Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Obieg powietrza a klima

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    No to u mnie jak np. zmienię moc dmuchania (bo na postoju jak klima jest na Auto to nie dmucha wcale, więc ruszam gałką żeby coś dmuchało jak czekam w aucie) to w ogóle tam lampka gaśnie na tym guziku od obiegu (i oczywiście klima przechodzi w tryb manualny). A jak klima jest na Auto, to mogę przełączać między A i M i off. Ale samoczynnego przełączania się z A na M przy klimie ustawionej na Auto nie zaobserwowałem ani razu.
    U mnie tak samo
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    a w moim dodatkowo sierdzi wilgocią ale tylko jak pada deszcz zgłosiłem w serwisie i otrzymałem odpowiedz, że powinienem wymienić filtr wewnętrzny - dziwne, że po 10K już jest do wymiany!

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Filtr kabinowy (wymiana) nie ma nic wspólnego (prawie) z przebiegiem, zależy od jakości powietrza (zanieczyszczeń pyłowych, wilgotność). To samo dotyczy filtra powietrza.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    U mnie śmierdzi wilgocią jak mam włączony ten durny Start Stop. Jak wyłącza silnik to wyłącza się sprężarka klimy i zmienia wilgotność. Czuć wtedy trochę taką wilgocią. Nie wiem w jaki sposób wg instrukcji ten system ma zwiększać komfort.

    - - - Updated - - -

    aha i taki lifehack. Nie wyłączajcie klimy świadomie. Nawet jak jest zimno.Dajcie żeby to automat zrobił On sam wyłączy sprężarkę jak temp spadnie poniżej 4C. Zawsze daję na auto i nigdy nie miałem problemów z filtrami, zapachami czy parowaniem okien.

    Koledzy, którzy kombinują wiecznie mają jakiś problem. Klima osusza powietrze a najgorsza jest wilgoć w kanałach wentylacyjnych.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    u mnie dzieje się tak, że z "A" przełącza się samoczynnie w "M" i już tak zostaje...
    właśnie dzisiaj zauważyłem że jest na M, mimo że ustawiałem kiedyś na A I nie przełączałem. poobserwuję to, może ktoś przypadkowo kliknął, choćby jak auto było w serwisie. dam znać. jeśli okaże sie że jest jakiś bug w softwarze, myślę że musimy zgłosić to razem I wymusić otworzenie nowego ticketa z wszystkimi numerami VIN, inaczej będzie spławianie że "nikt się nie skarży tylko Pan".
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Wczoraj podczas burzy samo zmieniło się na M i tak zostało. Może jest jakiś czujnik...

Podobne wątki

  1. [156] Wewnętrzny obieg powietrza
    Utworzone przez Sky~ w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2016, 11:54
  2. Obieg powietrza zamknięty wloty powietrza
    Utworzone przez acrow w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 10:11
  3. [159] Wewnętrzny obieg powietrza.
    Utworzone przez janio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 22:23
  4. Nie działa obieg zamkniety powietrza
    Utworzone przez lukas2602 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 10:08
  5. (155) obieg zamknięty powietrza
    Utworzone przez Kulka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory