Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Temat: Docieranie VELOCE

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Trochę zapominacie, że samochód to nie tylko silnik, koła i kierowca - "docieranie" nie tyczy się samego silnika, ale chociażby skrzyni czy przekładni Q4 jednakowoż.
    Zenon - pamiętam, bo sam tych rumunów w worki pakowałem i do Wisły wrzucałem, żeby mnie nie przelicytowali. To były piękne czasy. A auto jeszcze piękniejsze.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "docieranie" nie tyczy się samego silnika, ale chociażby skrzyni czy przekładni Q4 jednakowoż.
    Ok słuchamy jak "docierać" Q4. Może nawet osobny wątek założyć?
    Ja obecnie docieram jeszcze fotele Siadam na każdym po tyle samo godzin żeby było równo. Proszę o pomoc sąsiada z Volvo Wymieniamy się bo on ma też nowy samochód z salonu a samo się nie dotrze.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-07-2018 o 01:14
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja to nie wiem, głupi jesteś czy udajesz idiotę dla zabawy? Nie rozumiesz, że elementy mechaniczne w bezpośrednim kontakcie, takie jak np. przekładnie zębate, sprzęgła cierne (Q4), hamulce (klocki/tarcze) muszą się "ułożyć"? "Dotrzeć"? "Dopasować do siebie"?

    Sądząc po Twoich różnorakich wypowiedziach to pewnie nie rozumiesz, bo wydajesz się specjalistą od pałowania, gaz zawsze w podłogę, hamulec zawsze w podłogę, bokiem albo wcale, ogień na każdym biegu - i to wszystko od przebiegu zero.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok proszę jak prawidłowo docierać Q4? Pytam serio?
    Nie rozumiesz, że to jest dotarte w fabryce?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Sądząc po Twoich różnorakich wypowiedziach to pewnie nie rozumiesz, bo wydajesz się specjalistą od pałowania, gaz zawsze w podłogę, hamulec zawsze w podłogę, bokiem albo wcale, ogień na każdym biegu - i to wszystko od przebiegu zero.
    Nie od zera tylko jak producent zaleca. Ale tak Po to kupuję samochód z zacięciem sportowym
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Suchą szmatką alfo koszulą flanelową z odrobiną pasty tempo.
    No i jak zwykle, rozmowa z azarem to jak gra w szachy z gołębiem, porozrzuca figury, nasra na szachownicę i okrzyknie, że wygrał.
    "Trochę zapominacie, że samochód to nie tylko silnik, koła i kierowca - "docieranie" nie tyczy się samego silnika, ale chociażby skrzyni czy przekładni Q4 jednakowoż."
    Krócej dla Ciebie, bo po 4 słowach tracisz koncentrację:
    "Dociera się całe auto, a nie składowe osobno".
    4 słowa, przecinek na wydech, 4 słowa - powinieneś dać radę.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ok To napisz proszę kiedy to "docieranie całości" można uznać za zakończone? Łożyska, pompa paliwa, kompresor klimatyzacji. Tak całościowo bezpiecznie. Wiesz tak żeby kolega KGD z ciężką nogą czegoś źle nie zrobił. Za szybko przełączył tryb czy coś. Żeby był pewien że robi to dobrze.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #27
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    To może wytłumaczę jak działa docieranie i o co w nim chodzi - bo to co opisałeś jest po prostu według mnie niewłaściwym podejsciem. To ze silnik "chodzi wzorowo" nie oznacza ze ma wzorową kompresję i nie mógłby chodzić lepiej.

    Jak wszyscy pewnie wiecie w rzeczywistości nic nie jest "sztywne na 100%". Podobnie jest z pierścieniem i z tłokiem. W zależności od cisnienia działającego od góry na tłok i od prędkości ruchu tłoka góra/dół pierścień "kosi" się mocniej lub mniej trąc o krawędź cylindra. Ten ukos występuje zarówno w rowku tłoka jak i przy punkcie styku z cylindrem (dlatego własnie Vagowskie tfsi tak chleją olej - pierscienie konstrukcyjnie są za cienkie i za mocno się "koszą" przy normalnej pracy puszczając oliwę do komory spalania) Docieranie polega na tym, żeby całą płaszczyznę pierścienia dotrzeć z cylindrem. Całą oznacza wszystkie mozliwe "ukosy" które wystąpią. Więc jeśli nie wywołujemy wysokich obrotów w trakcie docierania albo nie jezdzimy ze zmiennymi obciążeniami to siłą rzeczy pewnych warunków współpracy tłoka z cylindrem nie wywołamy. Jak dotrzemy cylinder do pierscienia tylko na wybranym zakresie obrotowym, to wtedy wszelkie pozostałe "ukosy" będą nadmiernie luzne lub nadmiernie ciasne a to wiązac się będzie z nadmiernym zuzyciem oleju lub niższym cisnieniem sprezania niż można by uzyskać przy prawidłowym dotarciu.

    Nie wiem na ile to co wyżej napisałem jest jasne, przyjąłem w tym naprawdę wiele uproszczeń, żeby w miarę obrazowo opisać na czym docieranie polega. W rzeczywistości zagadnienie jest dużo bardziej złożone i jak na nie popatrzeć bardziej z inżynieryjnego punktu widzenia to można nawet powiedzieć, że te uproszczenia są w sprzeczności z tym o czym mówi teoria budowy silników

    Prawda jest również taka, że obecne pasowania elementów toczonych i frezowanych w automotivie są tak dokładne, że nawet jak olejemy ten cały proces to naprawdę wielkiej biedy silnikowi nie zrobimy. Ale skoro juz jestesmy pasjonatami motoryzacyjnymi, to dlaczego nie zadbac o to zeby było najlepiej jak to tylko mozliwe?
    Dziękuję. Krótko, na temat i bez wycieczek osobistych. Panowie, czy Wy naprawdę przy każdej okazji musicie sobie nawrzucac? Przecież to będzie jeden tych "czytanych" wątków...

    Za mną pierwsza trasaoznań - Gdynia. Trochę normalnie, trochę dynamicznie +lekki korek. Starałem się jechać z głową generalnie autostrada niejednostajnie w zakresie 140 - 180 + 2,3 razy zapomniałem się przy wyprzedzaniu i było trochę więcej. Przejechałem na nawigacji fabrycznej - działa, jest przyjemna i do domu doprowadzi od jutra zaczynamy cykl miejski - zobaczymy jak będzie dziękuję za wszystkie informacje!!!

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez KGD ; 04-07-2018 o 06:15

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    W sumie ja też bym chętnie się dowiedział jak docierać skrzynie itp.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Panowie (Panie oczywiście też)

    Dotarcie. Czy nowe VELOCE należy docierać? Wiem, że są różnie opinie, różne szkoły, etc. Nie chodzi mi o to by od razu auto #palowac#,ale też nie mam przekonania do jakiegoś oszczędzania auta na pierwszych kilometrach. To moje 3 auto salonowe i w sumie nigdy nie zwracałem sobie głowy docieranie-salon, stacja i dzida. Powiedzmy, że do aktualnego zakupu podchodzę bardziej emocjonalnie, więc... Pytam jak z tym u Was? Wiem, że kolega epsonix dociera -a jak pozostali? Jeszcze jedno. Mam dość ciężką nogę,poprzednio kupiliśmy z kolegą dwa identyczne auta (on jeździ spokojniej) i po roku się nimi na moment wymienilsimy - moje bylo wyraźnie... Bardziej narowiste czy możliwe, że auto da się niejako ułożyć? Pod kierowcę i styk jazdy? Sorry, za naiwne pytania kto pyta nie błądzi - ponoć

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Było już wałkowane na forum, jest nawet wątek o tym silniku, wystarczyło poszukać. Wbrew co poniektórym forumowym teoretykom, producent przewiduję procedurę docierania dla tego silnika.http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2089584

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Ja jestem po wymianie oleju po 3k km. Nie wyglądał on za pięknie - trochę opiłków się zebrało. Nie chciałbym żeby to latało po silniku i turbo. Mechanicy do Zasady też mówili, że bardzo dobrze że go wymieniam po takim okresie. Ale niech każdy robi jak uważa

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [159] Docieranie podwozia
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 09:29
  3. Docieranie silnika 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:19
  4. docieranie silnika po generalce
    Utworzone przez Brunet w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 19:38
  5. [146] Docieranie pierścieni
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory