Zobacz wyniki ankiety: Czy używasz G-meter w trybie D?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 18.18%
  • Nie

    9 81.82%
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77

Temat: Po co jest G-meter?

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    okazuje się, że często z nich korzystam: generalnie jadę w trybie automatycznym ale przed wyprzedzaniem nie liczę na kick-down tylko sam redukuję do odpowiedniego przełożenia bez przechodzenia w tryb manualny(w sensie przestawiania dźwigni na tunelu).
    Też tak robię Po to w sumie jest ta możliwość wymuszenia w trybie auto.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Poza tym często zdarza mi się przechodzić na wyższy bieg zanim skrzynia o tym pomyśli, np. podczas zjazdu z góry, żeby hamowanie silnikiem było minimalne ale pedał gazu na "0". I bardzo mi się to podoba.
    Mi też. Polecam te styl

    Wadą dźwigni jest to, że odrywasz rękę od kierownicy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #72
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Wadą dźwigni jest to, że odrywasz rękę od kierownicy.
    Przecież one są blisko kierownicy, nic nie trzeba odrywać. Chyba, że zmieniasz biegi w zakrętach
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Azar chyba myślał o dźwigni na tunelu.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Giulią szalec nie miałem okazji, bo pan obok pilnował, ale jakim bym autem RWD nie jezdzil, to kazde pozwalalo na zaciesnianie zakretow uslizgiem, czy zarzuceniem dupa przy włączaniu się do ruchu, a ostre, odczuwalne wejście ESP ze zduszeniem obrotów występowaly jedynie w sytuacjach, gdzie bez systemów by było ciepło. Coś mi się nie chce wierzyć, że Giulią się nie da. Może po prostu jeszcze nie do końca ogarniacie samochód. Wcisniecie gazu do oporu to nie wyjscie, bo oczywistością jest w tym momencie ingerencja systemu, inaczej by się skończyło spinem Przy tej mocy i wadze niewiele trzeba, żeby dupą rzucić. Może tył lekko tańczy, ale nawet o tym nie wiecie
    Faktycznie, cofam to co napisałem, przy odpowiednim podejściu (ciasny zakręt, mała prędkość, obroty na średnim poziomie, żeby turbo-lagu nie było, lekkie dodanie gazu, żeby ESP nie zdusiło silnika) udało mi się zarzucić lekko tyłem. I muszę przyznać - dla nieprzygotowanego kierowcy może to być spore zaskoczenie, trzeba szybko kontrować, bo przód od razu wciąga w zakręt jeszcze bardziej zacieśniając go. Lepiej to przećwiczyć w kontrolowanych warunkach (jakiś plac) niż eksperymentować na drodze.


    Jestem ciekaw jak wyjdzie zimą, ale nie nastawiam się na wiele - jest taki filmik na youtube gdzie koleś porównuje Stelvio do Macan'a. Tym drugim da się na śniegu robić wszelaki taniec (esp off), Stelvio nie.

  5. #75
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dbxx Zobacz post
    Faktycznie, cofam to co napisałem, przy odpowiednim podejściu (ciasny zakręt, mała prędkość, obroty na średnim poziomie, żeby turbo-lagu nie było, lekkie dodanie gazu, żeby ESP nie zdusiło silnika) udało mi się zarzucić lekko tyłem. I muszę przyznać - dla nieprzygotowanego kierowcy może to być spore zaskoczenie, trzeba szybko kontrować, bo przód od razu wciąga w zakręt jeszcze bardziej zacieśniając go. Lepiej to przećwiczyć w kontrolowanych warunkach (jakiś plac) niż eksperymentować na drodze.
    Przy takim zakręcie 90 stopni przejeżdzanym na dwójce nawet na suchej, przyczepnej nawierzchni naprawdę niewiele trzeba, żeby dupą lekko rzucić. W moim klocku wystarczy lekkie dodanie gazu przy 2,5k rpm (a kręci do 7).

    I nie bój żaby, z małymi prędkościami krzywdy nawet na drodze sobie nie zrobisz, jak się zagapisz to TCS w końcu wyciągnie, najwyżej mało zgrabnie to będzie wyglądać Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, pamięć mięśni, odruchy bezwarunkowe to podstawa.

    W zimę rzeczywiscie nie nastawiaj się na wiele. To już trzeba mieć na serio delikatną nogę albo poduszkę pod nogą, żeby kontrole trakcji nagiąć do swojej woli znaczy nie to, że się nie da. TCS hamuje koła, dusi silnik, ale mamy do dyspozycji bezwładność auta, więc można siłą rozpędu bokiem polecieć, albo nawrót o 180 zrobić, tylko nie jest to nic przyjemnego, jak szalejące systemy szarpią autem na wszystkie strony
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 04-07-2018 o 12:04
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Swoją Giulię odebrałem już po okresie śniegu i lodu więc kilka nieudolnych prób zdążyłem wykonać ale nie na tyle, żeby się mądrzyć. To za rok. Ale moje spostrzeżenia są takie: przy próbie rzucenia autem jeszcze przed zakrętem (czyli tak jak to ma być) zadek zaczyna uciekać, odruch mięśniowy działa - kontra wstępnie założona, a systemy brutalnie prostują auto, które przez działające odruchy ma tendencje do skręcenia w stronę kontry. Powiedziałbym, że jest to niebezpieczne, a na pewno nie wygląda to z zewnątrz na panowanie nad kierownicą. Będę próbował dalej ale dopóki nie wymyśli ktoś jak wyłączyć systemy słabo to widzę.

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Azar chyba myślał o dźwigni na tunelu.
    Tak miałem na myśli dźwignię na tunelu. Przy kierownicy są "manetki"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    zadek zaczyna uciekać, odruch mięśniowy działa - kontra wstępnie założona, a systemy brutalnie prostują auto, które przez działające odruchy ma tendencje do skręcenia w stronę kontry.
    Masz rację niestety tak jest To smutne
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory