Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [giulia] plotka o nowym silniku

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie [giulia] plotka o nowym silniku

    Pojawiły się plotki iż do Giulii może trafić jako podstawowa jednostka silnik z rodziny nowych silników Global Small Engine w konfiguracji 1,3 litra pojemności (4-cylindrowy) i mocy 180 KM (moment 270Nm). Zaletą tego silnika jest niska waga 110 kg. No i oczywiście jest to nowa technologia z perspektywą na opcje hybrydowe w wersjach mild, plug-in itp.

    Ja swoją przygodę a Alfą Romeo zaczynałem w 2007 roku, a więc okolicy premiery linii 159/Brera i pamiętam, że w wtedy patrząc na konkurencję miałem wrażenie, że Alfie brakuje tych mocniejszych silników. Benzynowych i diesli. Gdy pojawiła się Giulia w wersji Q temat uznałem za zamknięty dla silników benzynowych rozumiejąc równocześnie że diesle dziś nie są przyszłością i podejście rozwiercamy 4 cylindry do 2.2 zamyka także temat tych większych diesli. I cieszyłem się, że do Giulii trafiły jednak głównie te większe silniki bez kompromisów i mody na małe, wyżyłowane.

    Ale jak dziś przeczytałem te plotki pomyślałem sobie: Giulia się słabo sprzedaje bo jednak cenowo powinna być dużo bardziej atrakcyjna niż konkurencja. Więc może to jest jakiś pomysł?

    Pewnie napiszecie NIE NIE NIE i ja to rozumiem bo myślę podobnie. Kiedyś zadałem właścicielowi nowej Giulietty pytanie - dlaczego kupił silnik 1.4? Odpowiedział: bo to ma 7.8 do setki więc się bardzo dobrze zbiera.

    Taki silnik 1.3 do Giulii to może być perspektywa na to aby AR jako marka się rozwijała (może cena spadnie poniżej 100 tys???) ze zględu na rosnącą sprzedaż i aby powstał dzięki temu w końcu Sportwagon a może i Crosswagon. Albo przynajmniej niech ich będzie stać na lepszy infotainment no ewentualnie niech poprawią klapki paliwa czy wygłuszenie klapy bagażnika

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ja tylko za bardzo nie rozumiem po co pakować do niej jakieś nieistniejące 1.3 180KM, które może kiedyś powstanie, skoro FCA ma przetestowane 1.4 MA, które w Alfie w serii ma 170 KM, a w Abarcie którymś 180 KM. Blok 1.4 jest już przetestowany minimum od 10 lat, MA opanowali (2.0 MA jest), więc naturalne byłoby wykorzystanie 1.4 MA, który nie ma problemów z awaryjnością. Moc taka sama jak powyższe 1.3, moment zbliżony.

    Filozoficzne pytanie, czy Żulia bardziej potrzebuje wersję 170-180KM, czy raczej 350 KM. Oczywiście turbo benia.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    GSE ma zastąpić Multiair w całym koncernie (także w Fiacie i w Jeepie).

    Wydaje mi się, że prawdopodobieństwo pojawienia się hybrydy 350KM w oparciu o 2.0 jak i GSE jest podobne

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie kiedyś powstanie tylko już powstało, zastępuje 1,4 MA (który jest kiepskim silnikiem na chwilę obecną) bo jest po prostu dużo lepszym silnikiem, MultiAir jako taki będzie również zastosowany w tym nowym silniku. 350KM też będzie i nie ma tutaj "albo 1,3 albo 350KM" bo będą oba ale skoro jest trend na małe silniki to dlaczego nie proponować auta z bardzo szeroką gamą, jeśli ma to sprowadzić nowego klienta bo a) dużo niższa cena b) modny downsizing c) lepsza ekonomia - to dlaczego nie? Nikomu krzywdy nie zrobi to, że ofercie jest więcej opcji.
    Analogicznie takie marudzenie jakby ktoś powiedział "a po co w Giulii silnik 2,0 280KM skoro w 159 był JTS to mogli wsadzić starego sprawdzonego JTSa i by było super" - no nie byłoby, niech starocie (JTD, JTDm, Fire) rdzewieją na wysypisku historii skoro koncern ma lepsze technologie w zanadrzu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Spoko, 1,3 180 KM, dołożą silnik elektryczny i będzie bardzo dobrze. Ja tam się cieszę, bo to jednak jest przyszłość.
    Fajnie jest mieć duży silnik i fajne brzmienie, ale auto ma jeździć i być funkcjonalne. A z takimi silnikami nie pojeździmy już za niedługo po europejskich miastach. W Polsce z opóźnieniem, ale też tak będzie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    To dobrze, ze bedzie maly silnik w Giulii. Ja kilka lat temu mialem spory dylemat podczas zakupu nowego Mito i w koncu wzialem 0,9Twinair. Jezeli chodzi o osiagi to szalu nie ma ale na dojazdy do pracy idealny. 100 tys km mi sie zbliza i jak na razie zadnej usterki. I silnik jest na lancuchu a nie na pasku wiec koszty obslugi minimalne. Olej co 30 tys. Mam nadzieje ze ten 1.3 bedzie sprzezony z dobrym automatem.

  7. #7
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Giulia coraz bardziej upodabnia się do BMW chcąc swą konurencję naśladować klasą, wyglądem i gamą silników.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Taki sam ryk malkontentów był, jak w Mustanga miał trafić silnik 2.0 EcoBoost. Marudy będą marudzić, a im większy wybór (w tym wypadku gama silników) tym lepiej dla klienta. Dziwne, że jeszcze nie płaczecie, że Giulia nie powinna mieć w gamie szarego koloru, bo "takie sportowe auto" może być tylko czerwone...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    może cena spadnie poniżej 100 tys???
    Czemu ma spadać? Konkurencja za gorsze samochody bierze więcej

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Fiat ogłosił, że od 2022* (* data jeszcze nie ostateczna) wycofuje się z rozwoju nowych silników diesel-a, więc pozostaje tylko rozwijać benzyniaki oraz wersje hybrydowe(czekam na jakiegoś plug-in-a od FCA w Europie), które mocno opanowała toyota.
    Ja się tylko obawiam pojemności 1.3L, choć być może niepotrzebnie.

    L.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. [159] 3 problemy z nowym nabytkiem
    Utworzone przez Indigo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 08:55
  4. [164] no to sie nacieszyłem nowym nabytkiem.. :(
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 23:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory