej chwili lepiej dla AR by było gdyby dali do Giulii możliwość zamówienia z 1.6 JTDm, bo jednak jeszcze trochę sprzedaż dieslem będzie stała, a 2.2 to jednak podatkowo w wielu krajach samobójstwo.

    PS: Małe co nieco o silniku: https://motorchase.com/en/2016/09/fi...nes-in-brazil/
    Ostatnio edytowane przez radekrp90 ; 15-05-2018 o 13:37

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    W obecnej chwili lepiej dla AR by było gdyby dali do Giulii możliwość zamówienia z 1.6 JTDm, bo jednak jeszcze trochę sprzedaż dieslem będzie stała, a 2.2 to jednak podatkowo w wielu krajach samobójstwo
    Kurczę no, szkoda w takim razie, że się Ciebie najpierw nie poradzili, bo teraz Alfa Romeo upadnie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Niech już będzie to ustrojstwo 1.3. Czemu nie. Tylko jak ktoś to będzie kupował dla oszczędności paliwa to już zupełnie nie czaję dlaczego. Giulia nie oferuje nic więcej jak bardzo dobre prowadzenie (np 220km/h robi jak po sznurku) i niezłe osiągi. Obie te rzeczy przy silniku 1.3 są bez sensu. Tylko dla designu?

    Powinni się skupić na wrażeniach sportowych. Zacząć od nowego wydechu w Veloce albo dodać naklejkę "tranquillo" Dodać wyłączenie kontroli trakcji. Parę bajerów w kompie jak np. głupi stoper lub launch control. W konkurencji nawet można ustawiać przy jakich obrotach jest launch control.

    1.3 niech dadzą do nowej Giulietty albo Mito.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wprowadzenie silnika 1.3 to będą same plusy, także dla niektórych kierowców:
    1. Jeśli wprowadzą taki silnik to w bazowej wersji będzie pewnie w manualu. Oznacza to, że na dzień dobry bedą mogli obniżyć cenę wersji bazowej nawet o 20K bo nie będą musieli kupować drogiego automatu od ZF a i silnik tańszy w produkcji.
    2. Niższa cena bazowa lepiej wygląda w cenniku i jest fajnym wabikiem dla klientów. Nawet jeśli i tak wybiorą lepsza wersję to większa liczba zdecyduje się odwiedzić salon Alfy. Muszą obniżyć cenę, bo Giulia nie jest nowością i sprzedaż może zacząć spadać a z marży nie mogą zejść, bo Alfa ma zarabiać na siebie.
    3. Silnik 1.3 mocno obniży średnią emisję modelu i jak nie mają hybryd to tylko w ten sposób mogą ją obniżyć .
    4. Jeśli 1.3 będzie miał 180 KM to sportowe doznania wiele nie ucierpią w stosunku do 2.0 200KM a nawet się poprawią, w przypadku manuala.
    5. Są pewnie klienci, którym Giulia się podoba ale spalanie 15 litrów w mieście jest nie do przyjęcia. Przy 1.3 w manualu spalanie szczególnie w mieście znacząco spadnie.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja nie wiem skąd to 15 w mieście, mi uparcie nie chce przekroczyć 12, na początku było 11,8-11,9 ale teraz po ~4000km już się lepiej dotarliśmy do siebie i spadło do 11,4 a jeżdżę (czyli stoję) po Poznaniu i rzadko jakaś trasa.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Niech już będzie to ustrojstwo 1.3. Czemu nie. Tylko jak ktoś to będzie kupował dla oszczędności paliwa to już zupełnie nie czaję dlaczego. Giulia nie oferuje nic więcej jak bardzo dobre prowadzenie (np 220km/h robi jak po sznurku) i niezłe osiągi. Obie te rzeczy przy silniku 1.3 są bez sensu. Tylko dla designu?

    Powinni się skupić na wrażeniach sportowych. Zacząć od nowego wydechu w Veloce albo dodać naklejkę "tranquillo" Dodać wyłączenie kontroli trakcji. Parę bajerów w kompie jak np. głupi stoper lub launch control. W konkurencji nawet można ustawiać przy jakich obrotach jest launch control.

    1.3 niech dadzą do nowej Giulietty albo Mito.
    Nie pozostaje nic innego jak tylko dać "lubię to"
    Ostatnio edytowane przez argo ; 17-05-2018 o 20:49
    GIULIETTA 1.4 170 biała premium/sport - była

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. [159] 3 problemy z nowym nabytkiem
    Utworzone przez Indigo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 08:55
  4. [164] no to sie nacieszyłem nowym nabytkiem.. :(
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 23:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory