Strona 18 z 69 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 681

Temat: Wydech Ragazzon dla Veloce

  1. #171
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ogólnie wygląda to tak:

    Filmik 200hp (biała) jest w trybie N, faktycznie pod wiatą. Z zewnątrz (i w środku) jest całkowicie inaczej niż było seryjnie, jest lepiej (czasem odrobinkę za bardzo może buczy)
    Filmik Veloce (niebieska) jest w trybie N i potem w D - w D silnik dużo żwawiej wkręca się na obroty, są też lepsze wrażenia dźwiękowe.
    Filmik Veloce (czerwona), nie wiem w jakim trybie - tutaj jest zdecydowanie najgłośniej, ale z opcją zamknięcia zaworu z pilota.

    Niestety nigdy nie jechałem powyższymi Veloce (ani żadną inną), więc nie wiem jak to słuchać w kabinie. Zmiana na Ragazzona znacząco zmieniła dźwiękowe, na niskich obrotach trochę czasem buczy (niskie tony), przy wyższych obrotach głośniej słychać warkot - co mi akurat bardzo pasuje. Seryjnie było chichutko, teraz wydech jest dominujący, skłaniający do ręcznego zrzucania biegów na niższe

  2. #172
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Btw ta czerwona to jest chyba Ti z hameryki, co?
    Bo cyba nie ma veloce w pilusze bez pseudodyfuzora...

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #173
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Kurcze, niby to najlepsze filmiki so far, ale i tak niewiele z tego można wywnioskować.

    Wydaje mi się że większą różnice robi tutaj umiejscowienie samochodu niż wydech. np nagranie 200hp (jak rozumiem Michała35) ma podbite znacząco wysokie tony bo jest kostka, ściana, ogólnie bardziej zabudowana przestrzeń.
    Natomiast 280 jest już na otwartej bardziej przestrzeni i już tak nie jest.

    Po tym tutaj to zostałbym przy serii z Veloce
    epsonix, Opisz może swoje wrażenia.
    z filmikami staralem sie, ale kazdy robil po swojemu, przypadkowy tryb DNA, inne miejsce. presja czasowa i wyszlo tak sobie. w przyszlosci dobrze byloby tez uzyc jakiegos lepszego sprzetu niz telefon, a moze i zrobic pomiary glosnosci, nagrania i pomiary rowniez podczas jazdy.

    przez chwile na parkingu Ultera (kostka, ale nie mam tego nagranego bo juz telefon mi sie zapychal) moja stala obok tej czerwonej, obie mialy wlaczony silnik a mojej w ogole nie bylo slychac. mierzylismy ok 58dB tak 1m od rury na oko przy wolnych obrotach, a czerwona miala ok 68dB to na 95% bylo z otwartymi klapami (to dla naszego ucha 10x glosniej). z zamkninetymi klapami bylo o jakies 5dB mniej (3x ciszej). dzwiek byl tez bardziej brutalny z Ultera.

    Na zewnatrz brzmienie ultera mi sie podobalo. mialem sie okazje tez przejechac w tej Giulii jako pasazer, bo akurat swiezo po zamontowaniu klap chcieli zrobic testowa przejazdzke. wewnatrz dzwiek byl oczywiscie lepszy niz ze standardowego tlumika, ale dupy nie urywal - to nie 6 cylindow, tylo 4 z katalizatorem, turbo i srodkowym tlumikiem. O ile na zewnatrz roznica w glosnosci z zamknietymi i otwartymi klapami byla oczywista, to podczas jazdy jak na moje ucho tylko nieznacznie sie roznil poziom dzwieku pomiedzy obydwoma ustawieniami (moze tak dziala wygluszenie kabiny w Giulii?) - moze bardziej bylo slychac strzaly w wydech przy otwartych. Oba ustawienia jak dla mnie, wydawaly mi sie za glosne na dluzsze trasy, dlatego mam obgadane z Ulterem zeby mi zrobili tlumik ze 2-3dB cichszy przy zamknietych klapach niz ten z filmiku (chyli tylko ze 2x glosniejszy niz seria plus lepszy ton), a przy otwartych niech bedzie pododobnie jak w tym co zrobili.

    Giulia Michala (Ragazzon) ma lepszy dzwiek niz standardowy wydech w Veloce pryznajmniej na zewnatrz na postoju. Nie jechalem tym autem wiec ciezko mi wiecej powiedziec. Jest zdecydowanie cichsza niz obecny/prezentowany Ulter, nawet z zamknietymi klapami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Btw ta czerwona to jest chyba Ti z hameryki, co?
    Bo cyba nie ma veloce w pilusze bez pseudodyfuzora...

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    tak, wersja USA - mialem wrazenie podczas jazdy ze zawieszenie jest znacznie bardziej miekkie (tez byla na 19" tylko nie zwrocilem uwagi czy RunFlat czy zwykle- felgi miala z Q i 245 czy 255 opony przod, 285 tyl). nie zwrocilem uwagi czy miala regulowana amortyzacje - w sumie bym sie nie zdziwil bo byla wypasiona (szklany dach, pakiet lux, duza navi itp)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja też
    Tu też jest problem z przycinaniem obrotów. Nie można porządnie przygazować w miejscu.
    nie, ja bym nie zostal. po wejsciu do mojej po przejazdzce straszna bieda dzwieku silnika mi od razu zajechalo, mimo ze mialem D a w mojej jest Engine Sound Enhancement. zmiany sa konieczne. cena Ultera z klapami bedzie chyba nizsza niz ragazzona bez, a ja jako krolik doswiadczalny dostane tez dodatkowy rabat.

    Aha. sterowanie klap w prezentowanym ulterze jest zrobione za pomoca podcisnienia pozyczonego z silnika. przy sprowadzanym aucie z USA to moze nie ma znaczenia, ale ja mam jeszcze 3lata i 8mcy gwarancji, i sobie na to nie pozwole (trzeba przeciac rurke i dac trojnik), bo nie chce miec w razie czego klopotow z uznaniem gwarancji. U mnie bedzie robione na klapach sterowanych elektrycznie (podobno jakies 2-3stowki drozej).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-09-2018 o 14:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #174
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    To nie jest ta "bita" z forum co ktoś sprzedawał? [emoji6]

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  5. #175
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie wiem

  6. #176
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    raczej ta , felgi i rejestracja bardzo podobne http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...zione_red.html

  7. #177
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Mam ragazzona w Stelvio 280 KM. Zgadzam się , nie jest tak, że stelvio zaczął śpiewać jak Bussso, albo gadać jak AMG. Niestety, nie. Ale - seryjny wydech ma się do niego nijak. Przepaść na żywo. W końcu jak odpalasz auto robiace setkę w 5,5 to słychać i czuć to. W końcu nie ma w zderzaku plastikowych fejkowych rur z cienkimi gazurkami w środku - świetnie widocznymi z tyłu. W końcu jak dasz gazu na N to masz banana na twarzy. Fajnie poburkuje, poprycha. A na D w komplecie z tym elektronicznym badziewiakiem podbijającym dzwiek (póki co nikt z forum nie rozkminil jak to wyłączyć ) robi się naprawdę ostro.
    Może to świadoma polityka firmy ? Mogliby bez trudu zrobić taki wydech że ciary byśmy mieli, skoro z 1.4 w abartcie potrafią. Tylko wtedy tak doposażone jak moje stelvio w pakiety sport , z wydechem grzmiącym jak w A klasie AMG, do tego jeszcze z odlaczalnym ESP robiace Setkę w 5,5 za np 215 koła - kto dołoży do Q prawie dwa razy tyle żeby urwać 1.5 sek?

  8. #178
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Gdzie robiles ragazzona i ile dałeś? Są już dostepne cońcówki w carbonie, czy tylko zwykła blacha?

  9. #179
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Końcówki karbonowe dostępne , jednak znów jest efekt rura w rurze , ale to kwestia gustu bo też długo myślałem nad wyborem. Ceny masz ze strony to jest brutto minus 10oczek na alfagolic rabat. Przywozi kurier. Montaż prosty jak sikanie bo to spasowane dobrze , komplet przychodzi. Sąsiad mechanik mi w 2 h założył za 200 PLN.mkge coś nagrać ale te filmiki nic nie oddają , albo - oddają ale na żywo jest inaczej.

  10. #180
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A można wstawić same końcówki do oryginalnego wydechu Stelvio?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Giulia] Veloce - wydech a DNA
    Utworzone przez Kuba_RS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-03-2020, 16:04
  2. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory