Zobacz wyniki ankiety: Czy używasz G-meter w trybie D?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 18.18%
  • Nie

    9 81.82%
Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 77

Temat: Po co jest G-meter?

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Doskonale wiem jak działa automat Jeżdżę nim już prawie 2 rok.
    Hehe, dobre! Witamy Pana Eksperta od automatów
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Hehe, dobre! Witamy Pana Eksperta od automatów
    To że wiem jak coś działa nie znaczy, że jestem ekspertem. Gruba nadinterpretacja
    Mam czasem wrażenie, że niektórzy myślą, że to jakaś tajemna wiedza i mega ciężka do zrozumienia. Cieszę się, że jednak ogarnęli skrzynię i mogą się tym szczycić lokalnym forum. Kto wie może nawet i CV
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Rozumiem, że w Giulii nie można wciskać pedału w podłogę. Okres docierania trwa pierwsze 100tys km. Należy jeździć tylko w trybie auto i to najlepiej w A bo mniej się zużyje. Gratuluję podejścia sportowego
    Doskonale wiem jak działa automat Jeżdżę nim już prawie 2 rok.
    Opisałem tylko kilka sytuacji gdzie sobie nie radzi. Np. dynamiczna jazda w mieście. W trasie radzi sobie znakomicie. Właśnie wróciłem z dłuższej trasy i to była mega przyjemność.
    Aha, czyli sportowa jazda to jazda z pedałem w podłodze? ja widzę, że gaz w podłogę jest według Ciebie receptą na wszystko. Kontrola trakcj dusi silnik - gaz w podłoge. Auto nie chce zarzucic dupą - gaz w podłogę. Ewidetnie tutaj problem nie jest po stronie samochodu...
    Jak widać nie do końca rozumiesz, jak działa automat. Przy hamowaniu ostro redukuje bieg, żeby skuteczniej hamować silnikiem, więc jeśli po ostrzejszym hamowaniu znowu zaczynasz przyspieszac, to masz bardzo niski bieg, co za tym idzie trzeba dość mocno i z wyczuciem wcisnąć gaz, żeby kontynować jazdę na aktualnym biegu. It's not a bug, it's a feature, tylko trzeba umiec z niego korzystać


    Aa, i taka mala ciekawostka. Wszystkie w miare nowoczesne automaty zachowuja sie w ten sposob.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 01-07-2018 o 23:40
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Azar, takim stylem jazdy w momencie kiedy dostałbyś w swoje ręce auto 400KM+ najprawdopodobniej narzekałbyś na forach, że skrzynia/TC jest porażką, bo przegrywasz z Octavią na światłach.
    Jeżeli lubisz ostre hamowania i dodawanie w pyte gazu zaraz po, to jazda w automacie zdecydowanie nie jest dla Ciebie i miej pretensje do siebie a nie do skrzyni.
    A co włączania się do ruchu przy wyjazdach 90 stopni - czego wymagasz od auta, skoro chcesz przekazać 100% momentu na koła? Bądź świadomy, że TC w Giulii, na które tak narzekasz, za każdym razem w takiej sytuacji ratowało Twój tyłek przed wylądowaniem na słupie? Trafiłbyś do tych śmiesznych kompilacji, gdzie ludzie się rozwalają przy 35km/h...

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że hamować należy tak, aby przy każdym hamowaniu mrygały awaryjne i piszczało AEB. To, wraz z gazem przyklejonym do podłogi, oznacza że jeździ się sportowo.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Aha, czyli sportowa jazda to jazda z pedałem w podłodze?
    W gruncie rzeczy tak
    Tu dokładnie widać jak się obsługuje pedał gazu
    https://www.youtube.com/watch?v=5TBzBKNu_as


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przy hamowaniu ostro redukuje bieg, żeby skuteczniej hamować silnikiem, więc jeśli po ostrzejszym hamowaniu znowu zaczynasz przyspieszac, to masz bardzo niski bieg
    Ok to niech ten bieg będzie zapięty bo efekt jest taki, że jest lag ponad sekundę a potem szarpnięcie. Nie w każdych warunkach się to dzieje. Najczęściej przy skrętach w prawo na strzałce gdzie wytracamy prędkość prawie do zera ale się jeszcze toczymy i potem dodajemy gazu żeby jechać dalej.

    W trybie D automat redukuje bardzo ładnie w zależności od siły hamownia. W trybie N jest dużo gorzej zdarzają się czkawki jak właśnie wcześniej opisałem.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Aa, i taka mala ciekawostka. Wszystkie w miare nowoczesne automaty zachowuja sie w ten sposob.
    Czyli dwusprzęgłówka, hydrokinetyk i zautomatyzowana dla ciebie zachowują się tak samo? Może współczesne subaru też podobnie się zachowuje?

    Jeździłem wszystkimi automatami w samochodach z gamy fiat i subaru i każdy zachowuje się inaczej. Każdy ma swoje wady i zalety. Nawet zautomatyzowaną z fiacie 500 da się bardzo przyjemnie jeździć tylko trzeba wiedzieć jak działa i się dostosować. No i trzeba się przejechać każdym rodzajem żeby się wypowiedzieć bo sucha dokumentacje nic nie powie o charakterystyce.

    Np .osobiście uważam, że do miasta genialna jest CVT natomiast totalnie nie nadaje się w trasę. Odwrotnie jak hydrokinetyk. W mieście się gubi a na trasie sprawuje się wyśmienicie. Tak dwusprzęgłówka się gubi w korkach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Dodam jeszcze, że hamować należy tak, aby przy każdym hamowaniu mrygały awaryjne i piszczało AEB. To, wraz z gazem przyklejonym do podłogi, oznacza że jeździ się sportowo.
    Masz totalnie rację Reszta to jazda jak taksówkarz i lepiej sobie kupić Fiata tipo. Też ma automat i bez łopatek żeby nie uszkodzić skrzyni robiąc wbrew jedynemu słusznemu algorytmowi zatwierdzonemu przez radę starszych skrzyniowych. Po co wam te Alfy?

    Przypomina się mój znajomy z Giulietty QV. 250KM a on parę razy w życiu przekroczył 140km/h. Szkoda pieniędzy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    A co włączania się do ruchu przy wyjazdach 90 stopni - czego wymagasz od auta, skoro chcesz przekazać 100% momentu na koła? Bądź świadomy, że TC w Giulii, na które tak narzekasz, za każdym razem w takiej sytuacji ratowało Twój tyłek przed wylądowaniem na słupie?
    ok niech to robi. Od tego jest. 99% czasu spisuje się znakomicie ale w 1% gdzie ja chcę mieć pełną kontrolę bo mam taki kaprys to nie mogę. Potem są filmiki z przejazdu Giulią Veloce po torze i smutne miny kierowców że wszystko fajnie tylko kontrola trakcji. Nikt nie chce tym jeździć po torze bo po co.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W gruncie rzeczy tak
    Tu dokładnie widać jak się obsługuje pedał gazu
    https://www.youtube.com/watch?v=5TBzBKNu_as
    Spójrz jakie tam są prękości, zakręty, i kiedy rzeczywiście gaz jest w podłodze. W zasadzie tylko na prostych kołach. Przy prędkościach do 60-70-nawet 80kmh kazde wciśnięcie gazu w podłogę na skręconych kołach skończy sę spinem. Dziwisz się, że kontrola trakcji się włącza?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ok to niech ten bieg będzie zapięty bo efekt jest taki, że jest lag ponad sekundę a potem szarpnięcie. Nie w każdych warunkach się to dzieje. Najczęściej przy skrętach w prawo na strzałce gdzie wytracamy prędkość prawie do zera ale się jeszcze toczymy i potem dodajemy gazu żeby jechać dalej.

    W trybie D automat redukuje bardzo ładnie w zależności od siły hamownia. W trybie N jest dużo gorzej zdarzają się czkawki jak właśnie wcześniej opisałem.
    Dzieje się to wtedy, kiedy źle dobierzesz ilość gazu. Tak działają automaty, trzeba z tym po prostu żyć i nauczyć się z tego korzystać. W jakimś celu auto się tak zachowuje - hamowanie silnikiem po pierwsze oszczedza paliwo, a po drugie oszczedza hamulce. Przy zero-jedynkowej jezdzie cywilnym autem o przegrzanie hamulców bardzo łatwo.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Spójrz jakie tam są prękości, zakręty, i kiedy rzeczywiście gaz jest w podłodze. W zasadzie tylko na prostych kołach. Przy prędkościach do 60-70-nawet 80kmh kazde wciśnięcie gazu w podłogę na skręconych kołach skończy sę spinem. Dziwisz się, że kontrola trakcji się włącza?
    To chyba normalne, że się nie ciśnie w zakręcie. Nikt normalny tak nie robi. Nie potrzeba do tego kontroli trakcji tylko kontrolę w głowie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czyli dwusprzęgłówka, hydrokinetyk i zautomatyzowana dla ciebie zachowują się tak samo? Może współczesne subaru też podobnie się zachowuje?
    Zachowują się tak samo w tej konkretnej sytuacji. No można poza CVT.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Dzieje się to wtedy, kiedy źle dobierzesz ilość gazu. Tak działają automaty, trzeba z tym po prostu żyć i nauczyć się z tego korzystać. W jakimś celu auto się tak zachowuje - hamowanie silnikiem po pierwsze oszczedza paliwo, a po drugie oszczedza hamulce. Przy zero-jedynkowej jezdzie cywilnym autem o przegrzanie hamulców bardzo łatwo.
    Automat powinien działać tak, że ZAWSZE jest zapięty jakiś bieg. Jak hamujesz to automat redukuje biegi i bardzo dobrze tylko z jakiegoś powodu przy niskich prędkościach się gubi i jest to szarpnięcie i przerwa w napędzie. Jak masz lekki zakręt i hamujesz np. do 50km/h to redukcja jest bezproblemowa. Jak puszczasz hamulec to w każdym momencie masz zapięty bieg i możesz natychmiast przyśpieszać. Chodzi mi tylko o niskie prędkości i ten jeden konkretny przypadek w trybie N.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Zachowują się tak samo w tej konkretnej sytuacji. No można poza CVT.
    Mówisz o skrętach na strzałce przy niskich prędkościach? Jakoś w TCT w Giuliettach (jeździłem wszystkimi silnikami) tego efektu nie ma. Te same drogi taki sam ruch.
    Zautomatyzowana zachowa się najlepiej. Jeździłeś kiedyś zautomatyzowaną w ogóle?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory