Zobacz wyniki ankiety: Czy używasz G-meter w trybie D?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 18.18%
  • Nie

    9 81.82%
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Temat: Po co jest G-meter?

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] czy koniecznie musi być coś zmienionego w działaniu ESP dla trybu D? Jest zwiększony moment obrotowy i przyczepność można zerwać zanim włączą się niańki. Ja nie mam z tym problemu w wersji Super, a przypuszczam, że mając pakiet performance(usztywnione zawieszenie + LSD) miałbym jeszcze lepszy efekt.
    Oczywiście bączka nie zrobisz tym samochodem, ale o tym chyba wiedziałeś od początku, chyba była jazda próbna?
    no wlasnie im dluzej patrze na jęki od pierwszego dnia od zakupu (pierwsze RWD) o brak możliwości wyłączenia ESP, tym bardziej mnie to utwierdza w przekonaniu, że to był dobry ruch ze strony producenta jeździć się nauczcie, a nie drifty już chcecie uskuteczniać
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    G-meter to fajny gadget rodem z F-1, coś jak bezużyteczny wskaźnik ciśnienia turbiny w Giuliettcie.
    Tylko, że w F1 służy do późniejszej analizy jazdy kierowcy i ustawień samochodu. Jest połączony z z całą telemetrią. W pierwszej 159 na wskaźniku mi wyszło, że mam problem z turbiną więc bezużyteczny nie jest w przeciwieństwie do G-meter


    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Ja nie mam z tym problemu w wersji Super
    Ok sorry to ja też nie mam problemu. Dziękuję że mi skazałeś drogę. Nie wiedziałem czego chcę
    Nie Mam z tym problem i będę miał. Wiedziałem o tym przed zakupem ale liczyłem na jakiś update czy przynajmniej mod a okazuje się, że to prawie niewykonalne bez wywoływania błędu. Szczerze to nadal liczę, że w lifcie się ogarną.
    [MENTION=71664]walgreen[/MENTION] Możesz napisać coś więcej w jaki sposób używasz G-meter i co on ci daje?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no wlasnie im dluzej patrze na jęki od pierwszego dnia od zakupu (pierwsze RWD) o brak możliwości wyłączenia ESP, tym bardziej mnie to utwierdza w przekonaniu, że to był dobry ruch ze strony producenta jeździć się nauczcie, a nie drifty już chcecie uskuteczniać
    Znowu będzie jałowa gadka o bezpieczeństwie na drodze ograniczeniach Już to przerabialiśmy w innym wątku. Było też o niepotrzebnej elektronice ogłupianiu, nieodpowiedzialności itd. Nie chce mi się już o tym gadać
    Ostatnio edytowane przez azar ; 27-06-2018 o 11:52
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W trybie D na wyświetlaczu przed kierowcą można ustawić G-meter.
    Tylko po co to jest?
    Moim zdaniem sugestia jest oczywista - jazda w tym trybie sprawia równie dużo przyjemności jak poszukiwanie punktu G

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Moim zdaniem sugestia jest oczywista - jazda w tym trybie sprawia równie dużo przyjemności jak poszukiwanie punktu G

    Ok
    Zastosowanie znalezione
    Można zamknąć temat
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    G-meter to fajny gadget rodem z F-1, coś jak bezużyteczny wskaźnik ciśnienia turbiny w Giuliettcie.
    O przepraszam, wskaźnik doładowania w Giulieccie jest bardzo użyteczny. Pozwala zdiagnozować co się dzieje z doładowaniem bez podpinania pod komputer, jednym, za przeproszeniem, przełączeniem. Poza tym wiadomo z niego, czy już turbo powstało i dmucha na maxa, czy możemy liczyć, że mocniej dmuchnie.

    Z G-metera w Żulii skorzystałem 2 razy, po raz pierwszy i ostatni.

  6. #26
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ok sorry to ja też nie mam problemu. Dziękuję że mi skazałeś drogę. Nie wiedziałem czego chcę
    Nie Mam z tym problem i będę miał. Wiedziałem o tym przed zakupem ale liczyłem na jakiś update czy przynajmniej mod a okazuje się, że to prawie niewykonalne bez wywoływania błędu. Szczerze to nadal liczę, że w lifcie się ogarną.
    Nie mam problemu, żeby zerwać przyczepność na chwilę, potrafię ruszyć z piskiem opon i wprawić samochód w poślizg przy niskiej prędkości. Może w wersji AWD jest z tym problem albo musisz jeszcze lepiej poznać swój samochód?

    @walgreen Możesz napisać coś więcej w jaki sposób używasz G-meter i co on ci daje?
    Jest dla mnie bezużyteczny, to jest zabawka(mój rekord to 0.78 ) Mam tam zawsze włączony licznik prędkości niezależnie od trybu i niezależnie od tego co jeszcze można by tam włączyć albo co by mogło być a nie jest, licznik prędkości jest najważniejszy, bo dzięki niemu jest mniejsza szansa na mandat

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Jest dla mnie bezużyteczny,
    To dlaczego zagłosowałeś, że używasz?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Nie mam problemu, żeby zerwać przyczepność na chwilę, potrafię ruszyć z piskiem opon i wprawić samochód w poślizg przy niskiej prędkości. Może w wersji AWD jest z tym problem albo musisz jeszcze lepiej poznać swój samochód?
    W Stelvio FE (a więc AWD), próbowałem co mogłem, nawet na mokrej nawierzchni, zero szans na zerwanie kapcia, ale nie próbowałem jeszcze z podbitymi obrotami (i wciśniętym hamulcem) przed ruszeniem (prawie-LC...). Próbowałem też jakieś ciaśniejsze zakręty brać z gazem do oporu, nigdy tył nie uciekł, czuć za to interwencję ESP. Zobaczymy jak to będzie zimą.

    Z jednej strony fajnie że samochód jest stabilny, trzyma się drogi jak po szynach, z drugiej, jakiś tam niedosyt jest, zwłaszcza że koledzy co mają BMW (i to diesle z xDrive) coś tam się chwalą, że im tył czasem zarzuca (ile w tym prawdy...).

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dbxx Zobacz post
    W Stelvio FE (a więc AWD), próbowałem co mogłem, nawet na mokrej nawierzchni, zero szans na zerwanie kapcia, ale nie próbowałem jeszcze z podbitymi obrotami (i wciśniętym hamulcem) przed ruszeniem (prawie-LC...). Próbowałem też jakieś ciaśniejsze zakręty brać z gazem do oporu, nigdy tył nie uciekł, czuć za to interwencję ESP. Zobaczymy jak to będzie zimą.

    Z jednej strony fajnie że samochód jest stabilny, trzyma się drogi jak po szynach, z drugiej, jakiś tam niedosyt jest, zwłaszcza że koledzy co mają BMW (i to diesle z xDrive) coś tam się chwalą, że im tył czasem zarzuca (ile w tym prawdy...).
    Giulią szalec nie miałem okazji, bo pan obok pilnował, ale jakim bym autem RWD nie jezdzil, to kazde pozwalalo na zaciesnianie zakretow uslizgiem, czy zarzuceniem dupa przy włączaniu się do ruchu, a ostre, odczuwalne wejście ESP ze zduszeniem obrotów występowaly jedynie w sytuacjach, gdzie bez systemów by było ciepło. Coś mi się nie chce wierzyć, że Giulią się nie da. Może po prostu jeszcze nie do końca ogarniacie samochód. Wcisniecie gazu do oporu to nie wyjscie, bo oczywistością jest w tym momencie ingerencja systemu, inaczej by się skończyło spinem Przy tej mocy i wadze niewiele trzeba, żeby dupą rzucić. Może tył lekko tańczy, ale nawet o tym nie wiecie
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jest bardzo mała granica w trybie D i jakiś uślizg jest ale dosłownie chwilę po tym reaguje kontrola i zdusza silnik i wpierdziela się w tor jazdy. Ogólnie nie da rady iść bokiem ani w Super ani Veloce. To jest coś na zasadzie w zakręcie tyłek lekko ucieka i nagle jeb jakbyś w krawężnik przypierdzielił i wracaj na inny tor jazdy. To jakby mieć teściową która ci bierze kierownicę jak tylko zaczniesz jechać nie po jej myśli

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przy tej mocy i wadze niewiele trzeba, żeby dupą rzucić.
    Po to się kupuje samochód sportowy z dobrym układem jezdnym, napędem na tył/na 4 za gruby hajs. To ale jak widać nie każdy producent jest w stanie to zaoferować.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory