Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Montaż przedniej rejestracji na taśmie dwustronnej bez ramki

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    No ale ja używając mocnej taśmy tesa miałem problem na nartach z kamera na kasku - bo taśma zamarzła i kamera spadła.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Ja pewnie swojej nie odbiore wczesnieij niz za kilka tygodni. Ramki fabryczne to dla mnie dramat jest i mi sie to podoba, ale jak mam potem lazic do urzedow po tablice bo mi gdzies pofrunie moja to juz wole chyba tą brzydotę Daj znac jak mozesz po pierwszych 2 tygodniach jak to wygląda, mam nadzieje ze polecisz gdzies ją przegonić trochę szybciej niz przepisowe 50 po miescie
    autem zrobiłem ponad 200km, podgoniłem ją na ekspresówce do ok 160km/h (oczywiście delikatnie obchodząc się z gazem bo póki co ją traktuję ulgowo zanim się 100% "dotrze"), i trzyma rejestracja jak diabli póki co. wrzucę update za jakiś czas.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Proponuję sceptykom i teoretykom przykleić rejestrację dobrą taśmą z użyciem wiedzy i prostych sposobów a potem niech ją odkleją...

    Jeśli powierzchnia jest dobrze odtłuszczona oraz przyklejamy rejestrację po uprzednim lekkim wygięciu (dopasowując do płaszczyzny zderzaka o ile jest potrzeba) i na ciepło to trzeba się nieźle natrudzić, żeby oderwać rejestrację przyklejoną np na taśme 3M.
    W dwóch 159 miałem tak przymocowaną rejestrację i po sprzedaży miałem telefony, jak to oderwać bo blacha się gnie a taśma trzyma...
    Najlepiej robić to z użyciem nici poliestrowej (przeciągając między rejestracją a zderzakiem). Resztki taśmy można usunąć benzyną lub zmywaczem.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no wlasnie ta tasma 3M (VHB chyba?) to podobno rewelka. Ja niestety przespalem czas oczekiwania I na ostatnia chwile szukalem jakiejs po lokalnych sklepach - udalo mi sie tylko dostac Tesa do luster (ale tez jest informacja na niej ze nadaje sie do listew bocznych do samochodu) - nie wiem czy ona jest porownywalna czy jednak gorsza - czas pokaze - dam znac.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no wlasnie ta tasma 3M (VHB chyba?) to podobno rewelka. Ja niestety przespalem czas oczekiwania I na ostatnia chwile szukalem jakiejs po lokalnych sklepach - udalo mi sie tylko dostac Tesa do luster (ale tez jest informacja na niej ze nadaje sie do listew bocznych do samochodu) - nie wiem czy ona jest porownywalna czy jednak gorsza - czas pokaze - dam znac.
    Ta Tesa się raczej nie sprawdzi. Lepiej zrób to na 3M i daj ją w możliwie największej ilości miejsc.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Popatrzyłem na swoją ramkę, wystaje może z 3 mm poza tablice i zadałem sobie pytanie, właściwie to po co
    Co innego, gdyby to były po prostu mniejsze tablice

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Popatrzyłem na swoją ramkę, wystaje może z 3 mm poza tablice i zadałem sobie pytanie, właściwie to po co
    Co innego, gdyby to były po prostu mniejsze tablice
    jakto 3mm a z dolu a pod ramka tez masz ori dystans plastikowy- sama ramka to kolejne 3mm. ja tam wole bezposredni montaz do zderzaka

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No właśnie potem może być problem a odklejeniem. Sama taśma może być mocna ale to i tak zależy do czego przyklejasz. Tablica może mieć jakąś dziwną powłokę i już 100% trzymać nie będzie. To loteria Albo się przyklei i niczym tego nie ruszysz albo odpadnie. Na myjniach też chemia może z tym reagować Ja bym nie ryzykował. 4 wkręty i spokój
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Fajnie wyszło. Oby się trzymało Ja odpuściłem temat i mam taką oto podkładkę:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	77.6 KB
ID:	246434

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    u mnie taka podkładka lezy na półce w garażu bo nie pozwoliłem montować w ASO czemu zrobili ją nie na wymiar?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No właśnie potem może być problem a odklejeniem. Sama taśma może być mocna ale to i tak zależy do czego przyklejasz. Tablica może mieć jakąś dziwną powłokę i już 100% trzymać nie będzie. To loteria Albo się przyklei i niczym tego nie ruszysz albo odpadnie. Na myjniach też chemia może z tym reagować Ja bym nie ryzykował. 4 wkręty i spokój
    jak narazie dzielnie znosi deszcze, upały, mycie na myjni bezdotykowej i 200km/h które na chwilkę musiałem spróbować. przejechane póki co ponad 500km.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Podświetlenie rejestracji a led
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 22:13
  2. [159] Podświetlenie rejestracji
    Utworzone przez danianek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 21:25
  3. Oświetlenie rejestracji
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 16:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory