Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Użytkownik Romeo Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie Klapa bagażnika opada szczególnie jak auto stoi pod górkę

Stwierdziłem że założe temat, ciekaw jestem czy w Waszych Giuliach jest ten sam problem
    Mechanizm klapy jest jakos dziwnie zaprojektowany, że w ostatniej ~1/3 zakresu prawie nie sprężynuje a nawet wraca z pozycji max do powiedzmy 80% zakresu. Problem pojawia się przez to jak auto stoi na stromym podjeździe (problem od nowości, auto wyprodukowane jakieś 8 tygodni temu), klapa pod wpływem swojej masy opada znacznie niżej, powiedzmy do 60% zakresu. W takim przypadku jest już trochę za nisko (dla kogoś wysokiego jak ja - 187) żeby np mieć widoczność bagażnika i wygonie wkładać/wyjmować wózek dziecięcy.
    Tu nagrałem filmik, ale na niezbyt stromym podjeździe (ze 2%, a problem dokuczliwy jest powiedzmy przy 10%):

https://photos.app.goo.gl/R1SxFcNZ6Fe83XCu6

zgłosiłem to przy okazji innych usterek nowego auta (rozkładanie się lusterek/przywracanie ustawienia luster i fotela kierowcy, uszkodzenia grilla z transportu auta i złego spasowania zderzaka przy lewym reflektorze). auto było w serwisie, wymienili mi na nowe sprężyny bagażnika i tłumik, nic to nie dało.
    Kazałem zgłosić na to ticket do TESEO, tylko pewnie mnie oleją skoro to pojedynczy zgłoszony w ten sposób przypadek.

Ale wiem że nie jestem sam. Po pierwsze w dzisiaj otrzymanej zastępcznej Giulii z 2016r też wygląda to podobnie. Na alfaowner.com komuś też to dokuczało i spiął sobie trytytką 3 zwoje sprężyny i jest zadowolony. u mnie jeszcze zanim wymieniali sprężyny też na chwilę po mojej sugestii taki trick zastosowali i było znacznie lepiej, no ale teraz po wymianie sprężyn powiedzieli że nie będą "poprawiać fabryki" (tak jakby fabryka nie robiła bubli).

Co o tym myślicie? Jest też tak w Waszych Giuliach, czy moze tylko niektóre tak mają? Może ktoś by to jeszcze zgłosił i zamiast nieskutecznej naprawy żądał zgłoszenia sprawy przez ticket do TESEO? Pewnie tylko ilość skarg jest w stanie wpłynąć na FCA żeby problem załatwiła (pewnie nie szybko, ale może jednak) tak jak należy.
    Giulia Veloce 2.0 280HP/400Nm 2018
    Giulietta limitowana seria Veloce 2013 1.4TB@147HP/265Nm by Cinsoft

Na sprzedaż:
    159 SW Distinctive 2010 1.75TBi@240HP/370Nm by Cinsoft (78tyś km)

Była:
    159 Distinctive 2005 1.9JTDm 16V@190HP/380Nm by Cinsoft

Użytkownik Romeo Avatar anAlfaBeta
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce

Domyślnie

U mnie bagażnik nie zawiódł ani razu, zawsze ładnie się otwiera, nie cofa się do 80% jak piszesz.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    Na sprzedaż! 159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce

Domyślnie

U mnie na stromym podjeździe bagażnik otwiera się na 80%, ale jak się lekko popchnie to otwiera się na 100 i tak zostaje.