Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Infotainment a Spotify - czy zawsze automatycznie wraca do ostatniego utworu?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Infotainment a Spotify - czy zawsze automatycznie wraca do ostatniego utworu?

    Moja Giulia (dla pełnego obrazu dodam, 2018, świeża produkcja) ma najnowszy hardware z AA i z tego co wiem firmware 059.000.002.
    Sprawa jest taka, że w większości przypadków, po wejści do auta, telefon się paruje i po chwili wyskakuje Spotify (ostatio odtwarzany utwór) - wszystko cacy, problem że nie zawsze tak się dzieje. Czasem pokaże tylko ostatni utwór ale nie da się go uruchomić. Innym razem nie pokaże nic.
    Jeszcze tego nie rozkminiłem całkowicie, ale na pewno na telefonie często przez parę godzin nieużywania, Spotify się jakby zamknie czy zminimalizuje (jak nie to jest widoczny na ekranie blokady, czyli brak tła z okładki płyty itp itd; a po odblokowaniu brak ikonki Spotify w pasku na górze ekranu), i tak mniej więcej widzę pewną zależność że jak zniknie na telefonie, to najczęściej już w aucie sam się nie odpali (ale chyba nie zawsze tak jest). Sprawę naprawia odblokowanie telefonu i otwrzenie Spotify, momentalnie wyskakuje na ekranie Infotainmentu i można słuchać - tyle że normalnie wtedy już jadę autem (no bo chwilę trwa podłączenie się telefonu po BT itp więc w tym czasie ruszam i czekam na muze), telefon w kieszeni, no i tak trochę nie bardzo wyjmować, odblokowywać i uruchamiać apkę.
    Czy macie z tym problemy?

    Od rana jeżdżę zastępczą Giulią z 2016r i to z bardzo starym firmwarem 002.009.043 (tym niby super problematycznym na który wielu tu narzekało) - tam póki co ani razu taki problem ze Spotify nie wystąpił, a miałem już z 10 przejażdzek bo dużo spraw było do pozałatwiania - jestem pewien że w mojej problem z 1-2 razy mógłby wystąpic.

    Napiszcie Wasze doświadczenia, albo może jest jakiś trick który może pomóc?
    Dodam że lookałem w ustawieniach telefonu, zrobiłem jakieś wyjątki dla Spotify żeby automatycznie system nie oszczędzał na niej zasobów, ale nic to nie poprawiło.

    Póki co chcę rozczaić bardziej powtarzalnie o co chodzi, potestować więcej w zastępczej Giulii, a za jakiś czas jechać do serwisu zgłaszać kolejny ticket. Wiem że oni mnie tam wkrótce znienawidzą bo to już będzie 3 albo 4 (zależy czy faktycznie zgłosili automatyczne odjeżdżanie fotela po otwarciu drzwi) za niecałe 3 tygodnie posiadania auta.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-06-2018 o 23:26
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie jak puszczam Spotify przez BT i później wrócę do auta i telefon się sparuje (ale już nie mam Spotify na telefonie) to radio pokazuje ostatnio odtwarzany utwór. Gdyby Spotify było włączone, to będzie dalej go grać, ale jeśli nie jest włączone, to pokazuje ten utwór ale nic się nie da zrobić z guzików - radio wysyła do telefonu przez BT komendę play, ale telefon nie ma na czym robić "play" bo Spotify nie żyje. Tak samo zachowuje się odtwarzacz na ekranie blokady telefonu, pokazuje ostatni utwór ale nie umie włączyć Spotify, żeby go odtwarzać dalej.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    U mnie jak puszczam Spotify przez BT i później wrócę do auta i telefon się sparuje (ale już nie mam Spotify na telefonie) to radio pokazuje ostatnio odtwarzany utwór. Gdyby Spotify było włączone, to będzie dalej go grać, ale jeśli nie jest włączone, to pokazuje ten utwór ale nic się nie da zrobić z guzików - radio wysyła do telefonu przez BT komendę play, ale telefon nie ma na czym robić "play" bo Spotify nie żyje. Tak samo zachowuje się odtwarzacz na ekranie blokady telefonu, pokazuje ostatni utwór ale nie umie włączyć Spotify, żeby go odtwarzać dalej.
    Obczajcie ta aplikacje: https://play.google.com/store/apps/d...automate&hl=en

    Wydaje mi się, że coś takiego może Wam pomóc: https://play.google.com/store/apps/d...automate&hl=en

    Jest ot aplikacja, w której da się wyklikać jaka akcja ma się na telefonie wykonać po spełnieniu odpowiednich warunków, np można w niej ustawić, co ma się na telefonie wykonać po sparowaniu z urządzeniem przez Bluetooth.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Wiecie, że ja na Alfe nie narzekam, lubie ją itd. ale moim skromnym zdaniem to jest niedopracowanie FCA - bo ten sam mój telefon galaxy S6 od 2 lat jak go mam nie wywinął żadnego numeru w beemce - po prostu Spotify gra zawsze, szybko się łączy i nigdy (ani razu) nie zawiesił się po połączeniu itp. - więc nie sądzę, że potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie w telefonie. Niestety to jeden z kilku elementów, które zaczęły mnie irytować w AR. Mam nadzieję, że z kolejnymi aktualizacjami systemu będzie lepiej... ale nawet nie wiem, jaki firmware mam teraz...

    Chętnie poobserwuję wątek - jeśli znajdziecie jakieś rozwiązanie, to z tego skorzystam, ale tu raczej nie jestem optymistą....

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Wiecie, że ja na Alfe nie narzekam, lubie ją itd. ale moim skromnym zdaniem to jest niedopracowanie FCA - bo ten sam mój telefon galaxy S6 od 2 lat jak go mam nie wywinął żadnego numeru w beemce - po prostu Spotify gra zawsze, szybko się łączy i nigdy (ani razu) nie zawiesił się po połączeniu itp. - więc nie sądzę, że potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie w telefonie. Niestety to jeden z kilku elementów, które zaczęły mnie irytować w AR. Mam nadzieję, że z kolejnymi aktualizacjami systemu będzie lepiej... ale nawet nie wiem, jaki firmware mam teraz...

    Chętnie poobserwuję wątek - jeśli znajdziecie jakieś rozwiązanie, to z tego skorzystam, ale tu raczej nie jestem optymistą....
    Tylko, że w tym przypadku anAlfaBeta wspomniał że ma podobny problem również na telefonie:
    Tak samo zachowuje się odtwarzacz na ekranie blokady telefonu, pokazuje ostatni utwór ale nie umie włączyć Spotify, żeby go odtwarzać dalej.
    Co może sugerować, że to nie jest problem auta.

    Może warto sprawdzić jeszcze jakiś inny player, np Google Music?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=71022]Alfoholik[/MENTION] dzieki za pomysły.nie zglaszalem tego nawet do aso jeszcze bo wlasnie nie mialem pewnosci czy to wina tel lub spotify czy infotainmentu. bede sprawdzal jeszcze przez jakis czas, potestuje jakies mp3 z google music tylko cos na komórkę musze wrzucic najpierw

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Od rana jeżdżę zastępczą Giulią z 2016r i to z bardzo starym firmwarem 002.009.043 (tym niby super problematycznym na który wielu tu narzekało) - tam póki co ani razu taki problem ze Spotify nie wystąpił, a miałem już z 10 przejażdzek bo dużo spraw było do pozałatwiania - jestem pewien że w mojej problem z 1-2 razy mógłby wystąpic.
    daje update, jednak tu tez problem wystepuje - dzisiaj dwukrotnie. tyle ze nie do konca widze jeszcze zaleznosc ze zminimalizowaniem sie Spotify, bo dalbym sobie reke uciac ze raz dzialalo mi jak Spotify "zniknal" mi a innym razem mialem problemy z puszczeniem mimo ze byl otwarty. Bede to jeszcze obserwowal.

    A ta apka Automate wydaje sie super poteznym ale w miare prostym/intuicyjnym narzedziem - widze ze sa jakies przykladowe flowy do sciagniecia dla uruchamiania spotify automatycznie i puszczenia odtwarzania np po podlaczeniu sie przez BT z konkretnym urzadzeniem z listy sparowanych urzadzen. jak znajde chwilke moze w weekend to sie tym pobawie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    Obczajcie ta aplikacje: https://play.google.com/store/apps/d...automate&hl=en

    Wydaje mi się, że coś takiego może Wam pomóc: https://play.google.com/store/apps/d...automate&hl=en

    Jest ot aplikacja, w której da się wyklikać jaka akcja ma się na telefonie wykonać po spełnieniu odpowiednich warunków, np można w niej ustawić, co ma się na telefonie wykonać po sparowaniu z urządzeniem przez Bluetooth.
    Ale mi to niepotrzebne, nie chcę żeby zawsze przy sparowaniu z autem odpalało się Spotify - to kwestia jednego tapnięcia na skrót na ekranie startowym.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    mam to właściwie w każdym samochodzie z bt spotify czasem się 'wyłącza' jako appka i dopóki w telefonie nie odblokujesz, nie ma bata by odpalił (iphone se); również po kablu: wyświtla ipod: brak źródła i tyle. dwie przyczyny, które znalazłem: odpalanie jakichkolwiek multimediów z dźwiękiem w telefonie (głównie filmów) i użycie konta spotify na innym sprzęcie (np odtwarzacz w domu, komputer). ale czasem po prostu spotify resetuje odtwarzanie ('zapomina', co odtwarzał i trzeba playlistę od nowa wybierać), czasem po prosu się wyłącza. i tyle zdarza się to rzadko, ale regularnie i występuje w samochodach przynajmniej trzech marek zupełnie ze sobą niezwiązanych, wiec to nie kwestia samochodu, tylko appki

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie spotify/TIDAL...
    Czy przy podłączeniu telefonu przez BT wyświetla Wam okładki albumów (zdjęcia)?
    Jest to możliwe w ogóle w giuli?

Podobne wątki

  1. Aftermarketowy infotainment z Aliexpress
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2018, 09:58
  2. Automatycznie blokowanie drzwi
    Utworzone przez Szymus w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2018, 11:37
  3. [Giulia] Infotainment/deska rozdzielcza
    Utworzone przez Trevor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 10:21
  4. [MiTo] Apple kontra AR infotainment
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 16:52
  5. Kobcenie z pierwszego i ostatniego gniazda świec
    Utworzone przez leder10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 16:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory