Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Temat: Lusterka nie zawsze rozkładają się od razu

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    generalnie - nie zazdroszczę - musi irytować, szczególnie po takim wyczekiwaniu..

    ale jeśli mogę się podłączyć do lusterek - to zapytam jak jest u Was.
    Czy lusterka [manualne - w sensie 'z guzika'] składają/rozkładają się Wam zawsze? bo u mnie czasem to działa, a czasem nie ..
    z guzika powinno tylko dzialac jak pokretlo jest ustawione na 0 - info od dealera. u mnie jak jest problem to czesto i z guzika sie nie chca rozlozyc.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-06-2018 o 13:56

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z guzika powinno tylko dzialac jak pokretlo jest ustawione na 0 - info od dealera. u mnie jak jest problem to czesto i z guzika sie nie chca rozlozyc.
    Info z instrukcji RTFM!
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    i pełna zgoda..
    tylko że raz działa, a raz nie..

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Naprawa lusterek wczorajsza (drugie podejscie) nic nie dała (nie było tym razem błędów, przesmarowali tylko ale nie pomaga). Goście zapisali sobie w zleceniu że "lusterko gubi pamięci", no i już planowali zmieniać mi body computer na nowy. Nie wydaje mi się to potrzebne, bo lusterko raczej nie gubi pamięci, tylko ma jakiś problem a reszta działanina to już może być konsekwencja. ja raczej bym stawiał na jakiś moduł komfortu, albo samo któreś lusterko (czujnik lub mechanika). tak więc póki co powiedziałem żeby wstrzymali sie z wymianą BC. Obecny plan jest taki że w poniedziałek rano jade znów do ASO tym razem na spotkanie z gosciem z działu TESEO (oni mają siedzibę w Bielsku) - to z tego co mi powiedziano tacy którzy kontaktują się bezpośrednio z Włochami, mogą coś więcej popróbować niż zwykły serwis (np nieoficjalne firmwary czy inne rozwiązania I z Wlochami szukaja docelowego rozwiazania które potem jest wdrażane w serwisach), zobaczymy co z tego wyjdzie.

    [MENTION=21550]Arluen[/MENTION], jak Twoje postępy? Mógłbyś mi na PW przesłać VIN Twojego auta, info czy problem występuje za każdym razem po dłuższym postoju >~30min, czy przy problemie szkło lusterka jest źle ustawione i trzeba np przywołać program z fotela, numer telefonu do Ciebie i info który serwis Ci grzebie w Twoim aucie i co już próbowali? Myślę że dobrze byłoby w tym tickecie TESEO wpisać od razu 2 auta jeśli problem jest bardzo podobny, może poważniej to potraktują, szybciej znajdą rozwiązanie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Naprawa lusterek wczorajsza (drugie podejscie) nic nie dała (nie było tym razem błędów, przesmarowali tylko ale nie pomaga). Goście zapisali sobie w zleceniu że "lusterko gubi pamięci", no i już planowali zmieniać mi body computer na nowy. Nie wydaje mi się to potrzebne, bo lusterko raczej nie gubi pamięci, tylko ma jakiś problem a reszta działanina to już może być konsekwencja. ja raczej bym stawiał na jakiś moduł komfortu, albo samo któreś lusterko (czujnik lub mechanika). tak więc póki co powiedziałem żeby wstrzymali sie z wymianą BC. Obecny plan jest taki że w poniedziałek rano jade znów do ASO tym razem na spotkanie z gosciem z działu TESEO (oni mają siedzibę w Bielsku) - to z tego co mi powiedziano tacy którzy kontaktują się bezpośrednio z Włochami, mogą coś więcej popróbować niż zwykły serwis (np nieoficjalne firmwary czy inne rozwiązania I z Wlochami szukaja docelowego rozwiazania które potem jest wdrażane w serwisach), zobaczymy co z tego wyjdzie.

    [MENTION=21550]Arluen[/MENTION], jak Twoje postępy? Mógłbyś mi na PW przesłać VIN Twojego auta, info czy problem występuje za każdym razem po dłuższym postoju >~30min, czy przy problemie szkło lusterka jest źle ustawione i trzeba np przywołać program z fotela, numer telefonu do Ciebie i info który serwis Ci grzebie w Twoim aucie i co już próbowali? Myślę że dobrze byłoby w tym tickecie TESEO wpisać od razu 2 auta jeśli problem jest bardzo podobny, może poważniej to potraktują, szybciej znajdą rozwiązanie.
    Ja jadę dziś do Zasady w Krakowie. Moduł komfortu podejrzewam że możesz wykluczyć bo ja go nie mam. Tak problem występuje za każdym razem >30 min i za każdym razem są źle ustawione. Resztę wyślę na pw.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Moduł komfortu masz, możesz nie mieć pakietu komfort, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

    Moduł komfortu to jest centralka odpowiedzialna za sterowanie lusterkami, szybami, chyba też zamkiem centralnym. Zazwyczaj znajduje się w drzwiach, kierowca i pasażer mogą mieć osobne (nie chce mi się sprawdzać jak jest w Giulii, ale tak było wcześniej w Fiatach i Alfach).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Moduł komfortu masz, możesz nie mieć pakietu komfort, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

    Moduł komfortu to jest centralka odpowiedzialna za sterowanie lusterkami, szybami, chyba też zamkiem centralnym. Zazwyczaj znajduje się w drzwiach, kierowca i pasażer mogą mieć osobne (nie chce mi się sprawdzać jak jest w Giulii, ale tak było wcześniej w Fiatach i Alfach).
    Ok, mój błąd

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    U mnie zdiagnozowali problem. Zalane wodą wtyczki w drzwiach. Poszedł cały protokół z diagnostyki do FCA. Mają zdecydować co robić dalej. Prawdopodobnie przyślą nową wiązkę. Wysuszenie tego i rozpięcie wadliwej wtyczki niestety tylko pogorszyło problem, bo nie tylko lusterko się nie otwiera ale też nie ustawia się po wciśnięciu przycisku pamięci. Tak więc za każdym razem muszę ustawiać lusterko manualnie... -.-

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    kurde, jakiś nowy problem widzę. były mokre czy jakieś zaśniedziałe?
    a tak nie chciałem zdejmowania tapicerek. trzeba ich dopilnować żeby dawali nowe kołki do boczków, może nie bedzie skrzypieć po złożeniu.
    tylko wyminienią wiązkę i co dalej, za parę miesięcy to samo?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    kurde, jakiś nowy problem widzę. były mokre czy jakieś zaśniedziałe?
    a tak nie chciałem zdejmowania tapicerek. trzeba ich dopilnować żeby dawali nowe kołki do boczków, może nie bedzie skrzypieć po złożeniu.
    tylko wyminienią wiązkę i co dalej, za parę miesięcy to samo?
    Z tego co mi powiedzieli to mokre i zaśniedziałe. Podobno te nowe mają być jakieś lepsze. Pytanie dlaczego ich od razu nie montują skoro samochody były produkowane tak niedawno.

Podobne wątki

  1. [159] Od razu brak mocy 159 2.4
    Utworzone przez szampan33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 20:26
  2. [147] Alfa zamyka się i od razu otwiera
    Utworzone przez miecu w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 07:54
  3. nowy nabytek od razu problemy .pomocy !!
    Utworzone przez natalia147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 14:21
  4. Jak pierdykło to od razu kilka rzeczy na raz
    Utworzone przez alfa.kris.k w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 11:22
  5. [146] Alfa pali i od razu gaśnie
    Utworzone przez Kyrielejson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 08:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory