Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [Veloce] Nagrzewanie się silnika

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie [Veloce] Nagrzewanie się silnika

    Mam do Was takie pytanie. Jak szybko nagrzewa się wasze 2.0T? Jak ostatnio spadły temperatury to zauważyłem że po 12 km spokojnej jazdy po mieście bez korków - tylko światła dalej auto nie miało 90st. Czy Wasze mają tak samo?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Mam do Was takie pytanie. Jak szybko nagrzewa się wasze 2.0T? Jak ostatnio spadły temperatury to zauważyłem że po 12 km spokojnej jazdy po mieście bez korków - tylko światła dalej auto nie miało 90st. Czy Wasze mają tak samo?
    Moze glupie pytanie zadam, ale skad wiesz kiedy masz 90 stopni skoro na wyswietlaczu same kreski ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Podejrzewam, że tak jak w każdym samochodzie jest to po środku. Bo taką temperaturę utrzymywało auto jak było ciepło

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Wyświetlana jest temperatura oleju. Temperatura płynu chłodzącego nie równa się temperaturze oleju, choć są do siebie zbliżone.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Temperatura ktora widzisz na tych kreskach to temperatura oleju. Prawidłowa temperatura oleju jest w przedziale od 70 do 120 stopni (taka zeby nie zamordowac silnika). Temperature płynu chłodzącego możesz mieć rowno 90 stopni a temperatura oleju będzie Ci skakać w zależności od obciążenia silnika i warunków zewnętrznych. To jest normalne ze temperatura poleciala w dol jak sie zrobilo na zewnątrz chlodniej, jechales bez większych obciążeń i do tego dość szybko (ze wiatr dobrze miske olejowa oplywal). Według mnie nie masz się czym martwic.

    Mnie osobiscie najbardziej irytuje to, że te kreski kompletnie nie mowia mi o tym ile pokazują w stopniach. Nie wiem czy 1 kreska ponad normę to 100 stopni czy 120. Dla mnie to juz jest takie udebilnienie uzytkownika ze rece opadaja.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    [MENTION=2540]Marek156/159sw[/MENTION] [MENTION=78605]bugalon[/MENTION] Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Mnie osobiscie najbardziej irytuje to, że te kreski kompletnie nie mowia mi o tym ile pokazują w stopniach. Nie wiem czy 1 kreska ponad normę to 100 stopni czy 120. Dla mnie to juz jest takie udebilnienie uzytkownika ze rece opadaja.
    To prawda.

    Już wspominałem, że powinni to dać do komputera jak już chcą trzymać minimalistyczny design. Tanie modele VW mają to w standardzie. No ale w Giulii mamy ciśnienie opon i wskaźnik oleju który nie wiadomo jak działa Nawet zrobiłem o tym osobny wątek.

    W odpowiedzi na tym forum dostałem info, że się czepiam i nikomu nie jest to potrzebne i wystarczy wskaźnik ten co jest Alfistom tu NIC nie potrzeba Tylko 4 koła i znaczek legendarnej marki "premium" reszta to zbędne gadżety dla debili i tylko ogłupiają.

    U mnie to samo. Spadły temperatury i już nie mam po środku. Jak jest ciepło to dochodzi do środka a w wersji Super nawet mi przekraczało. Paranoja z tym wskaźnikiem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie paranoja tylko normalna sprawa. Nawet, jeśli się nie mylę, 2.0 ma chłodnicę oleju, więc to nie tylko kwestia że "powietrze opływa miskę" tylko temperatura się zmienia w zależności od obciążenia i temperatury zewnętrznej. Ja jak do tej pory widziałem tylko dwa stany - 4 kreski w większości przypadków i 3 kreski przy jeździe autostradą czy "eską" z równą prędkością.

    Gdyby dla użytkownika informacja czy olej ma 105 czy 107 stopni była taka ważna, to pewnie byłaby pokazana. Wskaźnik paliwa też masz w kreskach, płaczesz, że nie pokazuje liczbą litrów z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku? Podobnie jak temperatury oleju nie da się tego dokładnie zmierzyć. Z olejem nawet gorzej niż z poziomem paliwa, bo po prostu nie ma jednakowej temperatury wszędzie.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 25-06-2018 o 20:34
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    O już widzę kto mi to pisał Szkoda gadać

    Dlatego dali G-meter w trybie D bo jak już ustaliliśmy w innym wątku jest "bardzo ważny"
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W następnej generacji temperatura (jakaś, kto wie czy to woda czy olej) silnika będzie wyrażona w emoji, buzia uśmiechnięta buzia smutna. Wtedy na forach będzie płacz że powinni dać jeszcze buzię taką trochę neutralną, szarą, polską, bo przecież nie zawsze jest radość albo smutek tylko...

    Forum * Alfa Romeo * Alfetta/Castello * [Alfetta] Moja buzia się uśmiecha dopiero po 13,5km, czy dzwonić do ASO?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Nagrzewanie się silnika, po wymianie termostatu!
    Utworzone przez Zbigniew1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 10:16
  2. Nagrzewanie się silnika 1.9 16v mjtd a spalanie
    Utworzone przez Dusior w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 19:27
  3. [146] Długie nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 09:00
  4. nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 10:24
  5. bardzo wolne nagrzewanie się silnika
    Utworzone przez gaspar w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 09:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory