Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Utrata wartości

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie Utrata wartości

    Zastanawialiście się kiedyś nad utratą wartości Waszej Julki?

    Pytam, bo pewnie większość z Was tak jak ja zdecydowało się na leasing w tym ten z dużym wykupem. Początkowo nie zakładałem wykupu, ale z każdym kilometrem coraz bardziej się do tego przekonuję
    No i według kalkulacji PKO samochód po 2 latach traci około 40%... Czyli w mojej specyfikacji byłby do wzięcia za jakieś 90k PLN net z przebiegiem około 50k kilometrów.

    Nie chcę na tym zarobić nie wiadomo jakich pieniędzy, ale z drugiej strony nie chciałbym żeby okazało się że teraz doinwestuję mocno samochód, a potem i tak będę kilkadziesiąt tysięcy w plecy.
    A tak najwzyczajniej w świecie to będzie mi żal się z nią rozstawać... ale jeżeli mam na tym wyjść jak Zabłocki na mydle to chyba nie będzie wyjścia :/

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    myślę, że na razie trudno ocenić jaka będzie rzeczywista/rynkowa utrata wartości..

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze ostatnio kupilem 1,5 roczna Giulie z przebiegiem 13 tys za 50% ceny z konfiguratora. Niestety nie mam pojecia ile ktos rzeczywiscie za nia zaplacil po rabatach itp. Z tego co sie zorientowalem to tu gdzie mieszkam (Szwajcaria) to jest to normalna cena dla tego modelu.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Grüezi Ja również na szwajcarskiej ziemi.
    Tylko, że ja kupiłem Stelvio, 8 miesięczne z przebiegiem 6,5tkm z 33% rabatem od wartości z cennika. Do tego doszedł komplet kół zimowych 19. W Polsce cena nieosiagalna, bo ceny katalogowe podstawy są wyższe niż moja prawie max. konfiguracja, tyle, że demo car.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    myślę, że na razie trudno ocenić jaka będzie rzeczywista/rynkowa utrata wartości..
    Mam umowę z ALD na wynajem Giulii Super (benzyna 200PS) z kilkoma dodatkami (lakier metalic, ksenony 35W, manetki do zmiany biegow, podwójny wydech i czujniki parkowania przod i tyl).

    ALD szacuje, że 2-letnia taka alfa z przebiegiem 40k km straci na wartości dokładnie 13,4% w stosunku do wartości początkowej.

    Wyliczam to z tego, że cena zakupu brutto takiego auta (zgodnie z umowa ktora mam) to dokładnie 126,6k PLN (brutto) po wszystkich mozliwych znizkach. Cena za którą mogę to auto odkupić od ALD po okresie wynajmu to dokładnie 109,5k PLN (brutto).

    Reasumując - podejrzanie mało, chyba że cena wykupu dla mnie (ktora mam w umowie) jest celowo tak wpisana zeby mnie zniechęcić - ale w sumie jaki by miał w tym cel sam leasingodawca to nie wiem Jest jeszcze druga mozliwość. ALD ma tak potężne zniżki na zakup nowego auta od dystrybutora ze na tych znizkach wlasnie opiera tak małą utratę wartości. Konfigurator dla mojej alfy pokazuje zdecydowanie wyzszą cenę zakupu niż to co mam w umowie i to o kilkadziesiąt tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez bugalon ; 07-06-2018 o 13:17

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Grüezi Ja również na szwajcarskiej ziemi.
    Tylko, że ja kupiłem Stelvio, 8 miesięczne z przebiegiem 6,5tkm z 33% rabatem od wartości z cennika. Do tego doszedł komplet kół zimowych 19. W Polsce cena nieosiagalna, bo ceny katalogowe podstawy są wyższe niż moja prawie max. konfiguracja, tyle, że demo car.
    Hoi
    W szwajcarii na samym podatku zyskujesz ok 15% wiec sila rzeczy nowe auta beda tu tansze a co za tym idzie rowniez uzywane.
    Btw. moje auto w dosyc dobrej wersji (manetki, elektryczne i grzane fotele, grzana kierownica, panorama dach itp. itd.) w szwajcarskim konfiguratorze wychodzi ok 62 tys CHF, moje kupilem za 31 tys CHF i to nie jest wcale problem znalezc cos podobnego za podobne pieniadze.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Grüezi Ja również na szwajcarskiej ziemi.
    Tylko, że ja kupiłem Stelvio, 8 miesięczne z przebiegiem 6,5tkm z 33% rabatem od wartości z cennika. Do tego doszedł komplet kół zimowych 19. W Polsce cena nieosiagalna, bo ceny katalogowe podstawy są wyższe niż moja prawie max. konfiguracja, tyle, że demo car.
    Hoi
    W szwajcarii na samym podatku zyskujesz ok 15% wiec sila rzeczy nowe auta beda tu tansze a co za tym idzie rowniez uzywane.
    Btw. moje auto w dosyc dobrej wersji (manetki, elektryczne i grzane fotele, grzana kierownica, panorama dach itp. itd.) w szwajcarskim konfiguratorze wychodzi ok 62 tys CHF, moje kupilem za 31 tys CHF i to nie jest wcale problem znalezc cos podobnego za podobne pieniadze.

    Zalaczam specyfikacje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arg1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	39.7 KB
ID:	246522
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 07-06-2018 o 14:03

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No to dla porównania: zakupiłem Giulię ze stocku, produkcja październik 2016, wg konfiguratora 196.200,00, zakup w lutym 2018 za 139.500, czyli za 71% ceny katalogowej. Przebieg zerowy, gwarancja od "0".
    A tu specyfikacja:
    alfa spec..pdf
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 07-06-2018 o 13:37

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Nie ma co patrzeć na utratę wartości od ceny katalogowej tylko od rzeczywistej kwoty transakcyjnej. Wg. mnie utrata wartości Guli będzie tylko nieco poniżej średniej dla aut z tego segmentu i nie będzie znacząco odbiegała od Niemieckich marek premium. Kwotowy spadek wartości może być nawet mniejszy.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    myślę, że na razie trudno ocenić jaka będzie rzeczywista/rynkowa utrata wartości..
    Też tak uważam - to będzie zależeć jak Giulia i AR się będzie miała za lat 2 lub 3, kiedy to znaczna część aktualnie eksploatowanych będzie szukać następnego nabywcy.
    Np. Giulietta całkiem dobrze trzyma cenę - ja swoją po 5 latach sprzedałem za sporo ponad 50% ceny transakcyjnej.

Podobne wątki

  1. Utrata zasilania. PILNE
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 18:11
  2. Utrata przyspieszenia, pomóżcie
    Utworzone przez krzysdro w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 16:37
  3. [156] Okresowa utrata mocy.
    Utworzone przez LouisRenegade w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:56
  4. Przerywanie utrata mocy co to????
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 13:54
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory