Zobacz wyniki ankiety: Czy używasz G-meter w trybie D?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 18.18%
  • Nie

    9 81.82%
Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 77

Temat: Po co jest G-meter?

  1. #41
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Dokładnie Obecnie jak jadę jak owca za stadem to używam automatu. W każdym innym przypadku używam łopatek.
    Czy to jest dobre na dłuższą metę? Nie spowoduje szybszego zużycia niektórych elementów?

    Ciekaw jestem, czy przy zakupie używanej Julii będzie można z komputera odczytać styl jazdy poprzednich kierowników, czy próbowali być mądrzejsi, bardziej dokładni i szybsi niż komputer.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Stary, naucz się po prostu jeździć, a te problemy znikną. Z tego co piszesz czarno na białym widać co jest grane
    Ucz mnie mistrzu Powiedz mi co robie zle hamujac przed skrzyzowaniem a potem dodajac gazu? Jak mam sie dostosowac do maszyny premium?

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez azar ; 01-07-2018 o 11:02
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Czy to jest dobre na dłuższą metę? Nie spowoduje szybszego zużycia niektórych elementów?

    Ciekaw jestem, czy przy zakupie używanej Julii będzie można z komputera odczytać styl jazdy poprzednich kierowników, czy próbowali być mądrzejsi, bardziej dokładni i szybsi niż komputer.
    Akurat jezdzac z lopatkami mozna znacznie zredukować liczbe niepotrzebnych zmian biegow. Nie wiem co moze wplywac na zwiekszone zuzycie przy zmianie manualnej. I tak komputer zmienia biegi tylko ze ja mu mowie kiedy dokladnie.

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ucz mnie mistrzu
    Serio - też o zauważyłem, nie tylko w tym wątku. Teoria kompletnie leży, więc z praktyką nie może być lepiej. Znajomość fizyki dzialającej podczas jazdy zdecydowanie ułatwia jazdę. Wciskanie gazu w podłogę przynajmniej masz opanowane
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ok to pomóżcie mi Czy bedziecie tylko pisać że nie umiem?
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Serio - też o zauważyłem, nie tylko w tym wątku. Teoria kompletnie leży, więc z praktyką nie może być lepiej. Znajomość fizyki dzialającej podczas jazdy zdecydowanie ułatwia jazdę. Wciskanie gazu w podłogę przynajmniej masz opanowane
    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ok to pomóżcie mi Czy bedziecie tylko pisać że nie umiem?

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Jakiej teorii nie umiem?

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ucz mnie mistrzu Powiedz mi co robie zle hamujac przed skrzyzowaniem a potem dodajac gazu? Jak mam sie dostosowac do maszyny premium?

    Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
    No tak, bo przecież auto ma myśleć za Ciebie i dostosować się do Ciebie Sorry, może kiedyś to maszyna będzie się uczyła operatora, ale to jeszcze nie dzisiaj, operator jednak musi się nauczyć obsługi maszyny. Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zrozumiał mechanikę zachowania skrzyni w tym momencie, to byś nie miał takich problemów. Ale nie, bo przecież kupiłeś auto za ćwierć bańki i ma samo jeździć, Ty jesteś tylko od wciskania gazu w podłogę
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #48
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Akurat jezdzac z lopatkami mozna znacznie zredukować liczbe niepotrzebnych zmian biegow. Nie wiem co moze wplywac na zwiekszone zuzycie przy zmianie manualnej. I tak komputer zmienia biegi tylko ze ja mu mowie kiedy dokladnie.
    Ten kto pisał soft do tej skrzyni i silnika wie lepiej co jest dla niego dobre, to wynik wiedzy o użytych materiałach i wielu testów.

    ps. filmik dla Ciebie: https://www.youtube.com/watch?v=AsH_ey8I6kc

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Kilka lat temu miałem wątpliwą przyjemność wykonać kompleksową naprawę skrzyni w AR166 (tam był 5-biegowy Aisin, teraz mamy podobno lepsze ZF). Przy odbiorze auta z serwisu (specjalistyczny i renomowany zakład od automatów) wykonaliśmy wspólnie z szefem serwisu jazdę próbną podczas której zaprezentował mi, jak należy obchodzić się ze skrzynią. W odniesieniu do niniejszego wątku ważne były dwa elementy: ograniczyć jazdę w trybie manualnym, ponieważ autor programu wiedział lepiej, jak zaprogramować punkty zmiany w odniesieniu do sygnałów z czujników auta (prędkość, obroty, podciśnienia itp.). Nie dyskutowałem z nim, odnotowałem to jako wskazówkę fachowca w danej dziedzinie i przekazuję dalej. Druga uwaga: w aucie, które zatrzymane zostało w wyniku warunków jazdy (światła, skrzyżowanie, piesi itp.) nie przechodzi się na N. Trzymać hamulec i tyle. Po zapłaceniu faktury powiedziałem sobie, że nigdy więcej automatu, chyba że nowy, który będę eksploatował od początku. No i jest.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Gdybyś zadał sobie trochę trudu i zrozumiał mechanikę zachowania skrzyni w tym momencie, to byś nie miał takich problemów. Ale nie, bo przecież kupiłeś auto za ćwierć bańki i ma samo jeździć, Ty jesteś tylko od wciskania gazu w podłogę
    Rozumiem, że w Giulii nie można wciskać pedału w podłogę. Okres docierania trwa pierwsze 100tys km. Należy jeździć tylko w trybie auto i to najlepiej w A bo mniej się zużyje. Gratuluję podejścia sportowego
    Doskonale wiem jak działa automat Jeżdżę nim już prawie 2 rok.
    Opisałem tylko kilka sytuacji gdzie sobie nie radzi. Np. dynamiczna jazda w mieście. W trasie radzi sobie znakomicie. Właśnie wróciłem z dłuższej trasy i to była mega przyjemność.


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    W odniesieniu do niniejszego wątku ważne były dwa elementy: ograniczyć jazdę w trybie manualnym, ponieważ autor programu wiedział lepiej, jak zaprogramować punkty zmiany w odniesieniu do sygnałów z czujników auta (prędkość, obroty, podciśnienia itp.).
    Ta jasne. Pod warunkiem, że soft jest dobrze napisany. Miałem okazję przyglądać się walce właściciela Jeep Cherokee z automatyczną skrzynią biegów. Dopiero na oficjalnym 3 sofcie da się jeździć. Dwa poprzednie jak wyszedł z fabryki to była jakaś parodia. Na szczęście w miarę szybko to naprawili (ok 6 mies)



    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Za takie katowanie to bym nabijał na pal ale każdy niech robi jak chce.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Ten kto pisał soft do tej skrzyni i silnika wie lepiej co jest dla niego dobre, to wynik wiedzy o użytych materiałach i wielu testów.
    Dla skrzyni pewnie tak (nie zawsze jak wyżej opisałem) ale dla sytuacji na drodze nie zawsze. Dla mnie ważniejsza jest droga a nie skrzynia.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 01-07-2018 o 21:36
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory