Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Siatka tuningowa ALU - osłona chłodnicy - ktoś próbował?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie Siatka tuningowa ALU - osłona chłodnicy - ktoś próbował?

    Zakładam nowy wątek bo nie wiem, czy z Alfą ktoś tego próbował
    W innych trzech samochodach założyłem sobie siatkę ALU (tzw. tuningowa) za plastikową kratką osłony chłodnicy - właśnie dlatego, że żadna z niej osłona chłodnicy - a jak pisano już w innym wątku, drogi mamy jakie mamy i kamieni i innego syfu pełno... Wiadomo, przedniej szyby się nie osłoni, ale chłodnice - i owszem...
    Zastanawiam się, czy ktoś już próbował z tyłu scudetto przyczepić siatkę ALU... czy będę pierwszy - bo mam to w planach? W ogóle - demontował ktoś scudetto w Stelvio/Giulii? Jak się do tego zabrać?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Co prawda w Julce ale bardzo sie przydaje tym co szybko jeżdzą . Z serwisu wiem że dużo chłodnic wymienili w rożnych autach załatwione właśnie od kamieni. Te siatki z przodu to dla wyglądu są tylko bo ochrona to jest żadna - chyba że przed głazem narzutowym Mam założoną za scudetto oraz we wlotach zderzaka. Siatka kupiona w Norauto (wersja z mniejszymi otworami bo są co najmniej 2 rodzaje). Początkowo miałem srebrną (w sensie gołe aluminium) ale raz że jak dla mnie za bardzo rzucała się w oczy a dwa jak to alumnium po kilku mieś. zaczyna się utleniać ciemnieć korodować itp. Kupiłem zatem czarną i moim zdaniem wygląda dużo lepiej , z daleka nic nie widać a ochrona jednak jest znaczna . Oczywiście wszystko zakładane od wewnątrz zderzaka czyli za fabryczną siatką plastikową

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Co prawda w Julce ale bardzo sie przydaje tym co szybko jeżdzą . Z serwisu wiem że dużo chłodnic wymienili w rożnych autach załatwione właśnie od kamieni. Te siatki z przodu to dla wyglądu są tylko bo ochrona to jest żadna - chyba że przed głazem narzutowym Mam założoną za scudetto oraz we wlotach zderzaka. Siatka kupiona w Norauto (wersja z mniejszymi otworami bo są co najmniej 2 rodzaje). Początkowo miałem srebrną (w sensie gołe aluminium) ale raz że jak dla mnie za bardzo rzucała się w oczy a dwa jak to alumnium po kilku mieś. zaczyna się utleniać ciemnieć korodować itp. Kupiłem zatem czarną i moim zdaniem wygląda dużo lepiej , z daleka nic nie widać a ochrona jednak jest znaczna . Oczywiście wszystko zakładane od wewnątrz zderzaka czyli za fabryczną siatką plastikową
    Ok, a jak przebiega instalacja tego czegoś?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    ... Mam założoną za scudetto oraz we wlotach zderzaka. ...Oczywiście wszystko zakładane od wewnątrz zderzaka czyli za fabryczną siatką plastikową
    Super, o to mi chodziło - dokładnie tak zrobiłem w innych samochodach w domu (niestety, nie AR)... Możemy prosić o tutorial lub zdjęcia - pleaseeee

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Do głowy by mi nie przyszło, że taki problem istnieje Nigdy się nie spotkałem z przypadkiem uszkodzonej chłodnicy przez kamień. No ale może warto się zabezpieczyć.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Prosta robota . Docinamy siatkę do wymiaru wnęki nożycami do blachy następnie mocujemy do maskownicy małymi trytytkami (lub czymś innym ) żeby ładnie przylegało na całej powierzchni kratki plastikowej.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    To w miarę jasne, ale głównie zastanawiam się, czy można jakoś wcisnąć siatkę ALU za scudetto bez zdejmowania zderzaka - oglądałem okolice, i wszystko jest tam szczelnie zabudowane... Jakąś jedną osłonę może wystarczy zdemontować?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nie wiem jak w innych , w julce było ciężko ze scudetto , ręce pocharatane z lekka ale na upartego dało radę - jednak najbardziej narażony na uszkodzenia jest dół zderzaka a tam dostęp jest dużo lepszy. Scudetto to już bardziej dla estetyki. Oczywiście najlepiej by było to zrobić po zdjęciu zderzaka
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 15-06-2018 o 21:05

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    OK, dzięki za info - czyli, jak się obawiałem - zderzak do demontażu... Muszę z akcją poczekać aż cały wolny dzień mi się trafi...

Podobne wątki

  1. próbował ktoś zmajstrować coś takiego ???
    Utworzone przez kubusar146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 17:06
  2. Poliuretany na stabilizator tył - ktoś próbował?
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 13:30
  3. [146] chip box ktoś to już próbował??
    Utworzone przez kubusar146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 22:30
  4. [GTV] Próbował ktoś odchudzić Gtv?
    Utworzone przez Bigi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 22:20
  5. 166 2.4 jtd Czy ktoś już próbował
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory