Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Utrata wartości

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Mam umowę z ALD na wynajem Giulii Super (benzyna 200PS) z kilkoma dodatkami (lakier metalic, ksenony 35W, manetki do zmiany biegow, podwójny wydech i czujniki parkowania przod i tyl).

    ALD szacuje, że 2-letnia taka alfa z przebiegiem 40k km straci na wartości dokładnie 13,4% w stosunku do wartości początkowej.

    Wyliczam to z tego, że cena zakupu brutto takiego auta (zgodnie z umowa ktora mam) to dokładnie 126,6k PLN (brutto) po wszystkich mozliwych znizkach. Cena za którą mogę to auto odkupić od ALD po okresie wynajmu to dokładnie 109,5k PLN (brutto).

    Reasumując - podejrzanie mało, chyba że cena wykupu dla mnie (ktora mam w umowie) jest celowo tak wpisana zeby mnie zniechęcić - ale w sumie jaki by miał w tym cel sam leasingodawca to nie wiem Jest jeszcze druga mozliwość. ALD ma tak potężne zniżki na zakup nowego auta od dystrybutora ze na tych znizkach wlasnie opiera tak małą utratę wartości. Konfigurator dla mojej alfy pokazuje zdecydowanie wyzszą cenę zakupu niż to co mam w umowie i to o kilkadziesiąt tysięcy.

    Jeśli leasing jest "drogi" to nadpłacasz ALD tę "małą utratę wartości". W wynajmie jest tyle zmiennych, że trzeba znać bardzo dokładnie wszystkie parametry w tym cenę zakupu przez ALD by rozkminić jak rzecz wygląda faktycznie. Nie mieszałbym w ogóle wartości końcowych w leasingach/najmach z realną utrata wartości i cenami transakcyjnymi na rynku przy zakupie takiego auta używanego. A już ocena tego w przypadku polskiego rynku jest mocno karkołomna. Przecież używek w zasadzie na rynku jeszcze nie ma.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Myślę, że za wcześnie o tym mówić. No chyba, że ktoś sprzedaje, ale przy sprzedaży po roku czy dwóch to chyba typowy problem. Trzeba grubo zejść z ceny by sprzedać, bo jak ktoś ma wydać no 150k za używkę a 180k za np stockową to dla mnie wybór jest oczywisty - stockowa. Co do ceny za parę lat, czas pokaże, np Giulietta dość dobrze trzyma cenę. Moja w/g Eurotaxu czy innego badziewia jest warta 50k. Czyli 50% w 4 lata. Ale gdybym chciał sprzedawać to na pewno nie za tyle, bo 6 latki 120KM w podstawowym wyposażeniu się cenią ~40k (zależnie od stanu).

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Rzeczywistą utratę wartości wyznaczają kolejni nabywcy, a nie sprzedawca, czy leasingodawca. Leasingodawca to najchętniej by uznał, że przez te 3 lata użytkowania Twój samochód nic nie stracił na wartości i możesz go sobie wykupić po leasingu za jego początkową cenę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    ALD szacuje, że 2-letnia taka alfa z przebiegiem 40k km straci na wartości dokładnie 13,4% w stosunku do wartości początkowej.

    Wyliczam to z tego, że cena zakupu brutto takiego auta (zgodnie z umowa ktora mam) to dokładnie 126,6k PLN (brutto) po wszystkich mozliwych znizkach. Cena za którą mogę to auto odkupić od ALD po okresie wynajmu to dokładnie 109,5k PLN (brutto)
    Tego typu wyliczenia nie mają nic wspólnego z realną utratą wartości. Dolicz do tych 109,5k PLN sumę wszystkich opłat jakie musisz zapłacić przez 2 lata wynajmu i otrzymasz rzeczywisty koszt zakupu tego auta wraz z kosztami jego użytkowania przez pierwsze 2 lata. Możesz też zrobić odwrotnie: od kwoty 126,6k PLN odjąć sumę wszystkich Twoich opłat i dodać wydatki na użytkowanie auta przez 2 lata jakie musi ponieść ALD, a otrzymasz minimalną cenę poniżej której ALD nie sprzeda tego auta po 2 latach, bo mu się to nie będzie opłacać Ta druga kwota będzie bardziej zbliżona do wartości Twojego auta po dwóch latach użytkowania, tylko do jakiej kwoty ją porównać, żeby to przeliczyć na procent utraty wartości?
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 07-06-2018 o 20:14
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Słuchajcie, wszyscy wiemy jak wygląda rynek uzywek. Jedno jest pewne ALD rowniez takim wynajmem ryzykuje (to jest normalna sprawa). Prawda jest taka, ze za caly okres uzytkowania (nie liczac paliwa) zaplace do ALD łącznie 42k. Tylko to co zapłacę mało ma wspólnego z samą utratą wartości auta, bo w tej kasie jest ubezpieczenie, opony, serwisy, rejestracja i inne tego typu badziewia. Zgodnie z szacunkami które od nich mam, same raty leasingowe bez części serwisowej i ubezpieczen (bo to zaznaczaja na kwitach) kosztowac mnie będą nieco ponad 33k brutto. Więc przy założeniu, że ALD auto kupiło za 127 (prawie), to jego realna wartosc według sugerowanej wyliczanki to około 96k. Ja mogę ją odkupić za 109 Nie sądzę, żeby cena zakupu auta od serwisu przez ALD była inna niż to co w rzeczywistosci mam w umowie leasingowej. Jedno jest pewne ALD na tym nie straci - przeciez po to robią ten biznes zeby na nim zarobic. Nie zmienia to jednak faktu ze to ile zarobią wyliczają na podstawie swoich szacunkow i estymacji a to co Wam podałem w liczbach które mam na talerzu jest zdecydowanie bardziej miarodajne niż jałowa dyskusja "nikt nie wie" albo "nie wiadomo - zobaczymy za kilka lat". Tu jest konkret z kwitu i przynajmniej na nim widac jakie konkretne zalozenia przyjmuje leasingodawca

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Słuchajcie, wszyscy wiemy jak wygląda rynek uzywek. Jedno jest pewne ALD rowniez takim wynajmem ryzykuje (to jest normalna sprawa). Prawda jest taka, ze za caly okres uzytkowania (nie liczac paliwa) zaplace do ALD łącznie 42k. Tylko to co zapłacę mało ma wspólnego z samą utratą wartości auta, bo w tej kasie jest ubezpieczenie, opony, serwisy, rejestracja i inne tego typu badziewia. Zgodnie z szacunkami które od nich mam, same raty leasingowe bez części serwisowej i ubezpieczen (bo to zaznaczaja na kwitach) kosztowac mnie będą nieco ponad 33k brutto. Więc przy założeniu, że ALD auto kupiło za 127 (prawie), to jego realna wartosc według sugerowanej wyliczanki to około 96k. Ja mogę ją odkupić za 109 Nie sądzę, żeby cena zakupu auta od serwisu przez ALD była inna niż to co w rzeczywistosci mam w umowie leasingowej. Jedno jest pewne ALD na tym nie straci - przeciez po to robią ten biznes zeby na nim zarobic. Nie zmienia to jednak faktu ze to ile zarobią wyliczają na podstawie swoich szacunkow i estymacji a to co Wam podałem w liczbach które mam na talerzu jest zdecydowanie bardziej miarodajne niż jałowa dyskusja "nikt nie wie" albo "nie wiadomo - zobaczymy za kilka lat". Tu jest konkret z kwitu i przynajmniej na nim widac jakie konkretne zalozenia przyjmuje leasingodawca
    Po części masz rację ale tylko po części. Firma leasingowa, jeśli nie sprzedaje auta sama (z placu poleasingowego) musi obniżyć cenę dla np. dealera Alfy który będzie im (albo sobie) to auto sprzedawał. Cena pomiędzy nimi na pewno będzie jakieś 5-10 tyś niższa od tej za jaką to auto ma realną szansę być sprzedane. Podobnie, jeśli samochód będą sprzedawać sami - też będą ponosić koszty. Wynajem długoterminowy ma dużo wyższe marże niż leasing klasyczny. Są firmy leasingowe które w produkcie wynajem długoterminowy/leasing z dużym wykupem/ leasing na kilometry itp nazwy - dzięki układom z pewnymi markami oraz skomplikowaniu tych produktów, potrafią zarobić na Kliencie trzy razy. Jedynie jeśli kogoś w ogóle nie interesuje wykup auta a jedynie koszty czasowego użytkowania - wtedy jest sens się w to pakować.
    Porównanie finansowe leasingu i wynajmu możesz znaleźć tu : http://kalkulator-leasingowy.pl/leas...co-sie-oplaca/

    (trzeba pamiętać, że nie każdy leasing i wynajem tak wygląda - jednak jakieś szacunki trzeba w każdym przypadku brać do wyliczeń)
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Prawda jest taka, ze za caly okres uzytkowania (nie liczac paliwa) zaplace do ALD łącznie 42k. Tylko to co zapłacę mało ma wspólnego z samą utratą wartości auta, bo w tej kasie jest ubezpieczenie, opony, serwisy, rejestracja i inne tego typu badziewia.
    Na fakturze i w umowie indywidualnej masz podział na ratę finansową i ratę serwisową, ta druga zawiera wszystkie opłaty drugorzędne. Z tej pierwszej powinieneś liczyć ile za auto faktycznie zapłacisz (jaką część jego wartości). Jeśli auto zamawiało ALD bezpośrednio z FCA (nie musiało, ja np. brałem abonament na auto ze stocku, więc to ja z dealerem uzgadniałem cenę itd) to trzeba brać pod uwagę, że oni mają uzgodniony rabat rzędu 26-29% którego Ty "nie widzisz" - dla Ciebie to auto jest warte 127...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Otrzymałem od ubezpieczalni wycenę wartości samochodu po roku, wychodzi ok. 25tys. brutto mniej niż auto z salonu. Zadbany egzemplarz, mały przebieg, pewnie utrata jest mniejsza
    Szkoda tylko, że składka na kolejny rok OC/AC jest wyższa o 25%, to normalne?

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    a ile miałeś składki na 1 rok ?
    ja np. w leasingu dostalem nizsze OC niż proponował diler. wiec pewnie za rok bedzie to samo albo i wiecej...
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 23-08-2018 o 08:33

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    a ile miałeś składki na 1 rok ?
    ja np. w leasingu dostalem nizsze OC niż proponował diler. wiec pewnie za rok bedzie to samo albo i wiecej...
    1 rok: 3000zł
    2 rok: 3750zł

    (ostrzegali, że będzie więcej w kolejnym roku, nie mam pojęcia dlaczego)
    Szukanie w moim przypadku tańszej opcji raczej nie jest opłacalne, bo ubezpieczenie indywidualnie, to dopłata ok. 500zł netto na rzecz firmy leasingowej za taką operację

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    To i tak masz tanio [emoji846] nie ma Co kombinować.
    Ja na 1 rok miałem 4 tys (wartość 135tys PLN brutto).

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Utrata zasilania. PILNE
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 18:11
  2. Utrata przyspieszenia, pomóżcie
    Utworzone przez krzysdro w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 16:37
  3. [156] Okresowa utrata mocy.
    Utworzone przez LouisRenegade w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:56
  4. Przerywanie utrata mocy co to????
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 13:54
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory