Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Temat: Docieranie VELOCE

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie Docieranie VELOCE

    Panowie (Panie oczywiście też)

    Dotarcie. Czy nowe VELOCE należy docierać? Wiem, że są różnie opinie, różne szkoły, etc. Nie chodzi mi o to by od razu auto #palowac#,ale też nie mam przekonania do jakiegoś oszczędzania auta na pierwszych kilometrach. To moje 3 auto salonowe i w sumie nigdy nie zwracałem sobie głowy docieranie-salon, stacja i dzida. Powiedzmy, że do aktualnego zakupu podchodzę bardziej emocjonalnie, więc... Pytam jak z tym u Was? Wiem, że kolega epsonix dociera -a jak pozostali? Jeszcze jedno. Mam dość ciężką nogę,poprzednio kupiliśmy z kolegą dwa identyczne auta (on jeździ spokojniej) i po roku się nimi na moment wymienilsimy - moje bylo wyraźnie... Bardziej narowiste czy możliwe, że auto da się niejako ułożyć? Pod kierowcę i styk jazdy? Sorry, za naiwne pytania kto pyta nie błądzi - ponoć

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Ja docierałem. Przez pierwsze 3k km. Właśnie dziś skończyłem. Jutro będę zmienić olej. I będę testował 3
    Komputer w wielu samochodach uczy się zachowań kierowców tak samo skrzynia, prawdopodobnie to było przyczyną różnicy w narowistości

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Wg mnie każdy silnik trzeba docierać. Nic ci nie zaszkodzi jak delikatnie pojeździsz przez pierwsze 3k - 5k kilometrów. Silnik teoretycznie powinien się ułożyć, i będzie lepiej pracować. Według mnie nawet jak nie ma wzmianki w instrukcji o docieraniu, należy to robić. Tak samo jak nie piłować ma zimnym. Ot, takie zasady których dobrze jest się trzymać.
    Docierałem 1.8 tsi vaga i od różnych "ekspertów" jeszcze przed zakupem słyszałem ile to on mi oleju nie spali. No i jakoś nie chce tego oleju brać, pomimo tego że oszczędzany nigdy nie był (poza właśnie docieraniem).
    Sam silnik też dużo lepiej chodzi, niż chociażby salonowe demówki z dużo mniejszymi przebiegami, chociaż wiadomo to nie jest wyznacznik.
    Veloce też docierałem i póki co żadnych problemów.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Ok, dziękuję. Jak więc docierać? Nie wyjeżdżać z obrotami na czerwone?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    To nie jest kwestia tylko wyjeżdżania na czerwone, czy nieprzekraczania 4k na obrotomierzu.
    Wbrew pozorom jazda na zbyt niskich obrotach też nie jest wskazana :-D.
    To na co należy zwrócić uwagę to po prostu unikanie nagłych zmian przeciążeń silnika, czyli w miarę delikatne rozpędzanie się, bez wyścigów spod świateł na początku itp. ;-)
    Czyli w miarę normalna płynna jazda i w miarę czasu rozszerzać zakres obrotów z których się korzysta. Początkowo delikatnie, potem możesz zwiększać obciążenie wraz z przebiegiem. Ja tak robiłem.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Komputer w wielu samochodach uczy się zachowań kierowców tak samo skrzynia, prawdopodobnie to było przyczyną różnicy w narowistości
    czy masz jakieś oficjalne informacje na ten temat?

    ahh lubię ten temat. Już go przerabialiśmy w innym wątku ale chętnie poczytam bzdury jeszcze raz
    A, że 5tys, 3tys. Pedał gazu do polowy. Tylko 98. Nie przekraczać obrotów <tu wpisz dowolną wartość> A, że mojemu koledze brała olej. Nie wolno wyprzedzać itd itp.

    Docieranie nowoczesnych silników to przejechać 1 - 2 zbiorniki paliwa NORMALNIE bez pałowania. Voila silnik dotarty.

    W instrukcji jest napisane aby nie wymagać od samochodu nadmiernych obciążeń przez pierwsze 1600km. Tyle. Czyli nie pałować i nie jeździć np. długo autostradą. Czyli normalnie spokojnie jeździć. Cała reszta to legendy i mity z motoryzacji sprzed 30lat.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    czy masz jakieś oficjalne informacje na ten temat?

    ahh lubię ten temat. Już go przerabialiśmy w innym wątku ale chętnie poczytam bzdury jeszcze raz
    A, że 5tys, 3tys. Pedał gazu do polowy. Tylko 98. Nie przekraczać obrotów <tu wpisz dowolną wartość> A, że mojemu koledze brała olej. Nie wolno wyprzedzać itd itp.

    Docieranie nowoczesnych silników to przejechać 1 - 2 zbiorniki paliwa NORMALNIE bez pałowania. Voila silnik dotarty.

    W instrukcji jest napisane aby nie wymagać od samochodu nadmiernych obciążeń przez pierwsze 1600km. Tyle. Czyli nie pałować i nie jeździć np. długo autostradą. Czyli normalnie spokojnie jeździć. Cała reszta to legendy i mity z motoryzacji sprzed 30lat.
    Cytat z instrukcji Mazdy 6:

    ACTIVE ADAPTIVE SHIFT (AAS) CONTROL
    AAS will automatically adjust how and when the transmission shifts gears
    based on road conditions and your driving style.
    The transmission may stay in a lower gear longer than usual when going up or
    down hills or driving around corners. This feature gives you better control and
    a more connected driving experience.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    czy masz jakieś oficjalne informacje na ten temat?

    ahh lubię ten temat. Już go przerabialiśmy w innym wątku ale chętnie poczytam bzdury jeszcze raz
    A, że 5tys, 3tys. Pedał gazu do polowy. Tylko 98. Nie przekraczać obrotów <tu wpisz dowolną wartość> A, że mojemu koledze brała olej. Nie wolno wyprzedzać itd itp.

    Docieranie nowoczesnych silników to przejechać 1 - 2 zbiorniki paliwa NORMALNIE bez pałowania. Voila silnik dotarty.

    W instrukcji jest napisane aby nie wymagać od samochodu nadmiernych obciążeń przez pierwsze 1600km. Tyle. Czyli nie pałować i nie jeździć np. długo autostradą. Czyli normalnie spokojnie jeździć. Cała reszta to legendy i mity z motoryzacji sprzed 30lat.
    No to mam problem. Autostrada wracam do siebie - jakieś 350 km

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    No to mam problem. Autostrada wracam do siebie - jakieś 350 km

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Wybierz alternatywną trasę krajową - pierwsze 500 km jest najważniejsze.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    No to mam problem. Autostrada wracam do siebie - jakieś 350 km

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Koledze azarowi chodziło zapewne żebyś nie pałował auta na autostradzie z prędkościami grubo powyżej tam dopuszczalnymi a nie żebyś w ogóle na nią nie wjeżdżał W instrukcji obsługi innych marek ( AUDI , BMW ) piszą także o tym aby przez te pierwsze kilometry układania silnika nie ciągać dużych ciężkich przyczep .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [159] Docieranie podwozia
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 09:29
  3. Docieranie silnika 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:19
  4. docieranie silnika po generalce
    Utworzone przez Brunet w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 19:38
  5. [146] Docieranie pierścieni
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory