Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Użytkownik Romeo Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie Klapa bagażnika opada szczególnie jak auto stoi pod górkę

Stwierdziłem że założe temat, ciekaw jestem czy w Waszych Giuliach jest ten sam problem
    Mechanizm klapy jest jakos dziwnie zaprojektowany, że w ostatniej ~1/3 zakresu prawie nie sprężynuje a nawet wraca z pozycji max do powiedzmy 80% zakresu. Problem pojawia się przez to jak auto stoi na stromym podjeździe (problem od nowości, auto wyprodukowane jakieś 8 tygodni temu), klapa pod wpływem swojej masy opada znacznie niżej, powiedzmy do 60% zakresu. W takim przypadku jest już trochę za nisko (dla kogoś wysokiego jak ja - 187) żeby np mieć widoczność bagażnika i wygonie wkładać/wyjmować wózek dziecięcy.
    Tu nagrałem filmik, ale na niezbyt stromym podjeździe (ze 2%, a problem dokuczliwy jest powiedzmy przy 10%):

https://photos.app.goo.gl/R1SxFcNZ6Fe83XCu6

zgłosiłem to przy okazji innych usterek nowego auta (rozkładanie się lusterek/przywracanie ustawienia luster i fotela kierowcy, uszkodzenia grilla z transportu auta i złego spasowania zderzaka przy lewym reflektorze). auto było w serwisie, wymienili mi na nowe sprężyny bagażnika i tłumik, nic to nie dało.
    Kazałem zgłosić na to ticket do TESEO, tylko pewnie mnie oleją skoro to pojedynczy zgłoszony w ten sposób przypadek.

Ale wiem że nie jestem sam. Po pierwsze w dzisiaj otrzymanej zastępcznej Giulii z 2016r też wygląda to podobnie. Na alfaowner.com komuś też to dokuczało i spiął sobie trytytką 3 zwoje sprężyny i jest zadowolony. u mnie jeszcze zanim wymieniali sprężyny też na chwilę po mojej sugestii taki trick zastosowali i było znacznie lepiej, no ale teraz po wymianie sprężyn powiedzieli że nie będą "poprawiać fabryki" (tak jakby fabryka nie robiła bubli).

Co o tym myślicie? Jest też tak w Waszych Giuliach, czy moze tylko niektóre tak mają? Może ktoś by to jeszcze zgłosił i zamiast nieskutecznej naprawy żądał zgłoszenia sprawy przez ticket do TESEO? Pewnie tylko ilość skarg jest w stanie wpłynąć na FCA żeby problem załatwiła (pewnie nie szybko, ale może jednak) tak jak należy.
    Giulia Veloce 2018 2.0T (od 2018)
    Giulietta limitowana seria Veloce 2013 1.4TB (od 2013)

Były:
    159 SW Distinctive 2010 1.75TBi (2015-2018)
    159 Distinctive 2005 1.9JTDm 16V (2009-2015)

Użytkownik Romeo Avatar anAlfaBeta
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce

Domyślnie

U mnie bagażnik nie zawiódł ani razu, zawsze ładnie się otwiera, nie cofa się do 80% jak piszesz.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce

Domyślnie

U mnie na stromym podjeździe bagażnik otwiera się na 80%, ale jak się lekko popchnie to otwiera się na 100 i tak zostaje.